„50+ na drodze” czyli seniorzy za kółkiem

Redaktor | 20 mar 2017 Prewencyjny program zorganizowany przez bydgoskich policjantów zainteresował wielu seniorów. Dzięki wykładom i praktycznym ćwiczeniom w ramach „50+na drodze” mogli oni zweryfikować swoją wiedzę i umiejętności w zakresie prowadzenia pojazdów.

Wystawa „Zielone Perły” w bibliotece UKW

Redakcja | 20 mar 2017 Biblioteka UKW zaprasza na wystawę zdjęć Bogdana Dąbrowskiego „Zielone Perły”. Wernisaż odbędzie się w środę 29 marca na II piętrze budynku przy ul. Szymanowskiego 3.

Nowe osiedla na nadwiślańskich terenach

Redakcja | 20 mar 2017 W Fordonie kolejni inwestorzy rozpoczynają realizację swoich projektów. Po wybudowaniu nowej linii tramwajowej, tereny między ulicami Wyzwolenia i Bora-Komorowskiego stopniowo wypełniane są zabudową.

Młodzi wychodzą na ulice, by ewangelizować rówieśników

Magdalena Gill | 19 mar 2017 Młodzi z bydgoskich duszpasterstw są już po próbach w plenerze przed drogą krzyżową, która przejdzie ulicami Bydgoszczy 25 marca. – To nie będzie tradycyjne nabożeństwo. Chrystus po drodze napotka sytuacje z życia młodych – zapowiadają. 

Kryzys bydgoski 1981 roku

Redaktor | 19 mar 2017 Lokalny incydent, jaki miał miejsce w Bydgoszczy 19 marca 1981 r., przekształcił się w ogólnopolski kryzys społeczno-polityczny, o którym dyskutowano nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie.

Rekolekcje w Bydgoskim Sacré Coeur

Michał Jędryka | 18 mar 2017 Jak co roku, rekolekcje dla środowisk inteligenckich i twórczych odbędą się w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy przy placu Piastowskim.

Magda buduje szkołę w Kenii

Bogusław Wysocki | 18 mar 2017 Szkołę podstawową z internatem buduje w Kenii fundacja „Mogę się uczyć”, założona przez bydgoszczankę Magdę Szrejder. W szkole kształci się już ponad 200 afrykańskich dzieci.

Prezydent Bruski: Zawsze kierujemy się interesem miasta

Andrzej Pawełczak | 17 mar 2017 Jak zapewnił prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, wszystkie decyzje dotyczące wywłaszczenia przedsiębiorców z ulicy Fordońskiej zostały podjęte zgodnie z przepisami i planem zagospodarowania przestrzennego.