Chwałą Boga jest człowiek żyjący! [NIEDZIELA]

Redaktor | 29 gru 20:01 TVP Kultura pokazała w Boże Narodzenie film „Lion, droga do domu”. Jest to wzruszający australijsko – brytyjski obraz, będący adaptacją autobiograficznej książki „Daleko od domu”, autorstwa Saroo Brierleya.

Złoty i przemilczany jubileusz [MAKSYMILIAN POWĘSKI]

Redaktor | 30 lis 17:30 W końcu listopada przypada pięćdziesiąta rocznica reformy liturgicznej - od adwentu 1969 roku wszedł w życie nowy Mszał, promulgowany przez papieża Pawła VI. Kto śledził pontyfikat Benedykta XVI, ten pamięta zapewne, że chciał on, by przeprowadzić „reformę reformy” - przypomina Maksymilian Powęski.

Duszpasterstwo Akademickie Źródło zaprasza na spotkania

Zofia Płachta | 20 lis 14:24 W każdy wtorek o godzinie 19.00 w parafii MB Fatimskiej bydgoscy studenci z Duszpasterstwa Akademickiego Źródło spotykają się, żeby dzielić się swoimi doświadczeniami, integrować się i wspólnie odkrywać wiarę.

Nowe barbarzyństwo? [MAKSYMILIAN POWĘSKI]

Redaktor | 3 lis 16:54 Niedawno rozmawiałem z wykładowcą jednej z katolickich uczelni w Polsce. Opowiadał mi, jak zmienia się argumentacja zwolenników aborcji, z którymi od czasu do czasu przychodzi mu dyskutować. Otóż jeszcze klika lat temu większość osób usiłujących obronić postawę, którą oni nazywają eufemistycznie „pro choice”, skupiała się na dowodzeniu, że nie ma ostatecznych...

Wszystkich Świętych na cmentarzu na Bielawkach [FOTORELACJA]

Redaktor | 2 lis 15:38 W uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny (1 i 2 listopada) tradycyjnie zapalamy znicze i modlimy się przy grobach bliskich nam zmarłych. Tak piątkowa uroczystość przebiegała na cmentarzu parafii św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy.