Nagroda Ministra Nauki dla wykładowcy bydgoskiego UKW

Redaktor | 18 gru 2017 Dr hab. Przemysław Grzybowski z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego znalazł się wśród 60 najlepszych przedstawicieli świata akademickiego, uhonorowanych Nagrodą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Awantura o patrona bydgoskiej ulicy  

Redaktor | 18 gru 2017 „Czy nowym patronem bydgoskiej ulicy jest podwójny agent?” – tak serwis bydgoszcz.wyborcza.pl zatytułował tekst o majorze Janie Żychoniu. Bydgoscy naukowcy są oburzeni. Przygotowują list protestacyjny przeciwko szkalowaniu bydgoskiego asa wywiadu.

Bydgoska Wigilia na Starym Rynku

Redaktor | 18 gru 2017 21 grudnia tradycyjnie na Starym Rynku odbędzie Miejska Wigilia. Początek o godzinie 16.00. Wigilia organizowana jest wspólnie z Caritas Diecezji Bydgoskiej przy wsparciu 1. Brygady Logistycznej z Bydgoszczy.

Ćwiczyli dla Filipka [ZDJĘCIA]

Redaktor | 17 gru 2017 W sobotę (16 grudnia) w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 odbył się charytatywny maraton fitness. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie chłopca chorego na rzadką chorobę genetyczną.

Bydgoszcz na peryferiach Platformy

Redaktor | 16 gru 2017 Platforma Obywatelska wybrała nowy zarząd krajowy. Próżno w nim znaleźć przedstawicieli Bydgoszczy. Są za to Tomasz Lenz i Arkadiusz Myrcha z Torunia.

Jarmark świąteczny bez klientów

Magdalena Liczkowska | 16 gru 2017 Jarmark świąteczny na Rybim Rynku działa od 6 grudnia. Regionalne produkty i świąteczne ozdoby można kupić wprost ze stylowych, drewnianych straganów. Problem jest tylko jeden – handlowcy skarżą się na brak klientów. Bydgoszczanie tu nie zaglądają.

PESA w Muzeum Narodowym

Redaktor | 15 gru 2017 Link, dziecko bydgoskiej firmy PESA SA, trafiło do Galerii Wzornictwa Polskiego w Muzeum Narodowym w Warszawie. Nowa galeria stała muzeum została otwarta w piątek 15 grudnia 2017 roku.

Enea Operator wzmacnia zasilanie Bydgoszczy

Redaktor | 15 gru 2017 Enea Operator przeprowadziła kompleksową modernizację Głównego Punktu Zasilania (GPZ) Jachcice. Modernizacja, oprócz przebudowy samej stacji, objęła również budowę nowych wyprowadzeń linii średniego napięcia i powiązanie ich z istniejącą siecią energetyczną. Warta prawie 15 mln zł inwestycja znacząco poprawi bezpieczeństwo energetyczne głównie północno-zachodniej...

Weź udział w fitness, pomóż Filipkowi

Redaktor | 14 gru 2017 Zajęcia na trampolinach, zumba, wykład o żywieniu i analiza składu ciała – to wszystko czeka na uczestników „Charytatywnego Maratonu Fitness dla Filipka”. Dochód z akcji, która odbędzie się w sobotę (16 grudnia) w MDK nr 2, zostanie przeznaczony na rehabilitację chłopca z rzadką chorobą genetyczną.