Utrudnienia na Kapuściskach. Trwa rozbiórka torowiska [ZDJĘCIA]

Redaktor | 12 kwi 2018 Na Kapuściskach rozpoczęła się budowa pętli tramwajowej i wymiana torowiska na ul. Wojska Polskiego. Pojawiły się kłopoty z dojazdem m.in. do Biura Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi, Wydziału Świadczeń Rodzinnych i Energetyka Miejskiego.

Startuje nowa edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego

Redaktor | 12 kwi 2018 Od 16 kwietnia do 31 maja, a w przypadku inwestycji ponadosiedlowych do 30 czerwca mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje propozycje do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W regulaminie BBO pojawiło się kilka zmian.

Koncert na urodziny miasta. Rozdają wejściówki

Redaktor | 11 kwi 2018 Tradycyjnie z okazji urodzin Bydgoszczy w Filharmonii Pomorskiej odbędzie się uroczysty koncert. Jak zawsze mamy bilety dla mieszkańców – darmowe wejściówki będzie można odebrać w jutro (czwartek, 12 kwietnia) od godz. 16.30 w gmachu Filharmonii - informuje ratusz.

Policjanci poszli do przedszkola

Redaktor | 10 kwi 2018 Przedstawiciele fordońskiego komisariatu realizowali działania profilaktyczne z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola „Zaczarowany Zakątek” przy ul. Rataja w Bydgoszczy.

Płyty ażurowe lekarstwem na drogi gruntowe

Redaktor | 4 kwi 2018 Pilotażowy program utwardzania dróg metodą wykładania betonowych płyt ażurowych będzie realizowany w Bydgoszczy. Na początek drogowcy wytypowali 10 ulic. Trwa przetarg, który ma wyłonić wykonawców.

93 pojechał do Wilcza

Redaktor | 31 mar 2018 Od dziś (31 marca) autobusy linii międzygminnej numer 93 jeżdżą na wydłużonej trasie do Wilcza.

Nowe ulgi w komunikacji miejskiej

Redaktor | 20 mar 2018 Działacze opozycji antykomunistycznej i osoby represjonowane z powodów politycznych będą mogły bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej w Bydgoszczy. Prezydent Rafał Bruski skierował projekt uchwały w tej sprawie do Rady Miasta – podał ratusz.

Drogowcy szykują się do remontów ulic

Redaktor | 18 mar 2018 Sezon remontów ulic coraz bliżej. W pierwszej kolejności drogowcy zajmą się ul. 11 Listopada, Sułkowskiego, buspasem na Paderewskiego oraz jezdnią serwisową przy blokach wzdłuż ul. Wyszyńskiego.

Droga krzyżowa oczami młodych ludzi

Redaktor | 16 mar 2018 – Poprzez tę drogę krzyżową młodzi chcą nam coś powiedzieć, pokazać, czym żyją na co dzień – mówi Mariola Ciesielska, reżyserka Młodzieżowej Drogi Krzyżowej. Wyjątkowe nabożeństwo już jutro odbędzie się na ulicach Bydgoszczy.