Głoszę i już! Rozpoczyna się V Tydzień Ewangelizacji Bydgoszczy

Marta Kocoń | 10 cze 2017 Marsz dla Życia i Rodziny, rekolekcje księdza Rafała Jarosiewicza – znanego z inicjatywy „Jezus na stadionie” – koncerty, ewangelizacja uliczna i milczący marsz mężczyzn znajdą się w programie V Tygodnia Ewangelizacji Bydgoszczy. W tym roku odbędzie się pod hasłem „Głoszę i już!”.

Portugalczycy i Serbowie już przygotowują się do ME U-21

Redaktor | 9 cze 2017 W czwartek do Bydgoszczy przyleciała młodzieżowa reprezentacja Portugalii. Na obóz przed Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej do lat 21 przylecieli także Serbowie. Obie reprezentacje zagrają na stadionie Zawiszy w sobotę 17 czerwca.

Czy bydgoski radny może mieszkać poza miastem?

Wojciech Bielawa | 9 cze 2017 Jakub Mendry: Żołędowo, były radny Rafał Piasecki: Łochowo. Nasi radni powinni mieszkać w Bydgoszczy, a żyją na przedmieściach. Komisarz Wyborczy uważa, że Rada Miasta powinna zweryfikować adresy ich zamieszkania i pozbawić mandatów tych, którzy nie mieszkają na terenie gminy.

Konsultacje społeczne nadają się do śmieci

Wojciech Bielawa | 9 cze 2017 Burza w mieście po ogłoszeniu przez ratusz planowanych podwyżek opłat za wywóz śmieci. Nieporozumieniem są też konsultacje społeczne. Mieszkańcy o niczym nie wiedzą, a rady osiedli informowane są na ostatnią chwilę.

Ulubione utwory Stefana Stuligrosza

Magdalena Gill | 8 cze 2017 Chór „Poznańskie Słowiki” wystąpi w piątek (9 czerwca) w Filharmonii Pomorskiej podczas koncertu z okazji 5. rocznicy śmierci swojego założyciela. Zabrzmią utwory m.in.: Wacława z Szamotuł, Mikołaja Gomółki, Scarlattiego, Bacha, Mozarta czy Händla.

Ratusz planuje setki nowych miejsc parkingowych przy Grudziądzkiej

Wojciech Bielawa | 6 cze 2017 Miasto zamierza zbudować w sąsiedztwie Urzędu Miasta przy ul. Grudziądzkiej wielopoziomowy parking na 650 samochodów. Do końca roku ma być gotowa niezbędna dokumentacja. Wtedy miasto rozpisze przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie parkingu.