Ze Szwederowa do centrum zjedziemy rowerem

Redaktor | 19 lip 2018 Trwa budowa nowej trasy rowerowej, która pozwoli w bezpieczny sposób dojechać ze Szwederowa w stronę Starego Miasta. Nowe drogi rowerowe powstaną też wzdłuż Kujawskiej i Zbożowego Rynku.

Modernizacja boiska na Bohaterów

Redaktor | 14 lip 2018 Ratusz zapowiada modernizację boiska przy ul. Piwnika-Ponurego. Obiekt w Nowym Fordonie po przebudowie ma pełnić funkcję lekkoatletycznego orlika. Inwestycja kosztować będzie ponad 2,1 mln zł.

Enea Bieg Nocny z potknięciami. Odpowiedź organizatorów

Joanna Gwizdała | 10 lip 2018 Enea Bydgoszcz Triathlon już za nami. W ramach imprezy w sobotę (7 lipca) odbył się Enea Bieg Nocny. Co do organizacji samego triathlonu nikt nie miał żadnych zastrzeżeń. Pojawiło się jednak kilka wątpliwości ze strony uczestników biegu nocnego. Zapytaliśmy u źródła i mamy odpowiedź organizatorów.

Pływacy chcą większych trybun na Astorii

Redaktor | 10 lip 2018 Wiceprzewodniczący Rady Miasta Jan Szopiński zapytał pływaków o wielkość trybun na basenach olimpijskich w Polsce. Okazuje się, że projektowana nowa Astoria może mieć najmniejszą liczbę miejsc w kraju. Kujawsko-Pomorski Związek Pływacki sugeruje zmiany w projekcie, tak „by obiekt nowo budowany mógł z powodzeniem konkurować z innymi miastami posiadającymi już takie nowoczesne...

Jesienią 500 nowych stojaków rowerowych. Trwa przetarg

Redaktor | 25 cze 2018 Ogłoszono przetarg na ustawienie w mieście ponad 500 rowerowych stojaków. To finał ubiegłorocznej akcji, w której bydgoszczanie wskazali najlepsze lokalizacje na rowerowe parkingi. Montaż rozpocznie się jesienią.

Do Chmielnik i Nowej Wsi. Linia 99

Redaktor | 24 cze 2018 Od poniedziałku (25 czerwca) rozpoczyna kursowanie linia 99 na trasie plac Kościeleckich-Nowa Wieś Wielka przez Chmielniki.

Jubileusz FSM. Będzie festyn

Redaktor | 15 cze 2018 Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa uroczyście obchodzi 55 lat istnienia. Dziś (15 czerwca) odbyła się część oficjalna, w sobotę festyn dla mieszkańców.