Czterysta tysięcy złotych pomocy dla gmin

Redaktor | 17 sie 2017 Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski zadeklarował wsparcie finansowe dla gmin wchodzących w skład Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz, które ucierpiały w wyniku nawałnicy.

Drobny biznes w mieście upada. „To wina Bruskiego”

Wojciech Bielawa | 17 sie 2017 Do grona krytyków Rafała Bruskiego dołączył Henryk Pulchny, przedsiębiorca, który przez ćwierć wieku prowadził przy ulicy Gdańskiej zieleniak. - Musiałem zamknąć biznes przez politykę miejskiej spółki ADM – twierdzi.

Miasto liczy straty po nawałnicy

Redaktor | 17 sie 2017 Nawałnica, która przeszła w ubiegłym tygodniu nad naszym województwem, wyrządziła wiele szkód w przyrodzie również w Bydgoszczy. Jeszcze trwa szacowanie strat.

Wojsko pomoże odbudować linie energetyczne w Nakle

Redaktor | 16 sie 2017 32 żołnierzy z II Pułku Inżynieryjnego w Inowrocławiu przyjedzie w czwartek do Nakła nad Notecią, aby pomóc spółce ENEA w odbudowie linii średniego i niskiego napięcia zniszczonych przez nawałnicę.

Synoptycy ostrzegają: Nad nasz region nadciągają burze

Redaktor | 16 sie 2017 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że w środę (16.08) po południu w województwie kujawsko-pomorskim przejdą gwałtowne burze. Będą im towarzyszyły opady gradu i silny wiatr – w porywach powieje z prędkością do 70 km/h.

Młodzi kresowiacy gościli w naszym regionie

Redaktor | 16 sie 2017 Bydgoszcz, Toruń, Ciechocinek, Inowrocław, Kruszwica, Chełmża, Ostromecko, Skłudzewo, Zamek Bierzgłowski – to tylko niektóre miejscowości, które w sierpniu odwiedziła grupa polskich dzieci z Białorusi.

Wojsko pomaga w Rytlu usunąć zator na Brdzie

Redaktor | 15 sie 2017 Sytuacja wielu gmin województwa kujawsko-pomorskiego po piątkowej nawałnicy, mimo systematycznego usuwania szkód, nadal jest bardzo trudna. Dzisiaj (15 sierpnia) miejscowości, które ucierpiały w wyniku kataklizmu w naszym regionie, wizytowali minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak, wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki oraz wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Obchody Święta Wojska Polskiego w wyjątkowej oprawie

Redaktor | 15 sie 2017 Po raz pierwszy obchody Święta Wojska Polskiego i 97. rocznicy Bitwy Warszawskiej miały w Bydgoszczy tak wyjątkową oprawę. Uroczystościom patronował sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Bartosz Kownacki.

Idą przez życie, trzymając się za ręce

Redaktor | 15 sie 2017 Poznali się na początku lat pięćdziesiątych, 9 sierpnia 1952 roku ślubowali miłość do końca życia. Wanda i Hieronim Franz niedawno obchodzili 65. rocznicę ślubu.

Człowiek jest tak stworzony, że musi być w ruchu [ROZMOWA]

Michał Jędryka | 15 sie 2017 – Nastąpiła feminizacja zawodu nauczycielskiego. To jest straszny błąd. Kiedy ja chodziłem do szkoły miałem szczęście, że było wśród nauczycieli pół na pół mężczyzn i kobiet. Teraz szkolnictwo jest zdominowane przez kobiety. To nie jest zdrowe – mówi Andrzej Bogucki, prezes Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego Sokół, w rozmowie z Michałem Jędryką.

Takiego kataklizmu jeszcze nie było

Andrzej Pawełczak | 14 sie 2017 - Takiego kataklizmu, na taką skalę w naszym województwie jeszcze nie mieliśmy – twierdzą zgodnie strażacy, leśnicy, policjanci i energetycy. Ruszała już pierwsza pomoc finansowa dla najbardziej poszkodowanych w wyniku piątkowej nawałnicy.

Mamo, nie ma lasu… [REPORTAŻ Z RYTLA]

Maciej Eckardt | 14 sie 2017 Mamo, nie ma lasu… [REPORTAŻ Z RYTLA] Mieszkańcy Rytla koło Chojnic domagają się, aby premier ogłosiła stan klęski żywiołowej, a wojsko ruszyło do pomocy. Kataklizm, który przeszedł przez sołectwo w nocy z piątku na sobotę, wyrządził niewyobrażalne szkody. O tym, co dzieje się w odciętym od świata Rytlu, pisze Maciej Eckard.