Nie jesteśmy przypadkowi. Poszukując kierunku...

Redaktor | 20 mar 21:13 Każdy z nas przeżywa obecną sytuację kryzysową na swój niepowtarzalny sposób. Według raportu WHO z dnia 19 marca globalnie jest 209 839 (16 566 nowych) potwierdzonych przypadków zarażenia, a zgonów 8778 (828 nowych). Tylko że nikt z nas nie jest jakimś „przypadkiem”.

Biskup udziela osobom starszym dyspensy od uczestnictwa we Mszy świętej

mk | 13 mar 12:01 Zgodnie z rekomendacją Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski biskup bydgoski Jan Tyrawa do 29 marca udziela dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej osobom w podeszłym wieku, z objawami infekcji (np. kaszlem, katarem, podwyższoną temperaturą), dzieciom i osobom, które bezpośrednio się nimi opiekują oraz osobom, które czują obawę przez zarażeniem.

Episkopat wydaje zalecenia w związku z koronawirusem [KOMUNIKAT]

Redaktor | 12 mar 14:25 Udzielenie osobom starszym i z objawami infekcji dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. rekomenduje biskupom polski Episkopat. Wydaje także instrukcję dotyczącą prewencji podczas nabożeństw i apeluje o adorację, tworzenie okazji do spowiedzi i modlitwę.

Czas postu, czas refleksji [LIST BISKUPA NA WIELKI POST]

Redaktor | 26 lut 16:41 Obrzęd posypania głów popiołem jestem elementem liturgii w Środę Popielcową, wyznaczającą początek Wielkiego Postu. „Różnie go określamy: jako czas modlitwy, pokuty, postu. Może tym razem byłoby dobrze określić go jako czas refleksji, to znaczy zagłębienia się w sobie” – napisał ks. biskup Jan Tyrawa.

Abby Johnson zaprasza na spotkania w Polsce. I prosi o modlitwę [WIDEO]

Redaktor | 4 lut 20:36 Nawet jeśli nie macie jednoznacznych poglądów na temat aborcji, nawet jeśli popieracie aborcję, przyjdźcie i posłuchajcie o moich doświadczeniach – zaprasza Abby Johnson w nagranym dla Polaków filmiku. Spotkanie z bohaterką filmu „Nieplanowane” w Bydgoszczy odbędzie się 11 lutego.

W Kalwarii Pacławskiej coraz tłoczniej. Z powodu ojca Wenantego

Redaktor | 2 lut 12:05 Dlaczego właśnie taki zwyczajny na pozór zakonnik, który wiódł życie ciche, spokojne, jest inspiracją dla wierzących w naszych czasach? Być może współczesny człowiek właśnie za tą wewnętrzną ciszą i pokojem serca tęskni najbardziej – pisze o ojcu Wenantym Katarzyńcu Zofia Płachta.