Sikorski zeznawał w sprawie tragicznego lotu do Smoleńska

Wojciech Bielawa | 12 kwi 2017 - To nie była, ani oficjalna, ani państwowa wizyta. Zręczne jest sformułowanie pielgrzymka – zeznał przed Sądem Okręgowym w Warszawie Radosław Sikorski. Były szef MSZ jest świadkiem w procesie Tomasza Arabskiego, oskarżonego o niedopełnienie obowiązków przy organizacji lotu do Smoleńska.

Tragiczny wypadek w Fordonie. Nie żyje 34-latek

Redaktor | 12 kwi 2017 Nie żyje mężczyzna, który wczoraj został potrącony przez tramwaj w Fordonie. Do tragicznego wypadku doszło w rejonie przejścia dla pieszych przy przystanku tramwajowym na wysokości osiedla Bajka.

Badają umierających, bo chcą zrozumieć ich język

Magdalena Gill | 11 kwi 2017 – Umierający słyszą do końca. I wierzący, i ateiści badani przez Szwajcarów mówili, że w odchodzeniu pomagał im przekaz wzmacniający ufność – o śmierci w medycynie i inicjatywie powołania „pełnomocnika medycznego” w Polsce opowiada prof. Małgorzata Krajnik w rozmowie z Magdaleną Gill.

Na Starym Rynku uczcili pamięć zmarłych w Smoleńsku

Redakcja | 11 kwi 2017 Kilkadziesiąt osób wzięło udział w poniedziałek wieczorem w uroczystościach upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej. Pod pomnikiem Walki i Męczeństwa Ziemi Bydgoskiej złożyli kwiaty i zapalili znicze.

IPN rozpoczął ekshumacje na „bydgoskiej Łączce”

Wojciech Bielawa | 10 kwi 2017 Na cmentarzu przy ul. Kcyńskiej rozpoczęły się poszukiwania ciał i szczątków żołnierzy wyklętych. Ekshumacje prowadzi Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN, pod kierunkiem prof. Krzysztofa Szwagrzyka, wiceprezesa IPN.

Autobus zderzył się z tramwajem. Są ranni

Redaktor | 10 kwi 2017 Dzisiaj około godziny 9.30 na skrzyżowaniu ulicy Jagiellońskiej z Ogińskiego doszło do groźnego wypadku. Tramwaj nr 8 zderzył się z autobusem PKS. 15 osób trafiło do szpitali.

Rower miejski w Fordonie. Tutaj powstaną nowe stacje

Wojciech Bielawa | 10 kwi 2017 W przyszłym roku w Fordonie powstanie 12 nowych stacji Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Cztery kolejne wypożyczalnie zostaną zbudowane na Szwederowie, Górzyskowie, Bartodziejach i Wyżynach.