Św. Urszula Ledóchowska

Jarosław Aleksander | 29 maj 21:06 Św. Urszula Ledóchowska poświęciła swoje życie dzieciom i młodzieży. Wychowanie połączone z ewangelizacją przynosiło owoce, które stały się darem jej życia dla pokoleń wychowanków i następców. Jej wspomnienie obchodzimy 29 maja.

Dyspensa ogólna odwołana. Nadal obowiązuje m.in. dla osób starszych

mk | 28 maj 14:02 Biskup ordynariusz Jan Tyrawa odwołuje udzieloną wcześniej dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych. - Utrzymana zostaje jednak dyspensa dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji (np. kaszlem, katarem, podwyższoną temperaturą - przyp. red.) oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem - poinformował ks. Grzegorz Nowak, kanclerz kurii diecezji...

Czuwania przed Zesłaniem Ducha Świętego [ZAPOWIEDŹ]

mk | 28 maj 07:20 W najbliższą niedzielę (31 maja) w Kościele świętowane jest Zesłanie Ducha Świętego. Bydgoskie wspólnoty zapraszają na modlitewne czuwania w wigilię tej uroczystości. Część z nich będzie transmitowana on-line.

Filip Neri – wesoły święty 

Redaktor | 26 maj 17:28 26 maja to dzień wspomnienia Filipa Neri (Neriusza). Przez współczesnych sobie był nazywany, dobrym Filipkiem. Znany z żartów i poczucia humoru oraz łatwości w nawiązywaniu kontaktu z ludźmi. 

Noc 7 cudów w Zgromadzeniu Ducha Świętego w Bydgoszczy.

Redaktor | 24 maj 12:35 Pandemia otworzyła Kościół katolicki na nowe formy duszpasterskie. Obecność wielu parafii w sieci, transmisje, wydarzenia to odpowiedź kościoła na ten trudny czas. Kolejną ciekawą inicjatywę duszpasterską proponuje nam  Zgromadzenia Ducha Świętego w Bydgoszczy.

Wniebowstąpienie. Wywyższenie człowieczeństwa i boski triumf

Redaktor | 24 maj 09:07 „I wstąpił do nieba, siedzi po prawicy Ojca. I powtórnie przyjdzie w chwale sądzić żywych i umarłych, a Królestwu Jego nie będzie końca.” Jest to wyznanie naszej wiary, które wypowiadamy podczas każdej mszy świętej. VII Niedziela Wielkanocy kieruje nasze myśli do tryumfującego Jezusa wracającego do domu Ojca.

Droga ze św. Andrzejem Bobolą [WYWIAD]

Redaktor | 19 maj 09:08 16 maja obchodziliśmy uroczystość jednego z patronów Polski, świętego Andrzeja Boboli. Jego życiorys mógłby posłużyć za scenariusz filmowy. Do dziś inspiruje młodych ludzi do wstępowania w szeregi Towarzystwa Jezusowego. Z tej okazji rozmawiamy z Ojcem Andrzejem Spławskim (SJ) z Narodowego Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie. 

Spowiedź Ojca Świętego. Jaka była Jego duchowość?

Redaktor | 18 maj 17:21 Rok Jana Pawła II prowadzi nas ku wspomnieniom o naszym Wielkim Rodaku. Historycy przypominają nam jego życiorys i dokonania, biografowie wspominają rodzinę i kapłańską drogę. A jaka była prywatna, najbardziej intymna duchowość Karola Wojtyły? Na to pytanie odpowiadają jego najbliżsi współpracownicy. 

List pasterski Episkopatu Polski

Redaktor | 17 maj 20:42 Otwarty na dialog, w każdym widział brata. Nieustannie apelował o poszanowanie godności każdego człowieka. Emanował entuzjazmem duszpasterskim... Tak m.in. Prezydium Episkopatu Polski wspomina św. Jana Pawła II w swoim liście.