Cezary Kaźmierczak: Możemy dogonić Europę Zachodnią

Magdalena Liczkowska | 6 kwi 2017 – Gazety napiszą o nowym salonie Mercedesa, ale o Zdziśku, który otworzył kwiaciarnię, już nie. A przecież Mercedes jest jeden, a tych Zdziśków w całym kraju 20 tysięcy – o polskiej gospodarce opowiada Cezary Kaźmierczak, w rozmowie z Magdaleną Liczkowską.

Przywróćmy ulice pieszym

Andrzej Pawełczak | 5 kwi 2017 Jak projektować ulice, aby były one bezpieczne i przyjazne mieszkańcom? Na to pytanie próbowali we wtorek (4 kwietnia) znaleźć odpowiedź urzędnicy, drogowcy, naukowcy, lokalni społecznicy.

Darmowe bilety dla dzieci? Jest już pół tysiąca podpisów

Wojciech Bielawa | 4 kwi 2017 Członkowie stowarzyszenia Inicjatywa Polska zbierają podpisy pod projektem uchwały w sprawie darmowych biletów miesięcznych dla uczniów. Dziś do tego pomysłu przekonywała bydgoszczan Barbara Nowacka, liderka stowarzyszenia.

Seryjny podpalacz samochodów zatrzymany przez policję

Redaktor | 31 mar 2017 Policjanci z bydgoskiego Błonia zatrzymali sprawcę podpaleń trzech aut, do których doszło wczoraj (30.03.) w Bydgoszczy, Lisim Ogonie i Łochowie. Zatrzymany 24-latek jest także sprawcą podpaleń aut sprzed kilku tygodni.

Bezpłatne warsztaty dla ofiar przemocy

Redakcja | 30 mar 2017 Do 31 marca trwają zapisy na terapię dla ofiar przemocy w rodzinie. Terapia odbywa się cyklicznie w stowarzyszeniu „Alwernia” (Dworcowa 87) – jest bezpłatna. Najbliższa edycja rozpocznie się 6 kwietnia.