Festiwal Gęsiny

Redaktor | 10 lis 2017 W sobotę i niedzielę (11 i 12.11) zapraszamy na Festiwal Gęsiny do Przesieka koło Torunia.

Będą udogodnienia dla cudzoziemców

Andrzej Pawełczak | 10 lis 2017 Dotację w wysokości 1 600 00 zł otrzymał z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki na udogodnienia związane z legalizacją pobytu i pracą cudzoziemców w naszym regionie.

Święto Niepodległości pełne atrakcji

Redaktor | 10 lis 2017 Prezentacja zabytkowych samochodów, przemarsz ułanów ulicami miasta i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w tramwajach to tylko kilka spośród wielu atrakcji przygotowanych dla bydgoszczan z okazji Dnia Niepodległości.

Specjaliści o dramacie dzieci rozwodzących się rodziców

Magdalena Gill | 9 lis 2017 Nauczyciele, wychowawcy i katecheci zgromadzili się w „Wiatraku” na konferencji „W otchłani rozwodu”. Psycholog, prawnik i chrześcijański doradca rodziny opowiadali o dramatycznych dla dzieci konsekwencjach rozpadu małżeństw.

Niepodległa dla wszystkich

Redaktor | 9 lis 2017 Przed nami 99. rocznica odzyskania niepodległości. W Bydgoszczy wojewódzkie obchody święta 11 listopada rozpocznie Msza św. w katedrze (godz. 11.00). Następnie uczestnicy przemaszerują na plac Wolności, gdzie odbędą się patriotyczne uroczystości (godz. 12.30). Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz zaapelował do mieszkańców o wywieszenie flag, a także zabranie ich ze sobą na sobotnie...

Także możesz zostać Mikołajem

Redaktor | 9 lis 2017 Szkoła Anity Żytowicz organizuje akcję na rzecz maluchów z Domu Małego Dziecka w Bydgoszczy. Przyłączając się do niej, zrobimy dzieciom prezent gwiazdkowy.

Wygraliśmy! Nie będzie wycinki kasztanowców!

Redaktor | 9 lis 2017 Wojewódzki konserwator zabytków zadecydował – nie ma zgody na wycinkę 11 kasztanowców na placu Kościeleckich. Ratusz zapowiada, że nie będzie odwoływał się od tej decyzji.

Dlaczego ratusz chce wyciąć kasztanowce?

Redaktor | 9 lis 2017 W najnowszym numerze „Tygodnika Bydgoskiego” (9 listopada) piszemy szerzej o planowanej przez urząd miasta wycince kasztanowców na placu Kościeleckich. Poniżej publikujemy pytania skierowane przez nas do wiceprezydent Anny Mackiewicz i odpowiedź rzecznik urzędu miasta Marty Stachowiak, które na nie otrzymaliśmy.

Diecezja Bydgoska ma swoją radę młodych

Redaktor | 8 lis 2017 Dziesięcioro młodych przedstawicieli parafii z Bydgoszczy, Nakła i Szubina wybranych zostało do zarządu Młodzieżowej Rady Programowej Diecezji Bydgoskiej.

Koncepcja czwartego kręgu Opery Nova gotowa

Redaktor | 8 lis 2017 Dobiegły końca prace nad opracowaniem koncepcji rozbudowy Opery Nova o czwarty krąg. Cała inwestycja, według wstępnych szacunków, miałaby kosztować około 80 milionów złotych.

Pesa uratowana. Dostała 200 mln zł kredytu

Redaktor | 7 lis 2017 Pesa podpisała z konsorcjum banków prowadzonym przez PKO Bank Polski kredyt na 200 mln zł – poinformowała Rzeczpospolita. Jeszcze w tym roku bankierzy skierują do bydgoskiej firmy członka zarządu ds. finansowych.

Bezdomnym nikt nie zostaje z wyboru

Marta Kocoń | 7 lis 2017 Jak wyjść z bezdomności? – to jedno z pytań, na które próbowali odpowiedzieć uczestnicy panelu, który 6 listopada odbył się w bibliotece UKW. Głos zabrali naukowcy i praktycy, a także Paweł Cwynar – były gangster i były bezdomny.

Pomoc dla ofiar nawałnicy ciągle potrzebna

Andrzej Pawełczak | 6 lis 2017 Mija trzeci miesiąc po nawałnicy, która 11 sierpnia przeszła przez nasz region. Jak dotąd poszkodowane powiaty otrzymały około 1370 ton materiałów budowlanych i finansowe wsparcie w wysokości 835 tysięcy złotych. Gminom przekazano w formie dotacji ponad 54 miliony 300 tysięcy złotych.