Wreszcie możemy normalniej żyć

Redakcja | 13 maj 2017 – Dzięki programowi 500+ stanęliśmy na nogi, ale pomoc państwa dla rodzin powinna być dużo szersza i nie ograniczać się tylko do pieniędzy – uważa bydgoszczanka Sylwia Kluz, matka ośmiorga dzieci.

Ludzie mają prawo oczekiwać wsparcia

Wojciech Bielawa | 13 maj 2017 – Program 500+ nie może zostać wyrzucony do kosza. Trzeba go tylko poprawiać. Widać wyraźnie korzyści jego wprowadzenia. Poziom nierówności i ubóstwa wyraźnie spadł – mówi prof. Krzysztof Piątek, socjolog z UMK w Toruniu.

Bydgoszcz otwiera się na gospel

Marta Kocoń | 13 maj 2017 – Gospel to żywa, śpiewana Ewangelia – mówi Zuzanna Pradela prowadząca w Bydgoszczy Gospelowe Warsztaty Uwielbienia. W ten weekend klub Altruist pod bazyliką znów napełni się radosnym śpiewem.

Najważniejsze przesłanie Fatimy to wezwanie do pokuty

Michał Jędryka | 13 maj 2017 - Trzeba powiedzieć o pewnym dramacie ludzi, którzy przystępują do Komunii świętej, a później idą w marszu za aborcją, za eutanazją, za tymi wszystkimi ruchami gejowskimi, za in vitro… Niestety, to znak, jak bardzo zafałszowane są nasze sumienia – mówi biskup Jan Tyrawa w rozmowie z Michałem Jędryką.

Studenci przejmują władzę w mieście

Andrzej Pawełczak | 12 maj 2017 Rozpoczynają się juwenalia, dzisiaj (12.05) żacy z bydgoskich uczelni odebrali od prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego klucze do miasta

Bydgoskie obchody 100-lecia objawień fatimskich

Redakcja | 12 maj 2017 W sobotę (13 maja) o godz. 12.00 w parafii Matki Bożej Fatimskiej (ul. Ogrody 18) zostanie odprawiona uroczysta msza święta odpustowa ku czci Matki Bożej Fatimskiej, z okazji setnej rocznicy objawień w Fatimie.

Rozbójnicy - recydywiści ze Szwederowa trafili do aresztu

Redaktor | 11 maj 2017 2 maja na Szwederowie nie był spokojny. Na osiedlu doszło do trzech rozbojów. Przestępcy okradli przechodnia, sklep, a także księdza mieszkającego na plebanii. Dwóch rozbójników trafiło już do aresztu. Policja szuka pozostałych napastników.

Nowy Tygodnik Bydgoski już w kioskach!

Redakcja | 11 maj 2017 W czwartek 11 maja ukazał się nowy numer Tygodnika Bydgoskiego. Jak zwykle znajdziecie w nim wiele ciekawych treści, opinii i wywiadów. Co dla Was przygotowaliśmy?

Nad brzegiem Wisły powstaną 40-metrowe wieżowce?

Wojciech Bielawa | 11 maj 2017 Miejska Pracownia Urbanistyczna zaprezentowała plan zagospodarowania przestrzennego dla bydgoskiego Wyszogrodu. Wzdłuż ulicy Fordońskiej, nad brzegiem Wisły będą mogły stanąć nawet 40-metrowe wieżowce.