Jestem kimś, kto pyta. Wieczory filozoficzne w Martyrii

Redaktor | 16 paź 17:40 Duszpasterstwo Akademickie „Martyria” zaprasza na nowy cykl spotkań - raz w miesiącu odpowiedzi na fundamentalne pytania studenci i absolwenci będą szukać pod kierunkiem ks. dr. Sylwestra Warzyńskiego, adiunkta w Instytucie Filozofii UKW w Bydgoszczy.

Modlitwa w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Zaprasza Wiatrak

Redaktor | 15 paź 18:03 W środę (16 października) - w 41. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową – Fundacja Wiatrak zaprasza do wspólnej modlitwy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. „Czuwanie ze świętym Janem Pawłem II” poprowadzi zaprzyjaźniony z „Wiatrakiem” zespół muzyczny Umocnieni. 

Aniołowie ich w niebie zawsze widzą oblicze Ojca [MAKSYMILIAN POWĘSKI]

Redaktor | 29 wrz 13:00 Dziś wprawdzie w zreformowanym kalendarzu liturgicznym przypada dwudziesta niedziela „w ciągu roku”, która znosi święto świętych archaniołów Michała Gabriela i Rafała.  W liturgii dawnej, przedsoborowej oraz w tej, która sprawowana jest do dziś na mocy motu proprio Summorum Pontificum Benedykta XVI, święto św. Michała Archanioła 29 września jest świętem pierwszej klasy,...

Film o ojcu Pio wyświetlą w Wiatraku

Redaktor | 23 wrz 11:48 W poniedziałek (23 września) w Kościele katolickim przypada wspomnienie św. ojca Pio. Z tej okazji Fundacja Wiatrak zaprasza na film „Tajemnica Ojca Pio”. Seans o godz. 19.00 w sali widowiskowej Domu Jubileuszowego Jana Pawła II (ul. Bołtucia 7).

W Projekcie Kostka chodzi o przyprowadzenie młodych do Jezusa [ROZMOWA]

Redaktor | 19 wrz 12:50 Gdy parafia przejęła kościół filialny św. Stanisława Kostki, ksiądz proboszcz powiedział „Zróbcie coś!”. Chciał uczcić to wydarzenie – opowiada o początkach Projektu Kostka w Złotowie koło Piły ks. Adam Gaca MSF. Od piątku (20 września) do niedzieli (22 września) na młodych czeka mnóstwo tańca i muzyki. Gwiazdą będzie Luxtorpeda.

80 lat temu ziemię ogarnęły ciemności [MAKSYMILIAN POWĘSKI]

Redaktor | 1 wrz 10:14 Tylko Chrystus, który uspokoił burzę na morzu, jest władny uspokoić żywioł wojny. Tylko z Nim i w Nim jest możliwy prawdziwy prawdziwy pokój. Stąd konieczne jest przemyślenie raz jeszcze tej prawdy i skierowanie całego życia tak indywidualnego jak i społecznego ku Chrystusowi - pisze Maksymilian Powęski w 80. rocznicę zbrodniczej napaści Niemiec na Polskę, która była...