Wygraliśmy! Nie będzie wycinki kasztanowców!

Redaktor | 9 lis 2017 Wojewódzki konserwator zabytków zadecydował – nie ma zgody na wycinkę 11 kasztanowców na placu Kościeleckich. Ratusz zapowiada, że nie będzie odwoływał się od tej decyzji.

Dlaczego ratusz chce wyciąć kasztanowce?

Redaktor | 9 lis 2017 W najnowszym numerze „Tygodnika Bydgoskiego” (9 listopada) piszemy szerzej o planowanej przez urząd miasta wycince kasztanowców na placu Kościeleckich. Poniżej publikujemy pytania skierowane przez nas do wiceprezydent Anny Mackiewicz i odpowiedź rzecznik urzędu miasta Marty Stachowiak, które na nie otrzymaliśmy.

Diecezja Bydgoska ma swoją radę młodych

Redaktor | 8 lis 2017 Dziesięcioro młodych przedstawicieli parafii z Bydgoszczy, Nakła i Szubina wybranych zostało do zarządu Młodzieżowej Rady Programowej Diecezji Bydgoskiej.

Razem za gaz zapłacimy taniej

Andrzej Pawełczak | 6 lis 2017 W poniedziałek, 6 listopada, podpisane zostały umowy na dostawę gazu ziemnego dla Bydgoskiej Grupy Zakupowej, w skład której wchodzi, oprócz Bydgoszczy, 19 podmiotów – jednostek samorządu terytorialnego, instytucji i spółek miejskich.

Będzie więcej stacji i więcej rowerów

Redaktor | 6 lis 2017 Rozstrzygnięty został przetarg na obsługę i rozbudowę Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego na lata 2018-2020. Najkorzystniejsza okazała się oferta złożona przez konsorcjum spółek Kabit i Mega Sonic z Warszawy. W mieście przybędzie aż 16 nowych stacji i 550 nowych rowerów.

Wieczór z tkaniną unikatową w KPCK

Redaktor | 6 lis 2017 Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury zaprasza na wykłady, rozmowy i konsultacje dotyczące tkanin unikatowych. Spotkanie odbędzie się 9 listopada (czwartek) o godz. 17.00 w Salonie Hoffmann przy pl. Kościeleckich 6.

Krwawa ballada o „Pięknym Władziu” [RECENZJA FILMU]

Redaktor | 5 lis 2017 Zawsze wytworny, szarmancki, czarujący… Taki był Władysław Mazurkiewicz, pierwszy seryjny morderca okresu powojennego, któremu udowodniono zabójstwo sześciu osób. Na ekrany kin wszedł właśnie obraz „Ach śpij kochanie”, przybliżający nieco tę przerażającą postać.