Rozpoczęły się targi Travel and Taste

Andrzej Pawełczak | 7 kwi 2017 Dzisiaj (7.04) w hali „Łuczniczka” rozpoczęły się targi „Travel and Taste – Podróże, Kulinaria. Wino”. Na powierzchni 2000 mkw. prezentuje 62 wystawców głównie z regionu, ale nie tylko.

Jeśli doświadczasz przemocy, możesz zgłosić się tutaj

Redaktor | 6 kwi 2017 – Osoby doświadczające przemocy czują się samotne, a doznawane upokorzenia i urazy zwiększają poczucie beznadziejności. Żeby coś zmienić, potrzebują wsparcia i wiedzy – mówi Justyna Kuś, psychoterapeuta ze stowarzyszenia „Alwernia”. Od 6 kwietnia otwarty jest tutaj bezpłatny punkt konsultacyjny dla ofiar przemocy w rodzinie.

Świąteczne wydanie „Tygodnika Bydgoskiego” już w sprzedaży

Redaktor | 6 kwi 2017 64 strony i bardzo wiele różnorodnych, ciekawych treści. Na Święta Wielkanocne przygotowaliśmy wyjątkowe wydanie „Tygodnika Bydgoskiego”. Znajdziecie go m.in. w salonach Kolportera, sklepach Żabka i na Poczcie Polskiej, a od poniedziałku (10.04) także w kioskach Ruchu.

Cezary Kaźmierczak: Możemy dogonić Europę Zachodnią

Magdalena Liczkowska | 6 kwi 2017 – Gazety napiszą o nowym salonie Mercedesa, ale o Zdziśku, który otworzył kwiaciarnię, już nie. A przecież Mercedes jest jeden, a tych Zdziśków w całym kraju 20 tysięcy – o polskiej gospodarce opowiada Cezary Kaźmierczak, w rozmowie z Magdaleną Liczkowską.

Przywróćmy ulice pieszym

Andrzej Pawełczak | 5 kwi 2017 Jak projektować ulice, aby były one bezpieczne i przyjazne mieszkańcom? Na to pytanie próbowali we wtorek (4 kwietnia) znaleźć odpowiedź urzędnicy, drogowcy, naukowcy, lokalni społecznicy.

Darmowe bilety dla dzieci? Jest już pół tysiąca podpisów

Wojciech Bielawa | 4 kwi 2017 Członkowie stowarzyszenia Inicjatywa Polska zbierają podpisy pod projektem uchwały w sprawie darmowych biletów miesięcznych dla uczniów. Dziś do tego pomysłu przekonywała bydgoszczan Barbara Nowacka, liderka stowarzyszenia.