Wszystkim dawać siebie, być dobrym jak chleb

Andrzej Pawełczak | 26 paź 2017 3 listopada rozpoczyna się XXXVI Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. W tym roku przyświecać mu będą słowa św. Brata Alberta „Wszystkim dawać siebie, być dobrym jak chleb”.

Wiele kultur na KPSW

Marta Kocoń | 26 paź 2017 W Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej rozpoczął się kongres „Jeden świat – wiele kultur”. Przedstawiciele różnych wyznań spotykają się na bydgoskiej uczelni po raz ósmy. – Rozmawiamy ze sobą jak partnerzy, zachowując swoją tożsamość – mówił abp Muszyński. Gościem na konferencji był także wicepremier Gowin.

Niecodzienny eksperyment bydgoskiej policji

Redaktor | 26 paź 2017 We wtorek (24 października) na terenie byłej strzelnicy policyjnej w Białych Błotach odbył się eksperyment procesowy. W jego ramach sprawdzano skuteczność działania zamontowanego w samochodzie ładunku.

Z seniorami o przyszłości Bydgoszczy

Redaktor | 26 paź 2017 Ratusz zaprasza mieszkańców na kolejną debatę tematyczną, która odbędzie się w ramach prac nad aktualizacją strategii rozwoju Bydgoszczy. Czwartkowe (26 października) spotkanie odbędzie się pod hasłem „Seniorzy”. W poniedziałek odbyła się debata poświęcona młodzieży.

Zamach na plac Kościeleckich. Kasztanowce są do uratowania

Redaktor | 25 paź 2017 Przez wichury, które nawiedzały nasz region tego lata, runęły dwa kasztanowce na placu Kościeleckich. Miasto zarządziło ekspertyzę reszty drzew, aby sprawdzić czy zagrażają bezpieczeństwu przechodniów. Efekt? Urzędnicy chcą wyciąć wszystkie ponadstuletnie drzewa!

Teatr przy Grodzkiej znowu będzie tętnić życiem

Andrzej Pawełczak | 25 paź 2017 Ogłoszony został przetarg na rewitalizację budynku Teatru Kameralnego przy ul. Grodzkiej 14. Finisz prac budowlanych zaplanowano na koniec 2019 roku. Zabytkowa część budynku przy ul. Grodzkiej 16 zostanie odrestaurowana i znajdzie się w niej kawiarnia.

Ratujemy bydgoskie cmentarze

Andrzej Pawełczak | 24 paź 2017 W tym roku już po raz dwudziesty odbędzie się kwesta na ratowanie bydgoskich cmentarzy. – Dzięki corocznej, prowadzonej od 1997 roku akcji, udało się odnowić wiele nagrobków, przede wszystkim na cmentarzach Starofarnym i Nowofarnym – mówi prezes Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy Jerzy Derenda.

Stop kurzym fermom w gminie Białe Błota

Andrzej Pawełczak | 24 paź 2017 W środę, 25 października, o godzinie 17.30, w auli Szkoły Podstawowej w Białych Błotach, ul. Czysta 1a odbędzie się nadzwyczajna sesja poświęcona w całości rozbudowie ferm drobiu w gminie w Białe Błota.

Prezydenci miast regionu wspólnie o S-10

Andrzej Pawełczak | 23 paź 2017 Prezydenci Bydgoszczy, Grudziądza, Inowrocławia, Torunia i Włocławka przyjęli wspólne stanowisko w sprawie aktualizacji Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Chodzi o budowę drogi ekspresowej S-10, a także rozbudowę innych ważnych dróg krajowych w naszym województwie.