Rybi Rynek zamknięty

Redakcja | 29 lis 2017 Już od dziś (29 listopada) Rybi Rynek zostaje wyłączony ze strefy parkowania. Rozpoczyna się montaż drewnianych domków handlowych kiermaszu bożonarodzeniowego.

Umowa na rozbudowę Grunwaldzkiej podpisana

Redaktor | 28 lis 2017 Prezydent Rafał Bruski podpisał umowę z firmą Budimex S.A., która wygrała przetarg na rozbudowę Grunwaldzkiej. Prace ruszą wiosną przyszłego roku i kosztować będą niemal 76 milionów złotych.

Radna Szabelska o kasztanowcach: sprawa jest rozwojowa

Redaktor | 27 lis 2017 Nie milkną głosy po decyzji konserwatora zabytków w sprawie zachowania kasztanowców na placu Kościeleckich. – Dziwi to, że była diagnoza i zaraz po diagnozie decyzja wycinki. Zabrakło próby ratowania skweru z zabytkowymi, ponad stuletnimi drzewami – mówi radna Grażyna Szabelska.

Żale i pretensje powinny być kierowane do marszałka

Redaktor | 27 lis 2017 - Jest zadziwiające, że w sprawach, w których parlamentarzyści PO powinni przychodzić do marszałka województwa z PO albo do prezydenta Bydgoszczy z PO, przychodzą z tym do posłów PiS – powiedział poseł Tomasz Latos. Wspólnie z wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem odnieśli się do poprawek do budżetu zgłoszonych przez parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej.

Posłowie PO chcą poprawek w budżecie dla Bydgoszczy

Magdalena Liczkowska | 27 lis 2017 Budowa czwartego kręgu opery, droga S10, obwodnica Białych Błot i centrum sportowe Collegium Medicum to tylko kilka z inwestycji, w sprawie których posłowie Platformy Obywatelskiej złożyli poprawki do przyszłorocznego budżetu państwa.

O losach magazynu przy Chodkiewicza 13 zadecyduje konserwator

Magdalena Liczkowska | 27 lis 2017 Dzisiaj (27 listopada) miała ruszyć rozbiórka starego magazynu przy ul. Chodkiewicza 13. Miejski Konserwator Zabytków wydał nakaz wstrzymania prac, gdy okazało się, że wewnątrz budynku mieści się zabytkowy piec do wypalania gliny.

Alarm! Chcą zburzyć zabytek przy Chodkiewicza 13

Redaktor | 27 lis 2017 Mieszkańcy ulicy Chodkiewicza zaalarmowali redakcję. W poniedziałek (27 listopada) ma ruszyć rozbiórka budynków po byłym MPO. A tam może znajdować się unikatowy zabytek - piec Hoffmana z drugiej poł. XIX w.

Bezkompromisowa wojna na sali sądowej

Magdalena Gill | 26 lis 2017 – Oskarżanie o przemoc, skłonności homoseksualne, alkoholizm, molestowanie czy dewiacje seksualne – takie „zagrywki procesowe” są popularne wśród rozwodzących się rodziców. Dziecko staje się przedmiotem handlu i doradcą rozpadu małżeństwa.

Wieczór nad Sekwaną

Redaktor | 26 lis 2017 Nowa Scena zaprasza 26 listopada na kolejny z cyklu tegorocznych koncertów. „Wieczór nad Sekwaną” to muzyczna podróż, która przeniesie słuchaczy na paryskie ulice i pozwoli poczuć atmosferę miasta miłości.