Msza święta kujawska. W intencji rolników i z ludową oprawą

Redaktor | 13 sie 2019 W sobotę (17 sierpnia) o godz. 12. 00 w bydgoskiej katedrze ks. biskup Jan Tyrawa odprawi Mszę świętą w intencji pomyślności mieszkańców „małych ojczyzn”. O śpiew zadbają ludowe zespoły, a po Mszy będzie można podziwiać rękodzieło.

Tęczowa ideologia urąga rozumowi [MAKSYMILIAN POWĘSKI]

Redaktor | 10 sie 2019 Od kilku lat w naszych miastach ( w tym w Bydgoszczy), zaczyna się z uporem godnym lepszej sprawy wprowadzać to, co od dziesięcioleci obserwujemy w miastach Zachodu. Mam tu na myśli manifestacje uliczne, które u nas noszą zwodniczą nazwę „marszy równości”, a tam gdzie zepsucie to osiągnęło już rozmiary monstrualne, zwą się one „gay pride”, co przekłada się jako gejowska...

O Mądrości, która wyszłaś z ust Najwyższego [MAKSYMILIAN POWĘSKI]

Redaktor | 4 sie 2019 W święto Zesłania Ducha Świętego pisałem, że „dary Ducha Świętego to siedem energii, które Duch Święty raczył złożyć w naszych duszach, gdy przeniknął do nich przez łaskę uświęcającą, a więc od momentu chrztu. Te energie są nam przywracane za każdym razem, gdy wracamy do łaski w sakramencie pokuty po grzechu ciężkim”.

Uwierz, abyś zrozumiał [MAKSYMILIAN POWĘSKI]

Redaktor | 28 lip 2019 Wielki Sokrates uważał, że cnota, a tym samym dobro, tożsame jest z wiedzą. Jeśli bowiem poznamy dobro, któż by do niego nie dążył? Któż chciałby zła, a nie dobra?

Bydgoscy pielgrzymi dotarli do Lichenia [WIDEO]

Redaktor | 24 lip 2019 Trwa już czwarty dzień Pieszej Pielgrzymki Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę. We wtorek (23 lipca) pątnicy przebyli najdłuższy odcinek trasy, a dziś kilka godzin spędzili w Sanktuarium Matki Boskiej Licheńskiej.

I poszli. Kierunek Jasna Góra [ZDJĘCIA]

Redaktor | 21 lip 2019 XV Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła w niedzielę (21 lipca) rano z bydgoskiej katedry. Pątnicy dotrą do Częstochowy 31 lipca.

Mnich ze światłem dla życia politycznego [MAKSYMILIAN POWĘSKI]

Redaktor | 11 lip 2019 11 lipca przypada w kalendarzu liturgicznym święto przeniesienia relikwii św. Benedykta. Jest to jedno z dwóch świąt w ciągu roku kościelnego poświęconych tej wielkiej postaci. Drugie przypada 21 marca i jest, jak zwykle w przypadku świętych, rocznicą narodzin dla nieba, czyli po prostu śmierci ziemskiej. Rok tej śmierci jest sporny i przypada pomiędzy 540 a 543 rokiem Pańskim.

W ten sposób zostanie nam ujawniona tajemnica życia [MAKSYMILIAN POWĘSKI]

Redaktor | 30 cze 2019 „Gdy dusza odwróci się od zła z pomocą bojaźni Bożej oraz otworzy się na szlachetne dążenia dzięki darowi pobożności, doświadcza potrzeby dowiedzenia się, jakimi środkami unikać tego, co budzi bojaźń, i odnaleźć to, co należy kochać” — pisze benedyktyn, Dom Prosper Guéranger, o darze umiejętności, zwanym też darem wiedzy.

Proboszcz Mieczysław Kozłowski pożegnał się z bydgoską Bazyliką

Marta Kocoń | 25 cze 2019 Po siedmiu latach posługi, a sześciu latach na urzędzie proboszcza, z parafianami w Bazylice św. Wincentego á Paulo pożegnał się ks. Mieczysław Kozłowski CM. Odchodzącego na emeryturę proboszcza w niedzielę (23 czerwca) żegnały liczne delegacje, a dziękczynnej Mszy świętej towarzyszyły łzy i oklaski.