Akcja „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” z bydgoskim wsparciem

Magdalena Liczkowska | 13 lis 2017 Akcja „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” prowadzona jest przez Fundację Polskich Wartości od czterech lat. W tej edycji, w regionie inicjatywę wesprze poseł Ewa Kozanecka, radny Rady Miasta Bydgoszczy Mirosław Jamroży oraz oddział Inowrocławski NSZZ „Solidarność”.

Konkurs EnveloBanku [SPONSOROWANY]

Redaktor | 13 lis 2017 Dzień spędzony z Aleksandrą Żuraw, blogerką modową lub Piotrem Ogińskim prowadzącym kanał „Kocham Gotować” oraz do dyspozycji 2000 zł na zakupy i auto z kierowcą – m.in. takie nagrody można wygrać w trwającym konkursie EnveloBanku "Dwie strony porządku".

Magda Gessler na Festiwalu Gęsiny [FOTORELACJA]

Redaktor | 13 lis 2017 Kilkanaście tysięcy ludzi w świąteczny weekend odwiedziło podtoruński Przysiek, by uczestniczyć w Festiwalu Gęsiny. Atrakcją były pokazy kulinarne mistrzów kuchni, gwiazdą Magda Gessler.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Bydgoszczy

Redaktor | 12 lis 2017 Od 13 do 19 listopada w ramach Światowego Dnia Przedsiębiorczości w Bydgoszczy i regionie odbędzie się kilkadziesiąt imprez – konferencje, warsztaty, spotkania z ekspertami, a także targi pracy.

Festiwal Gęsiny

Redaktor | 10 lis 2017 W sobotę i niedzielę (11 i 12.11) zapraszamy na Festiwal Gęsiny do Przesieka koło Torunia.

Będą udogodnienia dla cudzoziemców

Andrzej Pawełczak | 10 lis 2017 Dotację w wysokości 1 600 00 zł otrzymał z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki na udogodnienia związane z legalizacją pobytu i pracą cudzoziemców w naszym regionie.

Święto Niepodległości pełne atrakcji

Redaktor | 10 lis 2017 Prezentacja zabytkowych samochodów, przemarsz ułanów ulicami miasta i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w tramwajach to tylko kilka spośród wielu atrakcji przygotowanych dla bydgoszczan z okazji Dnia Niepodległości.

Specjaliści o dramacie dzieci rozwodzących się rodziców

Magdalena Gill | 9 lis 2017 Nauczyciele, wychowawcy i katecheci zgromadzili się w „Wiatraku” na konferencji „W otchłani rozwodu”. Psycholog, prawnik i chrześcijański doradca rodziny opowiadali o dramatycznych dla dzieci konsekwencjach rozpadu małżeństw.

Niepodległa dla wszystkich

Redaktor | 9 lis 2017 Przed nami 99. rocznica odzyskania niepodległości. W Bydgoszczy wojewódzkie obchody święta 11 listopada rozpocznie Msza św. w katedrze (godz. 11.00). Następnie uczestnicy przemaszerują na plac Wolności, gdzie odbędą się patriotyczne uroczystości (godz. 12.30). Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz zaapelował do mieszkańców o wywieszenie flag, a także zabranie ich ze sobą na sobotnie...

Także możesz zostać Mikołajem

Redaktor | 9 lis 2017 Szkoła Anity Żytowicz organizuje akcję na rzecz maluchów z Domu Małego Dziecka w Bydgoszczy. Przyłączając się do niej, zrobimy dzieciom prezent gwiazdkowy.

Wygraliśmy! Nie będzie wycinki kasztanowców!

Redaktor | 9 lis 2017 Wojewódzki konserwator zabytków zadecydował – nie ma zgody na wycinkę 11 kasztanowców na placu Kościeleckich. Ratusz zapowiada, że nie będzie odwoływał się od tej decyzji.