Uwierz, abyś zrozumiał [MAKSYMILIAN POWĘSKI]

Redaktor | 28 lip 14:59 Wielki Sokrates uważał, że cnota, a tym samym dobro, tożsame jest z wiedzą. Jeśli bowiem poznamy dobro, któż by do niego nie dążył? Któż chciałby zła, a nie dobra?

Bydgoscy pielgrzymi dotarli do Lichenia [WIDEO]

Redaktor | 24 lip 15:37 Trwa już czwarty dzień Pieszej Pielgrzymki Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę. We wtorek (23 lipca) pątnicy przebyli najdłuższy odcinek trasy, a dziś kilka godzin spędzili w Sanktuarium Matki Boskiej Licheńskiej.

I poszli. Kierunek Jasna Góra [ZDJĘCIA]

Redaktor | 21 lip 12:35 XV Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła w niedzielę (21 lipca) rano z bydgoskiej katedry. Pątnicy dotrą do Częstochowy 31 lipca.

Mnich ze światłem dla życia politycznego [MAKSYMILIAN POWĘSKI]

Redaktor | 11 lip 09:48 11 lipca przypada w kalendarzu liturgicznym święto przeniesienia relikwii św. Benedykta. Jest to jedno z dwóch świąt w ciągu roku kościelnego poświęconych tej wielkiej postaci. Drugie przypada 21 marca i jest, jak zwykle w przypadku świętych, rocznicą narodzin dla nieba, czyli po prostu śmierci ziemskiej. Rok tej śmierci jest sporny i przypada pomiędzy 540 a 543 rokiem Pańskim.

W ten sposób zostanie nam ujawniona tajemnica życia [MAKSYMILIAN POWĘSKI]

Redaktor | 30 cze 23:00 „Gdy dusza odwróci się od zła z pomocą bojaźni Bożej oraz otworzy się na szlachetne dążenia dzięki darowi pobożności, doświadcza potrzeby dowiedzenia się, jakimi środkami unikać tego, co budzi bojaźń, i odnaleźć to, co należy kochać” — pisze benedyktyn, Dom Prosper Guéranger, o darze umiejętności, zwanym też darem wiedzy.

Proboszcz Mieczysław Kozłowski pożegnał się z bydgoską Bazyliką

Marta Kocoń | 25 cze 13:34 Po siedmiu latach posługi, a sześciu latach na urzędzie proboszcza, z parafianami w Bazylice św. Wincentego á Paulo pożegnał się ks. Mieczysław Kozłowski CM. Odchodzącego na emeryturę proboszcza w niedzielę (23 czerwca) żegnały liczne delegacje, a dziękczynnej Mszy świętej towarzyszyły łzy i oklaski.

Bój się Boga! [MAKSYMILIAN POWĘSKI]

Redaktor | 16 cze 20:55 Ostatnim z siedmiu darów Ducha Świętego, o których poucza nas katechizm jest bojaźń Boża. Jak już wcześniej wspominaliśmy, dary Ducha Świętego są nadprzyrodzoną pomocą dla naszych cnót zarówno tych naturalnych, którymi są roztropność, sprawiedliwość, umiarkowanie i męstwo, jak i tych Boskich, czyli wiary, nadziei i miłości. Są jakby wykończeniem, ostatnim „szlifem”...

Ze śpiewem, tańcem i modlitwą oczekiwali Ducha Świętego

Redaktor | 10 cze 10:24 Noc siedmiu cudów – pod takim tytułem po raz kolejny odbyło się całonocne (8/9 czerwca) czuwanie w kościele duchaczy (al. Jana Pawła II 117). Księża oraz świeccy w ten sposób uczcili uroczystość zesłania Ducha Świętego.