Kościół będzie trwał i w Polsce, i w Europie [MAKSYMILIAN POWĘSKI]

Redaktor | 19 maj 20:56 Ks. prof. Paweł Bortkiewicz przypomniał niedawno w Bydgoszczy mit grecki, w którym postać Europy była królewną tyryjską, córką Agenora, władcy Tyru. Zakochał się w niej Zeus. Aby ją zdobyć przybrał postać śnieżnobiałego byka. Tak długo igrał wokół Europy z łagodnością i delikatnością, aż usiadła ona na jego grzbiecie. Byk natychmiast zaczął z nią uciekać i...

Sanktuarium Świętego Huberta Biskupa ustanowione w Żołędowie

Redaktor | 13 maj 13:25 Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Żołędowie, miejsce kultu św. Huberta, patrona myśliwych i leśników, został oficjalnie ustanowiony sanktuarium diecezji bydgoskiej. W niedzielę (12 maja) odbyły się uroczystości pod przewodnictwem biskupa ordynariusza Jana Tyrawy.

Spraw, by błądzący mogli wrócić na drogę sprawiedliwości

Redaktor | 12 maj 19:59 W ostatnich latach, jak nigdy przedtem, przypominają się prorocze słowa papieża Pawła VI: „Odnosimy wrażenie, że przez jakąś szczelinę wdarł się do Kościoła Bożego swąd szatana. Jest nim zwątpienie, niepewność, zakwestionowanie, niepokój, niezadowolenie, roztrząsanie. Brak zaufania do Kościoła. Natomiast darzy się zaufaniem pierwszego lepszego świeckiego »proroka«...

Chrystus, Kościół, katakumby i Judasz [MAKSYMILIAN POWĘSKI]

Redaktor | 5 maj 11:17 Wystąpienie mało znanego szerszej publiczności Leszka Jażdżewskiego, lewicowego publicysty, redaktora naczelnego internetowego pisma Liberté, zelektryzowało polskie media. Słowa, które padły 3-go maja były same w sobie wstrząsające.

Będą modlić się za ofiary zamachów na Sri Lance

Redaktor | 23 kwi 15:13 Fundacja „Wiatrak” zaprasza w środę (24 kwietnia) na Mszę św. w intencji ofiar zamachów na Sri Lance. Rozpocznie się o 20.00 w kaplicy parafii Matki Boskiej Królowej Męczenników (ul. Bołtucia 5) w Bydgoszczy.

Nasza wiara jest jak Notre Dame [MAKSYMILIAN POWĘSKI]

Redaktor | 18 kwi 15:57 Niewyobrażalna tragedia, jaką był poniedziałkowy (15 kwietnia) pożar katedry w Paryżu, dotknęła boleśnie nie tylko to miasto i tę diecezję. Jest to bolesny znak dla całego katolickiego świata i to z licznych powodów.

„Sól ziemi”. O Kościele Bydgoszczy i okolic w czasie wojny

Redaktor | 16 kwi 14:35 „Diecezja bydgoska. Sól ziemi 1939–1945” – to tytuł książki, wydanej z okazji 15. rocznicy powstania diecezji bydgoskiej. W poniedziałek (15 kwietnia) w Domu Polskim odbyło się spotkanie z autorami, a także osobami zaangażowanymi w powstanie publikacji.

Powstała książka o męczennikach diecezji bydgoskiej

Redaktor | 15 kwi 13:31 Ofiarom zbrodni pomorskiej oraz pomordowanym w Dolinie Śmierci poświęcona jest książka pt. „Diecezja bydgoska. Sól ziemi 1939-1945”. Spotkanie nt. książki o męczennikach odbędzie się w poniedziałek (15 kwietnia) w Domu Polskim.

Kolbe wiele mu zawdzięczał. Ojciec Wenanty wyprasza pomoc

Redaktor | 11 kwi 17:30 Sława świętości o. Wenantego rośnie nie tylko w zakonie franciszkańskim, ale i na zewnątrz, powiększana przez liczne łaski, wypraszane za jego wstawiennictwem. Starszy od Maksymiliana Kolbego ojciec był jego przyjacielem, a po śmierci orędował za jego projektami wydawniczymi i Niepokalanowem.