Bezpłatne warsztaty dla ofiar przemocy

Redakcja | 30 mar 2017 Do 31 marca trwają zapisy na terapię dla ofiar przemocy w rodzinie. Terapia odbywa się cyklicznie w stowarzyszeniu „Alwernia” (Dworcowa 87) – jest bezpłatna. Najbliższa edycja rozpocznie się 6 kwietnia.

Radni chcą przyjąć uchodźców z Aleppo do Bydgoszczy

Wojciech Bielawa | 29 mar 2017 Rada Miasta przyjęła dziś uchwałę w sprawie przyjęcia do Bydgoszczy jednej rodziny i kilku sierot z syryjskiego miasta Aleppo. Głosowanie poprzedziła wyjątkowo emocjonalna dyskusja, której nie wytrzymał przewodniczący Zbigniew Sobociński i opuścił salę sesyjną.

Radni debatują o in vitro. PO i SLD opuszcza salę obrad

Wojciech Bielawa | 29 mar 2017 Rada Miasta zajmuje się dziś (29.03) sprawą dofinansowania in vitro dla mieszkańców Bydgoszczy. W trakcie obywatelskiego wystąpienia dr Jerzego Kąkola, który jest przeciwnikiem in vitro, radni PO i SLD opuścili salę obrad.

XVII Misterium Męki Pańskiej w fordońskiej Dolinie Śmierci

Andrzej Pawełczak | 28 mar 2017 Około 200 osób zaangażowanych aktorsko, 100 wolontariuszy pomagających w przygotowaniu i przeprowadzeniu tego niezwykłego widowiska. XVII już Misterium Męki Pańskiej w Dolinie Śmierci w Fordonie będzie można zobaczyć w Niedzielę Palmową, 9 kwietnia.

Tysiąc dębów dla bydgoszczan

Redaktor | 28 mar 2017 Tysiąc sadzonek dębu szypułkowego rozdano bydgoszczanom. Jedno symboliczne drzewko zostało posadzone w parku Kazimierza Wielkiego.

Przeciw metodzie in vitro. Dlaczego?

Andrzej Pawełczak | 28 mar 2017 Ani względy medyczne, ani moralne czy etyczne, ani w końcu społeczne nie uzasadniają stosowania metody in vitro, a tym samym jej finansowania z budżetu miasta. Takie wnioski wynikają z dzisiejszej konferencji „Dylematy w sprawie in vitro”.

O społeczności żydowskiej, która zniknęła

Redaktor | 28 mar 2017 Pracownia Dziedzictwa Kulturowego Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza na XI Spotkanie z Historią, poświęcone tym razem społeczności, którą z naszego miasta zmiotły wichry dwudziestowiecznych dziejów.