Diecezja Bydgoska ma swoją radę młodych

Redaktor | 8 lis 2017 Dziesięcioro młodych przedstawicieli parafii z Bydgoszczy, Nakła i Szubina wybranych zostało do zarządu Młodzieżowej Rady Programowej Diecezji Bydgoskiej.

Koncepcja czwartego kręgu Opery Nova gotowa

Redaktor | 8 lis 2017 Dobiegły końca prace nad opracowaniem koncepcji rozbudowy Opery Nova o czwarty krąg. Cała inwestycja, według wstępnych szacunków, miałaby kosztować około 80 milionów złotych.

Pesa uratowana. Dostała 200 mln zł kredytu

Redaktor | 7 lis 2017 Pesa podpisała z konsorcjum banków prowadzonym przez PKO Bank Polski kredyt na 200 mln zł – poinformowała Rzeczpospolita. Jeszcze w tym roku bankierzy skierują do bydgoskiej firmy członka zarządu ds. finansowych.

Bezdomnym nikt nie zostaje z wyboru

Marta Kocoń | 7 lis 2017 Jak wyjść z bezdomności? – to jedno z pytań, na które próbowali odpowiedzieć uczestnicy panelu, który 6 listopada odbył się w bibliotece UKW. Głos zabrali naukowcy i praktycy, a także Paweł Cwynar – były gangster i były bezdomny.

Pomoc dla ofiar nawałnicy ciągle potrzebna

Andrzej Pawełczak | 6 lis 2017 Mija trzeci miesiąc po nawałnicy, która 11 sierpnia przeszła przez nasz region. Jak dotąd poszkodowane powiaty otrzymały około 1370 ton materiałów budowlanych i finansowe wsparcie w wysokości 835 tysięcy złotych. Gminom przekazano w formie dotacji ponad 54 miliony 300 tysięcy złotych.

Razem za gaz zapłacimy taniej

Andrzej Pawełczak | 6 lis 2017 W poniedziałek, 6 listopada, podpisane zostały umowy na dostawę gazu ziemnego dla Bydgoskiej Grupy Zakupowej, w skład której wchodzi, oprócz Bydgoszczy, 19 podmiotów – jednostek samorządu terytorialnego, instytucji i spółek miejskich.

Będzie więcej stacji i więcej rowerów

Redaktor | 6 lis 2017 Rozstrzygnięty został przetarg na obsługę i rozbudowę Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego na lata 2018-2020. Najkorzystniejsza okazała się oferta złożona przez konsorcjum spółek Kabit i Mega Sonic z Warszawy. W mieście przybędzie aż 16 nowych stacji i 550 nowych rowerów.

Wieczór z tkaniną unikatową w KPCK

Redaktor | 6 lis 2017 Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury zaprasza na wykłady, rozmowy i konsultacje dotyczące tkanin unikatowych. Spotkanie odbędzie się 9 listopada (czwartek) o godz. 17.00 w Salonie Hoffmann przy pl. Kościeleckich 6.

Młodzi wolontariusze uczyli się, jak lepiej pomagać

Redaktor | 4 lis 2017 „Na tropach własnego serca” to hasło pod którym odbywały się warsztaty dla młodych wolontariuszy w ramach XXVI Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Przez całą sobotę (4.11) – od godziny 9 do 19 w Pałacu Młodzieży trenowali intelekt, serce, wolę i relacje.

Czas gęsiny

Redaktor | 4 lis 2017 Już w najbliższy świąteczny weekend (11/12 listopada) Kujawsko-Pomorski Festiwal Gęsiny w Przysieku koło Torunia. A w sobotę w całym województwie rozdano mieszkańcom 2017 gęsi.

Fordoński Bieg Niepodległości [GALERIA]

Redaktor | 4 lis 2017 Wspólny bieg ulicami osiedla, złożenie wieńców przy pomniku na rynku w Starym Fordonie oraz ciepły poczęstunek przygotowało w ramach obchodów Dnia Niepodległości stowarzyszenie „Razem dla Fordonu”.

Apel do prezydenta w sprawie budynku szkoły przy Kościuszki

Andrzej Pawełczak | 3 lis 2017 Trzydziestu polityków, radnych, działaczy społecznych, ludzi kultury podpisało się pod listem otwartym do prezydenta Bydgoszczy z apelem, aby w budynku po wygaszanym Gimnazjum nr 24 przy ul. Kościuszki 37 nadal była prowadzona działalności edukacyjno-kulturalna.