Chrzest bierze moc z krwi Jezusa

Redaktor | 18 mar 10:29 Piąta niedziela Wielkiego Postu nosiła dawniej nazwę Pierwszej Niedzieli Męki Pańskiej. Niedziela Palmowa zaś była nazywana – jak łatwo się domyślić – Drugą Niedzielą Męki Pańskiej.

Misterium „Nie zostawię was”. Na finiszu przygotowań

Marta Kocoń | 15 mar 18:15 – Wśród aktorów nie ma samych „prawie świętych” – opowiada ks. Krzysztof Buchholz, duszpasterz młodzieży. – Zagrają studenci i absolwenci, osadzeni z zakładu karnego, harcerze, niepełnosprawni – wylicza. W biblijne role wcielą się już 25 marca, podczas misterium w Fordońskiej Dolinie Śmierci.

Bez sakramentów nie ma zbawienia

Redaktor | 11 mar 08:36 W czwartą niedzielę Wielkiego Postu kolor szat liturgicznych przybiera barwę stosowaną niezwykle rzadko, barwę różową. Jest to też kolor róż, które w Rzymie o tej porze roku zaczynają kwitnąć, stąd też inna nazwa tej niedzieli – niedziela róż.

W poście chodzi o to, żeby człowieka ukierunkować na sferę ducha

Redaktor | 25 lut 14:16 – Przez nieodpowiednie dawkowanie pokarmów i napojów człowiek może nawet sparaliżować działanie duszy i ducha. Odwrotnie, przez odmawianie ich sobie, powodujemy wzrost sił duchowych – mówi ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz, filozof z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, w rozmowie z Michałem Jędryką.

„Piękny i bestia”. Martyria zaprasza na rekolekcje

Redaktor | 23 lut 15:24 „Piękny i bestia, czyli o Bogu, którego szukasz” - taki tytuł noszą rekolekcje, które dla bydgoskich studentów wygłosi ks. Sławomir Piotrowski, salezjanin z Łodzi. Diecezjalne Duszpasterstwo Akademickie „Martyria” zaprasza na nauki wielkopostne już w tę niedzielę (25 lutego).

Szatana może pokonać tylko Bóg

Redaktor | 18 lut 11:30 Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia, rozważmy ewangelię, która jest czytana w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, zarówno w liturgii dawnej, jak i zreformowanej, dotyczącą kuszenia Pana Jezusa.

Od dzisiaj Wielki Post

Michał Jędryka | 14 lut 18:14 Rozpoczął się Wielki Post. Zaczyna się on co roku w Środę Popielcową, której data zależna jest od daty Wielkanocy.

Tu zawsze biło duchowe serce miasta [BYDGOSKIE SANKTUARIA]

Marta Kocoń | 12 lut 19:02 – Bóg za pośrednictwem Maryi udziela tu szczególnych łask – mówi ks. Stanisław Kotowski, proboszcz katedry. I dodaje, że najważniejsze bydgoskie sanktuarium odwiedzają pielgrzymi nie tylko z Polski, ale i z zagranicy.

Relikwie z Fatimy trafią na Piaski

Redaktor | 8 lut 12:25 Bydgoszczanie otrzymali w sanktuarium fatimskim w Portugalii relikwie św. Hiacynty i Franciszka. Z rąk kustosza sanktuarium przyjął je ks. prałat Michał Andrzejewski, proboszcz parafii Świętej Rodziny.

Jedz pączki i nie daj się okraść!

Redaktor | 8 lut 10:32 Nie przeprowadzałem badań statystycznych, ale można śmiało powiedzieć, że w amerykańskich filmach akcji policjant zajadający pączki, czyli doughnaty, to norma. Siedzi w radiowozie, czasem z kolegą, a na kokpicie leży pudełko z donatami. Albo wychodzi z baru, wbijając swe białe, amerykańskie, a jakże, zęby w smaczne ciasto.