Rusza sprzedaż biletów na EURO U21. Ceny na każdą kieszeń

Magdalena Liczkowska | 7 lut 2017 Od 21 lutego można kupować bilety na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej do lat 21, które odbędą się w sześciu polskich miastach m.in. w Bydgoszczy. Warto się spieszyć, ponieważ obowiązuje zasada „kto pierwszy ten lepszy”.

Tropi esesmanów od 35 lat. Lista profesora Lasika z UKW

Andrzej Pawełczak | 7 lut 2017 Aleksander Lasik, prof. nadzw. Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, jest autorem opracowania - spisu esesmanów, członków załogi niemieckiego obozu zagłady KL Auschwitz. To pierwsza na świecie taka kompleksowa baza, zawierająca dane osobowe 8502 funkcjonariuszy SS, którzy brali udział w eksterminacji więźniów.

Historyczny przeszczep wątroby w szpitalu im. A. Jurasza

Wojciech Bielawa | 7 lut 2017 W Klinice Chirurgii Wątroby i Chirurgii Ogólnej Szpitala Uniwersyteckiego im. dr. A. Jurasza przeprowadzono pierwszy w naszym regionie przeszczep wątroby. 24-letnia pacjentka czuje się dobrze i wraca do zdrowia.

Zginęli, skacząc z ostatniego piętra

Redaktor | 2 lut 2017 Dwóch bydgoskich studentów w ciągu tygodnia odebrało sobie życie. O śmierci 22-latka z UTP było głośno. 20-latek z Collegium Medicum pozostawił po sobie ciszę.

Zachodnie dzielnice Bydgoszczy pokrzywdzone przez ratusz?

Redaktor | 2 lut 2017 Budżet ustalony, środki rozdysponowane, każdy dostaje swoją część tortu. Wszyscy zadowoleni? Niekoniecznie. Mieszkańcy zachodnich dzielnic Bydgoszczy od lat nie mogą doprosić się o wykonanie podstawowych inwestycji.

Wygraliśmy Budżet Obywatelski

Redaktor | 1 lut 2017 Zamiast łamać przepisy drogowe i narażać się na interwencje Straży Miejskiej, postanowili wybudować parking. Ich projekt wygrał w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego na Osiedlu Leśnym.

Betlejem na Drukarskiej

Redaktor | 1 lut 2017 Boże Narodzenie jest szczególnym świętem dla każdego. Jednak powinno się chyba nazywać świętem patronalnym bezdomnych.