Co w najnowszym numerze „Tygodnika Bydgoskiego”

Redaktor | 16 lis 2017 W kioskach jest już kolejne wydanie „Tygodnika Bydgoskiego”. Znajdziecie w nim interesujące artykuły, komentarze, opinie, wywiady, recenzje. Tematem głównym jest problem rozwodów ich konsekwencje, przede wszystkim dla dzieci.

Miasto wyda prawie 700 milionów złotych na inwestycje

Andrzej Pawełczak | 15 lis 2017 Gotowy jest już projekt budżetu miasta na 2018 rok. Blisko 700 milionów złotych zarezerwowano w nim na inwestycje. Zdecydowana większość zadań – na kwotę 600 milionów złotych - jest wynikiem podpisanych już umów, trwających lub zakończonych postępowań przetargowych.

Śmierć dzieci, cierpienie rodziców

Marta Kocoń | 14 lis 2017 Około tysiąca bydgoszczanek rocznie traci swoje nienarodzone dzieci w wyniku poronienia. Wielu rodziców nie decyduje się na indywidualne pogrzeby. Gdy z tego rezygnują, szczątki dziecka chowane są w miejskim grobie dzieci utraconych. Kolejny taki pogrzeb – w grudniu.

Program „50+ na drodze”

Redaktor | 13 lis 2017 Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy rozpoczyna nabór na kolejną edycję programu prewencyjnego "50 + na drodze". W planie szkolenia są wykłady i ćwiczenia praktyczne z zakresu ratownictwa medycznego, zmiany w przepisach ruchu drogowego, a przede wszystkim ćwiczenia praktyczne z doskonalenia techniki jazdy.

Park Witosa czeka wiele zmian...

Redaktor | 13 lis 2017 Ponad 8 milionów złotych kosztować będzie pierwszy etap rewitalizacji parku im. Wincentego Witosa. Zaczynają się prace nad projektem, w przyszłym roku ruszą roboty budowlane.

Akcja „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” z bydgoskim wsparciem

Magdalena Liczkowska | 13 lis 2017 Akcja „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” prowadzona jest przez Fundację Polskich Wartości od czterech lat. W tej edycji, w regionie inicjatywę wesprze poseł Ewa Kozanecka, radny Rady Miasta Bydgoszczy Mirosław Jamroży oraz oddział Inowrocławski NSZZ „Solidarność”.

Konkurs EnveloBanku [SPONSOROWANY]

Redaktor | 13 lis 2017 Dzień spędzony z Aleksandrą Żuraw, blogerką modową lub Piotrem Ogińskim prowadzącym kanał „Kocham Gotować” oraz do dyspozycji 2000 zł na zakupy i auto z kierowcą – m.in. takie nagrody można wygrać w trwającym konkursie EnveloBanku "Dwie strony porządku".

Magda Gessler na Festiwalu Gęsiny [FOTORELACJA]

Redaktor | 13 lis 2017 Kilkanaście tysięcy ludzi w świąteczny weekend odwiedziło podtoruński Przysiek, by uczestniczyć w Festiwalu Gęsiny. Atrakcją były pokazy kulinarne mistrzów kuchni, gwiazdą Magda Gessler.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Bydgoszczy

Redaktor | 12 lis 2017 Od 13 do 19 listopada w ramach Światowego Dnia Przedsiębiorczości w Bydgoszczy i regionie odbędzie się kilkadziesiąt imprez – konferencje, warsztaty, spotkania z ekspertami, a także targi pracy.