Sesja Rady Miasta na żywo

Wojciech Bielawa | 22 lut 2017 Trwają obrady XL Sesji Rady Miasta. Rajcy zajmą się dziś m.in. reformą edukacji, nowymi nazwami bydgoskich ulic, rozliczą Policję i Straż Miejską, a także podejmą problem bezdomności w mieście.

Atak oszustów na kościół w Fordonie

Magdalena Gill | 22 lut 2017 W blokach w Fordonie pojawiło się ogłoszenie o rzekomym powtórzeniu kolędy, z powodu zebrania „niewystarczającej ilości darów”. Proboszcz parafii zawiadomił policję.

Na rozbudowę Grunwaldzkiej 113 milionów unijnej dotacji

Andrzej Pawełczak | 21 lut 2017 Dzisiaj podpisana została umowa na dofinansowanie rozbudowy ul. Grunwaldzkiej. Bydgoszcz w konkursie na pozyskanie funduszy europejskich zajęła bardzo wysokie 6. miejsce, które zagwarantowało zdobycie dotacji na maksymalnym poziomie.

Spór w koalicji podczas obrad sejmiku. Poszło o uniwersytet medyczny

Łukasz Religa | 21 lut 2017 Jak już informowaliśmy, podczas wczorajszej sesji sejmiku wwojewódzkiego bydgoski radny Maciej Świątkowski z PO wezwał przewodniczącego sejmiku a Ryszarda Bobera z PSL do dymisji. Tak naprawdę w tym sporze chodzi o utworzenie uniwersytetu medycznego w Bydgoszczy.

Kaczyński idzie na wojnę z samorządowcami. Będą protesty

Wojciech Bielawa | 20 lut 2017 Prezydenci, burmistrzowie i wójtowie z regionu szykują na marzec wielkie protesty przeciwko zmianom w ordynacji wyborczej. Prezes PiS ma już gotowy plan, jak nie dopuścić politycznych rywali do startu w wyborach samorządowych.

Były rektor UTP milczy, studentka przeprasza

Wojciech Bielawa | 20 lut 2017 W Sądzie Okręgowym rozpoczął się proces w sprawie tragicznych otrzęsin na UTP, podczas których zginęło troje studentów. Żaden z czwórki oskarżonych nie przyznaje się do winy.

Lewandowski i Przybyła Halowymi Mistrzami Polski

Wojciech Bielawa | 19 lut 2017 Sportowcy Zawiszy z Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce przywiozą złote medale. Marcin Lewandowski wygrał bieg na 1500 metrów, a Kamila Przybyła zwyciężyła w skoku o tyczce.

Radny proponuje odważną reformę samorządową

Łukasz Religa | 19 lut 2017 Likwidacja powiatu bydgoskiego, a co za tym idzie również Starostwa Powiatowego. Mieszkańcy, którzy stracą starostę, będą mogli wybierać prezydenta Bydgoszczy – zwolennikiem takiego kierunku jest radny wojewódzki Andrzej Walkowiak.

Ponad miliard na 500 plus w województwie

Andrzej Pawełczak | 17 lut 2017 Program „Rodzina 500 plus” wszedł w życie 1 kwietnia ubiegłego roku. Do rodzin w województwie kujawsko-pomorskim trafiło w 2016 roku blisko miliard złotych. W tym roku ma być ponad miliard 200 tysięcy złotych