„Sól ziemi”. O Kościele Bydgoszczy i okolic w czasie wojny

Redaktor | 16 kwi 2019 „Diecezja bydgoska. Sól ziemi 1939–1945” – to tytuł książki, wydanej z okazji 15. rocznicy powstania diecezji bydgoskiej. W poniedziałek (15 kwietnia) w Domu Polskim odbyło się spotkanie z autorami, a także osobami zaangażowanymi w powstanie publikacji.

Powstała książka o męczennikach diecezji bydgoskiej

Redaktor | 15 kwi 2019 Ofiarom zbrodni pomorskiej oraz pomordowanym w Dolinie Śmierci poświęcona jest książka pt. „Diecezja bydgoska. Sól ziemi 1939-1945”. Spotkanie nt. książki o męczennikach odbędzie się w poniedziałek (15 kwietnia) w Domu Polskim.

Kolbe wiele mu zawdzięczał. Ojciec Wenanty wyprasza pomoc

Redaktor | 11 kwi 2019 Sława świętości o. Wenantego rośnie nie tylko w zakonie franciszkańskim, ale i na zewnątrz, powiększana przez liczne łaski, wypraszane za jego wstawiennictwem. Starszy od Maksymiliana Kolbego ojciec był jego przyjacielem, a po śmierci orędował za jego projektami wydawniczymi i Niepokalanowem.

Wenanty Katarzyniec: przyjaciel świętego, polski Szarbel

Redaktor | 11 kwi 2019 Święty Maksymilian Kolbe cenił sobie przyjaźń z innym franciszkaninem, o. Wenantym, któremu bardzo wiele zawdzięczał. Mówił o nim, że „nie silił się na rzeczy nadzwyczajne, ale zwyczajne wykonywał w sposób nadzwyczajny”.

Porozmawiają o pięknie kobiet. Fizycznym i duchowym

Redaktor | 5 kwi 2019 „Jesteś piękna, nawet jeśli tego nie widzisz” - pod takim hasłem odbędzie się w najbliższą sobotę (6 kwietnia) spotkanie poświęcone kobietom. Jedną z prelegentek przy kościele Świętej Trójcy będzie stylistka Magdalena Andler.

Odkryj w Bogu przyjaciela. Misterium w Dolinie Śmierci

Marta Kocoń | 2 kwi 2019 Nawet kiedy dopada osamotnienie, a ci, których uważało się za przyjaciół, zawiedli, jest zawsze Jeden, który nie zawodzi – mówi ks. Krzysztof Buchholz, duchowy opiekun bydgoskiego misterium. Widowisko w Fordonie tym razem odbędzie się pod hasłem „Przyjacielu”.

Misterium „Krew Baranka” z mnóstwem efektów

Redaktor | 1 kwi 2019 W najbliższą sobotę (6 kwietnia) w Solcu Kujawskim już po raz piąty odbędzie się nabożeństwo plenerowe z bogatą oprawą multimedialną. – Dzięki misterium pokazujemy, że wiara wciąż jest żywa – mówi Damian Łukasik, odtwórca roli Jezusa i jeden z organizatorów wydarzenia.

Raduj się! [Maksymilian Powęski]

Redaktor | 31 mar 2019 Zawsze i niezmiennie w czwartą niedzielę Wielkiego Postu przypomina mi się komentarz znakomitego solesmeńskiego opata Prospera Guerangera.

Młodzi chcą być święci. Droga krzyżowa ulicami miasta

mk | 29 mar 2019 Wielki Post to najlepszy czas, by poważnie zapragnąć świętości – mówią organizatorzy młodzieżowej drogi krzyżowej, która w sobotę (30 marca) przejdzie ulicami Bydgoszczy. Początek o godz. 19.30 na placu przed katedrą.