Bliscy pożegnali Tomasza Malinowskiego

Redaktor | 27 sty 2018 Rodzina i przyjaciele pożegnali dzisiaj (sobota, 27 stycznia) Tomasza Malinowskiego, dziennikarza sportowego i publicystę związanego z „Gazetą Pomorską”.

Ostrzeżenie! Smog! Czujniki oszalały

Redaktor | 26 sty 2018 Wysokie ciśnienie i praktycznie brak wiatru powoduje, że nad Bydgoszczą zawisł smog. Czujniki pyłów wskazują kilkuset procentowe przekroczenia norm. Zamknijcie okna.

Fordońską synagogę czeka kompleksowa rewitalizacja

Redaktor | 25 sty 2018 Synagoga w Starym Fordonie została ujęta w gminnym programie rewitalizacji. Umożliwi to pozyskanie unijnego dofinansowania na kompleksowe odnowienie tego zabytkowego obiektu. Docelowo ma tam powstać centrum kulturalno-społeczne dla mieszkańców Starego Fordonu. Taki wniosek złożyła Fundacja dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

ZUS przypomina [KOMUNIKAT]

Redaktor | 25 sty 2018 Tylko do końca stycznia określona grupa przedsiębiorców ma czas na złożenie informacji ZUS IWA z danymi potrzebnymi do ustalenia wysokości składki na ubezpieczenie wypadkowe.

Mieszkania na horyzoncie

Redaktor | 24 sty 2018 Na Kapuściskach zakończyło się wznoszenie konstrukcji budynków osiedla „Horyzont”. Powstaną tam 124 mieszkania. W ubiegłym tygodniu inwestor zawiesił na jednym z budynków tradycyjną wiechę - podaje Oficjalny Serwis Bydgoszczy.

Kładka się rozleciała. Ze starości, a nie przez wandali

Redaktor | 24 sty 2018 Kładka nad ulicą Grunwaldzką została zamknięta, ponieważ przewróciła się barierka ochronna dla pieszych. Drogowcy podejrzewali, że to efekt jakiegoś chuligańskiego wybryku. Okazuje się, że przewróciła się z powodu fatalnego stanu.

Dla babci, dla dziadka. Dziecięce Graffiti [ZDJĘCIA]

Redaktor | 23 sty 2018 „Dziecięce Graffiti” świętowało Dzień Babci i Dzień Dziadka na spotkaniu integracyjnym w gronie osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin i przyjaciół. Była nauka gry na bębnach, warsztaty plastyczne i koncert fortepianowy.

Budują sąd na Nowym Rynku [ZDJĘCIA]

Wojciech Bielawa | 23 sty 2018 Przy ulicy Nowy Rynek powstaje reprezentacyjny gmach Sądu Okręgowego. Budynek jest w stanie surowym otwartym. Ma być gotowy jesienią przyszłego roku.

Biziel ogranicza przyjęcia. Brakuje lekarzy

Redaktor | 22 sty 2018 Wbrew wcześniejszym zapewnieniom dyrekcji szpitala im. dr. Biziela, że wypowiedzenie przez lekarzy klauzul OPT-OUT nie wpłynie na odwoływanie zabiegów, placówka jest zmuszona w istotny sposób ograniczyć przyjęcia w tzw. „trybie planowym”.

Tartak Bydgoszcz pyta: Po co nam ZDMiKP w Bydgoszczy?

Redaktor | 21 sty 2018 Na Facebooku Tartaku Bydgoszcz wrze. W niedzielę Krzysztof Pietrzak odniósł się do słów rzecznika drogowców Krzysztofa Kosiedowskiego. I zapowiada: „Egzekucja nie zakończy się w najbliższym czasie nawet gdyby Wojewodzie kazał ją przeprowadzić sam Jarosław Kaczyński”