Przygotowują Misterium Męki Pańskiej

Magdalena Gill | 16 mar 2017 Tegoroczne Misterium Męki Pańskiej w Dolinie Śmierci zatytułowane będzie „Ecce Homo”, a tematem nawiąże do roku św. brata Alberta Chmielowskiego oraz setnej rocznicy Objawień Fatimskich.

Co nas czeka na targach Travel and Taste 2017?

Redakcja | 15 mar 2017 Targi „Travel and Taste – Podróże, Kulinaria, Wino” przenoszą się do hali Łuczniczka. Dzięki temu, weźmie w nich udział więcej wystawców i gości, niż podczas ubiegłorocznej, pierwszej edycji.

Rozpoczęły się prace archeologiczne na trasie S5

Redaktor | 15 mar 2017 W miejscowości Święte w powiecie świeckim archeolodzy już prowadzą badania. Na dniach rozpoczną pracę także w innych miejscach, gdzie będzie przebiegać droga ekspresowa S5, m.in. w okolicach Tryszczyna, Bożenkowa, Jaroszewa i Rogowa.

Zawirowania wokół konkursu na dyrektora teatru

Andrzej Pawełczak | 14 mar 2017 Jak informuje Marta Stachowiak, rzeczniczka prezydenta Bydgoszczy, jeden z kandydatów na stanowisko dyrektora Teatru Polskiego zgłosił zastrzeżenia, dotyczące braku bezstronności jednego z członków komisji konkursowej.

Gruntówki będą utwardzone

Redaktor | 14 mar 2017 Trwa projektowanie i budowa kolejnych dróg, które mają zyskać twarde nawierzchnie. Obecnie prace prowadzone są na Siedleckiej i Ptasiej. Zaplanowano też równanie wszystkich ulic gruntowych.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi w Bydgoszczy

Redaktor | 13 mar 2017 W poniedziałek w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktor Szmulewicz i wojewoda Mikołaj Bogdanowicz spotkali się z gospodarzami z regionu i przedstawicielami organizacji rolniczych.

Gość nie wpycha się nieproszony

Michał Jędryka | 12 mar 2017 Nie sposób wskazać w moim kazaniu nawet krztyny nienawiści. Wzywam tam do miłości, ale odpowiedzialnej i uporządkowanej - mówi ks. Roman Kneblewski o słowach zacytowanych w spektaklu „Bóg w dom”.

Budują lodowisko – montaż dachu tuż tuż

Redakcja | 11 mar 2017 Prace przy wznoszeniu szkieletowej konstrukcji lodowiska dobiegają końca. Teraz czas na instalacje, montaż dachu i prace przy elewacji obiektu. Inwestycja zostanie oddana do użytku jesienią.