Knebel na ustach prałata. Jest list w obronie księdza

Wojciech Bielawa | 19 maj 2017 Biskup Jan Tyrawa zabronił ks. Romanowi Kneblewskiemu wypowiadania się w mediach na tematy polityczne. – Zastosuję się do tego polecenia, ale w przyszłości poproszę biskupa, aby zdjął ten zakaz – komentuje prałat. W obronę księdza Kneblewskiego wzięli bydgoscy politycy, dziennikarze, lekarze i społecznicy. Wystosowali do biskupa list.

Opowiadała o 72 latach przyjaźni ze św. Janem Pawłem II

Magdalena Gill | 19 maj 2017 Msza św. dziękczynna za życie św. Jana Pawła II, a potem spotkanie z Panią Haliną Kwiatkowską, która przyjaźniła się z Karolem Wojtyłą przez 72 lata – tak uczczono w „Wiatraku” 97. urodziny polskiego papieża.

Projekt „Wyspa Młyńska bez barier” nagrodzony

Andrzej Pawełczak | 18 maj 2017 Projekt „Wyspa Młyńska bez barier” został nagrodzony w trzeciej edycji konkursu „Mieszkam tu! – Mądre pomysły na miasto”. Statuetka wręczona została podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Dziś (18.05) prezydent Bydgoszczy przekazał ją na ręce pomysłodawczyń.

Nowa restauracja w Fordonie otwarta

Magdalena Gill | 17 maj 2017 W „Młynku” można dobrze zjeść i wypić dobrą kawę, ale będzie to także miejsce na kameralne wydarzenia kulturalne.

Zapłacimy więcej za śmieci?

Magdalena Liczkowska | 17 maj 2017 Aż 50 tysięcy bydgoszczan nie płaci za wywóz śmieci – informuje Urząd Miasta. I zapowiada, że w związku z tym czekają nas zmiany. Wyjścia są dwa – podwyżka albo naliczanie opłaty w zależności od wielkości powierzchni lokalu, a nie jak dotychczas liczby zamieszkujących go osób.

Były prezes Trybunału Konstytucyjnego opowie radnym o samorządzie

Redakcja | 17 maj 2017 W przyszłą środę (24.05) odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Bydgoszczy. Radni będą debatować o planowanej reformie samorządowej. Wykład wygłosi prof. Jerzy Stępień, były prezes Trybunału Konstytucyjnego, aktualnie prezes Instytutu Lecha Wałęsy.

Nie ma ekspertyzy, będzie rozbiórka nowego domu

Wojciech Bielawa | 17 maj 2017 Dekadę temu na miejskim gruncie wybudowali nowy dom. Teraz mają go opuścić, bo ADM chce sprzedać działkę. Państwo Witkowscy nie dali się wyrzucić i od dwóch lat procesują się z miastem.