Wiadomo, jak będzie wyglądał Teatr Kameralny

Andrzej Pawełczak | 15 lut 2017 Latem tego roku mają rozpocząć się prace przy przebudowie byłego Teatru Kameralnego przy Grodzkiej 14-16. Pierwsi widzowie pojawią się w nim pod koniec 2018 lub na początku 2019 roku.

Bohaterowie Bydgoskiego Listopada zrehabilitowani!

Wojciech Bielawa | 15 lut 2017 60 lat czekali na sprawiedliwość bydgoszczanie, którzy 18 listopada 1956 podczas patriotycznej manifestacji spalili zagłuszarkę na Wzgórzu Dąbrowskiego. Skazani przez komunistyczne sądy na więzienia, w końcu doczekali się rehabilitacji.

Budowa drogi S5 rozpocznie się wiosną

Wojciech Bielawa | 15 lut 2017 Drogą ekspresową S5 pojedziemy pod koniec 2019 r. – zapowiadają drogowcy. W związku z inwestycją, wywłaszczonych zostanie 3,5 tys. osób. Którędy będzie przebiegać nowa trasa? Ile kosztuje jej budowa?

Zadbaj o zabytek. Złóż wniosek o dotację

Magdalena Gill | 8 lut 2017 Do 15 lutego można składać wnioski do Miejskiego Konserwatora Zabytków w Bydgoszczy o przyznanie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy obiektach wpisanych do rejestru zabytków.

Ratusz wyda w tym roku 2 mln zł na chodniki

Magdalena Liczkowska | 7 lut 2017 W tym roku na remont bydgoskich chodników miasto przeznaczy 2 mln złotych. W pierwszej kolejności zostaną wykonane naprawy najbardziej zniszczonych odcinków.

Rusza sprzedaż biletów na EURO U21. Ceny na każdą kieszeń

Magdalena Liczkowska | 7 lut 2017 Od 21 lutego można kupować bilety na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej do lat 21, które odbędą się w sześciu polskich miastach m.in. w Bydgoszczy. Warto się spieszyć, ponieważ obowiązuje zasada „kto pierwszy ten lepszy”.

Tropi esesmanów od 35 lat. Lista profesora Lasika z UKW

Andrzej Pawełczak | 7 lut 2017 Aleksander Lasik, prof. nadzw. Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, jest autorem opracowania - spisu esesmanów, członków załogi niemieckiego obozu zagłady KL Auschwitz. To pierwsza na świecie taka kompleksowa baza, zawierająca dane osobowe 8502 funkcjonariuszy SS, którzy brali udział w eksterminacji więźniów.

Historyczny przeszczep wątroby w szpitalu im. A. Jurasza

Wojciech Bielawa | 7 lut 2017 W Klinice Chirurgii Wątroby i Chirurgii Ogólnej Szpitala Uniwersyteckiego im. dr. A. Jurasza przeprowadzono pierwszy w naszym regionie przeszczep wątroby. 24-letnia pacjentka czuje się dobrze i wraca do zdrowia.

Zginęli, skacząc z ostatniego piętra

Redaktor | 2 lut 2017 Dwóch bydgoskich studentów w ciągu tygodnia odebrało sobie życie. O śmierci 22-latka z UTP było głośno. 20-latek z Collegium Medicum pozostawił po sobie ciszę.

Zachodnie dzielnice Bydgoszczy pokrzywdzone przez ratusz?

Redaktor | 2 lut 2017 Budżet ustalony, środki rozdysponowane, każdy dostaje swoją część tortu. Wszyscy zadowoleni? Niekoniecznie. Mieszkańcy zachodnich dzielnic Bydgoszczy od lat nie mogą doprosić się o wykonanie podstawowych inwestycji.