Weekend pełen atrakcji [PRZEWODNIK]

Redaktor | 7 lip 2017 Kolacja na Wyspie, Busker Fest, Stunt Grand Prix i Enea Bydgoszcz Triathlon to tylko niektóre z imprez odbywających się w ten weekend. Będzie się działo!

Tak będą się nazywać bydgoskie ulice? Oto propozycje PiS

Wojciech Bielawa | 6 lip 2017 Radni PiS zwrócili się do przewodniczącego Rady Miasta o zwołania nadzwyczajnej sesji w sprawie dekomunizacji ulic. Ich propozycje na nowe nazwy to m.in. Studencka, Ku Słońcu, Legionów Polskich, Krzysztofa Gotowskiego i Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Autobus zsunął się ze skarpy. Dziewięć osób rannych

Redaktor | 5 lip 2017 Do poważnego wypadku doszło w środę około 10.40 w Głogówku Królewskim w powiecie świeckim. Samochód dostawczy uderzył w autobus, który następnie dachował i zsunął się ze skarpy. 9 osób zostało rannych.

PiS apeluje do radnego Mendrego: Odejdź z podniesioną głową

Wojciech Bielawa | 5 lip 2017 Radni Prawa i Sprawiedliwości apelują do Jakuba Mendrego (SLD), aby dobrowolnie zrzekł się mandatu radnego. Politycy PiS nie chcą powoływania doraźnej komisji, która zweryfikuje gdzie mieszkają radni, ponieważ obawiają się, że będzie to „polityczny teatr”.

Swingi pojadą Wojska Polskiego

Redaktor | 4 lip 2017 Ogłoszony został przetarg na przebudowę torowiska na ul. Wojska Polskiego od ul. Baczyńskiego do Chemicznej wraz z pętlą. Prace zakończą się w połowie przyszłego roku.

Pijana babcia zostawiła kilkuletnią wnuczkę na placu zabaw

Redaktor | 4 lip 2017 Policjanci z bydgoskiego Błonia zatrzymali nietrzeźwą babcię, która opiekowała się czteroletnią wnuczką. Kobieta zostawiła dziecko na placu zabaw i poszła do domu. Funkcjonariusze zatrzymali ją nietrzeźwą w mieszkaniu. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Druga karetka dla Koronowa

Redaktor | 4 lip 2017 W Koronowie przez najbliższe dwa miesiące będzie funkcjonowała dodatkowa karetka. W poniedziałek, 3 lipca, przekazał ją władzom gminy wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Będzie buspas do Myślęcinka

Redaktor | 4 lip 2017 Do 17 lipca można składać w Zarządzie Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej oferty w przetargu na budowę buspasa na odcinku ulicy Gdańskiej. Ta inwestycja ma znacznie poprawić dojazd na duże imprezy organizowane na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku.

Bruski tłumaczy: Nie deklarowałem przyjęcia uchodźców

Andrzej Pawełczak | 3 lip 2017 Podpisanie przez Rafała Bruskiego oraz 10 prezydentów deklaracji o współdziałaniu miast Unii Metropolii Polskich w dziedzinie migracji wywołało w Bydgoszczy prawdziwą burzę. - Nie ma żadnych decyzji dotyczących przyjmowania uchodźców. To wyłączna kompetencja rządu - twierdzi prezydent Bydgoszczy.

„Bruski musi odejść”. Poseł Skutecki chce referendum

Wojciech Bielawa | 3 lip 2017 Rozpoczyna się zbiórka podpisów pod referendum w sprawie odwołania prezydenta Rafała Bruskiego. - Pod wnioskiem w ciągu dwóch miesięcy musi podpisać się 30 tysięcy bydgoszczan, ale chcemy zebrać ich więcej, nawet 50 tysięcy – wyjaśnia poseł Paweł Skutecki.

Miasto sportu upada. Ratujmy je!

Wojciech Bielawa | 3 lip 2017 Piłkarski Zawisza na banicji w Potulicach, zadłużona żużlowa Polonia walczy o utrzymanie się w I lidze – w takiej kondycji są najbardziej zasłużone sportowe kluby w mieście. Ratusz nie czuje się odpowiedzialny za upadek bydgoskiego sportu.