Porozmawiają o pięknie kobiet. Fizycznym i duchowym

Redaktor | 5 kwi 2019 „Jesteś piękna, nawet jeśli tego nie widzisz” - pod takim hasłem odbędzie się w najbliższą sobotę (6 kwietnia) spotkanie poświęcone kobietom. Jedną z prelegentek przy kościele Świętej Trójcy będzie stylistka Magdalena Andler.

Odkryj w Bogu przyjaciela. Misterium w Dolinie Śmierci

Marta Kocoń | 2 kwi 2019 Nawet kiedy dopada osamotnienie, a ci, których uważało się za przyjaciół, zawiedli, jest zawsze Jeden, który nie zawodzi – mówi ks. Krzysztof Buchholz, duchowy opiekun bydgoskiego misterium. Widowisko w Fordonie tym razem odbędzie się pod hasłem „Przyjacielu”.

Misterium „Krew Baranka” z mnóstwem efektów

Redaktor | 1 kwi 2019 W najbliższą sobotę (6 kwietnia) w Solcu Kujawskim już po raz piąty odbędzie się nabożeństwo plenerowe z bogatą oprawą multimedialną. – Dzięki misterium pokazujemy, że wiara wciąż jest żywa – mówi Damian Łukasik, odtwórca roli Jezusa i jeden z organizatorów wydarzenia.

Raduj się! [Maksymilian Powęski]

Redaktor | 31 mar 2019 Zawsze i niezmiennie w czwartą niedzielę Wielkiego Postu przypomina mi się komentarz znakomitego solesmeńskiego opata Prospera Guerangera.

Młodzi chcą być święci. Droga krzyżowa ulicami miasta

mk | 29 mar 2019 Wielki Post to najlepszy czas, by poważnie zapragnąć świętości – mówią organizatorzy młodzieżowej drogi krzyżowej, która w sobotę (30 marca) przejdzie ulicami Bydgoszczy. Początek o godz. 19.30 na placu przed katedrą.

Wszyscy podobnie zginiecie...

Redaktor | 24 mar 2019 Czytana dziś w trzecią niedzielę Wielkiego Postu Ewangelia zreformowanej liturgii (Łk 13, 1-9), składa się z dwóch krótkich przypowieści.

Biskup poprowadzi rekolekcje dla studentów

Redaktor | 23 mar 2019 Duszpasterstwo Akademickie „Martyria” zaprasza na rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. biskup Jacek Kiciński z Wrocławia. Potrwają od niedzieli do środy (24-27 marca) w kaplicy parafii pw. Matki Boskiej Królowej Męczenników.

Obrzydliwość spustoszenia

Redaktor | 17 mar 2019 Wojna cywilizacyjna przybiera coraz ostrzejszy charakter. Prezydent Warszawy, a jeszcze bardziej jego zastępca, już nie ukrywają, że ich celem jest „oswojenie społeczeństwa” z homoseksualizmem i innymi budzącymi wstręt, ostentacyjnymi wykroczeniami przeciw przykazaniu Bożemu, nakazującemu utrzymanie czystości we współżyciu małżeńskim. Ich sprzymierzeńcy u nas w Bydgoszczy...