BBB+ dla Bydgoszczy od Fitch Ratings

Redakcja | 7 mar 2017 Eksperci Fitch Ratings oceniają, że perspektywa finansowa Bydgoszczy jest stabilna. Agencja utrzymała dla naszego miasta rating na poziomie BBB+.

Bydgoszcz chce zacieśnić współpracę z Trójmiastem

Wojciech Bielawa | 7 mar 2017 Remont linii kolejowej prowadzącej do portu w Gdyni, budowa drogi S5, terminalu cargo na lotnisku i portu rzecznego. To elementy, które muszą zostać spełnione, aby Bydgoszcz stała się „zapleczem” dla morskich portów na Wybrzeżu.

PiS nie poprze projektu prezydenta o metropolii bydgoskiej

Wojciech Bielawa | 6 mar 2017 Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski wraz z doradcami przygotował projekt ustawy o Bydgoskim Związku Metropolitalnym. Zaapelował, aby projekt poparli bydgoski parlamentarzyści. Posłowie PiS wyrażają się krytycznie o tej inicjatywie.

Bezpłatne badania dla kobiet na Dzień Kobiet

Redaktor | 5 mar 2017 Miasto zaprasza bydgoszczanki na bezpłatne badania w najbliższą środę, 8 marca. W budynku ratusza, w godz. 9.00-14.00 zostaną udostępnione stanowiska, przy których będzie można skorzystać z konsultacji medycznych.

U króla Kazimierza na imieninach

Andrzej Pawełczak | 3 mar 2017 Już po raz piąty przed pomnikiem króla Kazimierza Wielkiego świętowano przypadające jutro imieniny założyciela Bydgoszczy.