Od dzisiaj Wielki Post

Michał Jędryka | 14 lut 2018 Rozpoczął się Wielki Post. Zaczyna się on co roku w Środę Popielcową, której data zależna jest od daty Wielkanocy.

Tu zawsze biło duchowe serce miasta [BYDGOSKIE SANKTUARIA]

Marta Kocoń | 12 lut 2018 – Bóg za pośrednictwem Maryi udziela tu szczególnych łask – mówi ks. Stanisław Kotowski, proboszcz katedry. I dodaje, że najważniejsze bydgoskie sanktuarium odwiedzają pielgrzymi nie tylko z Polski, ale i z zagranicy.

Relikwie z Fatimy trafią na Piaski

Redaktor | 8 lut 2018 Bydgoszczanie otrzymali w sanktuarium fatimskim w Portugalii relikwie św. Hiacynty i Franciszka. Z rąk kustosza sanktuarium przyjął je ks. prałat Michał Andrzejewski, proboszcz parafii Świętej Rodziny.

Jedz pączki i nie daj się okraść!

Redaktor | 8 lut 2018 Nie przeprowadzałem badań statystycznych, ale można śmiało powiedzieć, że w amerykańskich filmach akcji policjant zajadający pączki, czyli doughnaty, to norma. Siedzi w radiowozie, czasem z kolegą, a na kokpicie leży pudełko z donatami. Albo wychodzi z baru, wbijając swe białe, amerykańskie, a jakże, zęby w smaczne ciasto.

Bóg ma plan. Odważysz się go poznać?

Redaktor | 4 lut 2018 Bydgoskie Seminarium Duchowne organizuje XXI już spotkanie młodzieży męskiej, która zastanawia się nad swoim powołaniem. To rekolekcyjne spotkanie rozpocznie się w piątek 9 lutego i potrwa do niedzieli 11 lutego.

Znakiem sprzeciwu staje się rodzina

Redaktor | 2 lut 2018 2 lutego przypada święto w ludowej tradycji znane jako święto Matki Bożej Gromnicznej. Upamiętnia ono wizytę Maryi i Józefa z Dzieciątkiem Jezus w Świątyni Jerozolimskiej, której celem było wypełnienie przepisu prawa zawartego w Księdze Kapłańskiej. Nakazywało ono 40 dni po urodzeniu chłopca złożyć ofiarę oczyszczenia.

Zapusty i Tomasz z Akwinu

Redaktor | 28 sty 2018 Chciałbym zwrócić uwagę na dwie szczególne cechy dzisiejszej niedzieli. Po pierwsze jest to niedziela tradycyjnie zwana „starozapustną” lub oficjalnie w dawnej liturgii - niedzielą Siedemdziesiątnicy.