Polwell ma nowe centrum dystrybucyjne w Bydgoszczy

Redaktor | 9 maj 10:58 Dzięki nowemu centrum firma Polwell swoje produkty ma dystrybuować wydajniej i z mniejszym wysiłkiem dla pracowników. Bydgoska firma obsługuje sklepy Fale Loki Koki, hurtownie i salony fryzjerskie w całej Polsce.

Stary Rynek z samochodami czy bez? Wypowiedz się

Redaktor | 29 kwi 19:28 Rozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące zmian w organizacji ruchu na Starym Rynku i w jego obrębie. - Do udziału w konsultacjach zapraszamy wszystkich mieszkańców Bydgoszczy. Do wypełnienia ankiety zachęcamy szczególnie właścicieli lokali i sklepów w okolicy Starego Rynku i mieszkańców tego obszaru. Uwagi można zgłaszać do 20 maja - informuje ratusz.

Rozbudowa ul. Kujawskiej. Ratuszowy raport foto

Redaktor | 27 kwi 19:01 Do tej pory wykonawcy odpowiedzialni za rozbudowę Kujawskiej skupiali się na rozbiórkach i przebudowach sieci. W maju planowane jest rozpoczęcie kolejnego etapu prac, który pozwoli rozpocząć główne roboty przy budowie nowych jezdni i torowisk – informuje ratusz.

16 milionów na projekty obywatelskie. Startuje BBO

Redaktor | 25 kwi 20:00 Rekordową kwotę 16 milionów złotych przeznaczył w tym roku ratusz na kolejną edycję Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Nowością są małe projekty społeczne z zakresu m. in. edukacji, ekologii czy kultury. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje propozycje do 12 czerwca.

Basen na Tatrzańskim wybuduje Strabag

Redaktor | 19 kwi 10:45 Miasto rozstrzygnęło przetarg na budowę basenu przy ul. Kromera. Za blisko 33 miliony wybuduje go Strabag sp. z o.o. z Pruszkowa. Trzykondygnacyjna pływalnia na Tatrzańskim będzie jedną z największych w Bydgoszczy.

Ogródki gastronomiczne wypięknieją? Miasto wprowadza nowe zasady

Redaktor | 17 kwi 10:42 Ogródki miejskie mają być kolorowe, dekorowane żywymi kwiatami, otwarte i przyjazne dla mieszkańców i turystów – mówi Marek Iwiński, plastyk miasta. Wystrój bydgoskich ogródków gastronomicznych uzależniony będzie od pór roku. Latem znajdą się w nich żywe kwiaty, natomiast zimą - wystrój świąteczny.

Będą nowe bilety czasowe - krótsze

Redaktor | 16 kwi 08:52 Bydgoszczanie opowiedzieli się za wprowadzeniem krótszych biletów czasowych i pozostawieniem dotychczasowego biletu jednorazowego. Zakończyły się konsultacje społeczne w tej sprawie.

Posprzątają Fordon. Wielka akcja FSM

Redaktor | 14 kwi 13:28 Pracownicy Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej wraz ze społecznikami z dzielnicy wyruszą na sprzątanie świata. W piątek (26 kwietnia) rozpocznie się kolejna edycja Akcji Fordon dla Planety.

Piękno Bydgoszczy z drona [WIDEO]

Redaktor | 13 kwi 15:05 Na kanale „Polska z lotu ptaka” na YouTube pojawił się film pt. „Ogrody francuskie - Bydgoszcz”. Wideo przedstawia ujęcia ogrodów francuskich przy Hotelu Wodnik na Miedzyniu.

Rynsztok skorygowany na Starym Rynku

Redaktor | 12 kwi 22:31 Najbardziej problematyczny fragment odwodnienia skorygowany - napisał na Facebooku Maciej Bakalarczyk, menedżer Starego Miasta i Śródmieścia.