Stworzyciel nieba i ziemi

Redaktor | 17 cze 2018 Gdyby mnie ktoś zapytał, która z prawd wiary jest dziś najbardziej zapomniana, odpowiedziałbym, chyba bez wahania, że jest to prawda o stworzeniu świata.

Proboszcz żegna się z mundurem [ZDJĘCIA]

Redaktor | 12 cze 2018 Dziekan dekanatu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, ksiądz pułkownik Zenon Surma żegna się z mundurem. Dziś (12 czerwca) w kościele garnizonowym odbyła się okolicznościowa Msza św.

Małżeństwo, miłość i życie

Redaktor | 10 cze 2018 Małżeństwo jest naturalne (…), gdyż w porządku przyrodzonym rozum skłania ku niemu i to ze względu na dwa cele: naprzód ze względu na główny cel, jakim jest dobro potomstwa.

Złoty jubileusz wielkiej encykliki

Michał Jędryka | 9 cze 2018 Pod honorowym patronatem biskupa Jana Tyrawy odbyło się dziś w Bydgoszczy ogólnopolskie sympozjum naukowe poświęcone interdyscyplinarnym aspektom obrony życia ludzkiego. Sympozjum zostało zorganizowane w pięćdziesiątą rocznicę encykliki Humanae vitae papieża Pawła VI. Encyklika ta, opublikowana trzy lata po soborze watykańskim drugim, wbrew oczekiwaniom środowisk liberalnych,...

W obronie życia ludzkiego. Sympozjum na 50 lat „Humanae vitae”

Redaktor | 5 cze 2018 Metody leczenia niepłodności czy pomoc rodzicom śmiertelnie chorych dzieci - to niektóre zagadnienia, o których w sobotę (9 czerwca) mówić będą prelegenci ogólnopolskiego sympozjum w Bydgoszczy. Wstęp na wykłady w ramach „Interdyscyplinarnych aspektów obrony życia ludzkiego” w Domu Polskim jest wolny.

Uwielbienie na Wyspie Młyńskiej [ZDJĘCIA]

Redaktor | 1 cze 2018 Maciej Czaczyk – zwycięzca programu „Must be the music” – i krakowski zespół #Reaktywacja zagrali wczoraj (31 maja) na Wyspie Młyńskiej. Adoracja i koncert z okazji Bożego Ciała zostały zorganizowane już po raz trzeci.

Bóg jest jeden w trzech osobach

Redaktor | 27 maj 2018 W niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego, a więc w 56. dniu po Wielkanocy (w tym roku 27 maja), przypada święto ku czci Trójcy Świętej. O tym, że Bóg jest jeden w trzech osobach, mówi każde katolickie i – szerzej – chrześcijańskie wyznanie wiary.

Śpiew, taniec i modlitwa. „Pełna Łaski” w Artego Arenie

Redaktor | 21 maj 2018 - Tego wieczoru jesteśmy z Maryją, ponieważ ona jak nikt inny zna Ducha Świętego, jest Jego małżonką - mówił salezjanin ks. Dominik Chmielewski. Ponad półtora tysiąca osób zgromadziło się w bydgoskiej Artego Arenie przed Zesłaniem Ducha Świętego.

Niech zstąpi Duch Twój!

Redaktor | 20 maj 2018 W dniu Pięćdziesiątnicy około godziny 9 przed południem Duch Święty zstąpił pod postacią wichru i ognia na uczniów zgromadzonych wieczerniku.

„Wiatrak” zaprasza na 98. urodziny Jana Pawła II

Redaktor | 18 maj 2018 Nagrane w Krakowie, specjalne przesłanie Wandy Półtawskiej, finał konkursu „Gdzie jest Papież?”, Msza św. dziękczynna, spektakl, koncert. Fundacja „Wiatrak” zaprasza w piątek (18 maja) na uroczystości związane z 98. urodzinami św. Jana Pawła II.

Porzućmy złudzenia

Redaktor | 13 maj 2018 Dziś upływa pierwszy rok od setnej rocznicy jednego z najbardziej niezwykłych wydarzeń XX wieku. Mam oczywiście na myśli objawienie fatimskie.

Wstąpił do nieba, stamtąd przyjdzie sądzić

Redaktor | 10 maj 2018 W Polsce uroczystość Wniebowstąpienia, ze względu na cywilne zniesienie obchodów, została przeniesiona na niedzielę. W Kościele powszechnym jednak święto to obchodzi się w czwartek będący czterdziestym dniem od zmartwychwstania. W tym roku przypada on 10 maja.