Zamach na prezydenta Bruskiego. Tym razem zażalenie na umorzenie

Redaktor | 10 paź 21:16 Prezydent Rafał Bruski żali się, że prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie maila, w którym odczytał groźbę utraty życia. Wcześniej informował, że ktoś wkręcił trzy śruby w oponę auta, którym jeździł. Sprawę też umorzono. Bez echa.

Radni PO i SLD nie chcą debaty przed wyborami. Zerwą sesję

Redaktor | 10 paź 19:10 Na sesji Rady Miasta 11 października złożymy wniosek o przerwę – informują radni Koalicji Obywatelskiej (PO z tzw. przystawkami) i Sojuszu Lewicy Demokratycznej w liście do przewodniczących Rad Osiedli. A piątkowa debata miała dotyczyć m.in. ograniczeń w funkcjonowaniu.

Sześć ton śmieci zebrali na Miedzyniu

Redaktor | 30 wrz 09:41 Po raz drugi w tym roku odbyła się akcja „Śmieci do wora, na Miedzyń pora!”. Społecznicy w sobotę (28 września) sprzątali osiedla Miedzyń i Prądy.

Rynek w Starym Fordonie zmieni swoje oblicze

Redaktor | 30 wrz 07:00 Ogłosiliśmy przetarg na rewitalizację najważniejszego placu w Starym Fordonie – informuje ratusz. Dużo zieleni, nawierzchnie z kamiennej kostki, eleganckie oświetlenie i fontanna to najważniejsze założenia opracowanej wcześniej koncepcji, którą wybrano w drodze konkursu i konsultacji z mieszkańcami.

Tramwaje jeździły po górnym tarasie. Na próbę [ZDJĘCIA]

Redaktor | 27 wrz 12:03 W piątek (27 września) bydgoscy drogowcy przeprowadzili próbne przejazdy w rejonie Szarych Szeregów/Wojska Polskiego. Przed odbiorem inwestycji sprawdzali, czy automatyka, trakcja, perony, rozjazdy, torowiska, zostały wykonane poprawnie.

Szkoły powalczą o mistrzostwo Bydgoszczy

Redaktor | 26 wrz 14:00 Na stadionie Zawiszy odbyła się w środę (26 września) uroczysta inauguracja XXVII Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży. To największa rywalizacja sportowa w mieście, która będzie trwała przez cały rok szkolny 2019/2020.

Szli śladami Józefa Święcickiego – gra miejska [ZDJĘCIA]

Redaktor | 22 wrz 18:26 Tropem architektonicznych perełek znakomitego bydgoskiego architekta Józefa Święcickiego prowadziła gra miejska, zorganizowana przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy w sobotę (21 września). Najlepsza okazała się ekipa „Stowarzyszenia wchodzących na wieżę”.

Konkursy rocznicowe w ramach obchodów Bydgoszcz jest Polska 1920

Redaktor | 6 wrz 22:46 Bydgoszcz jest Polska 1920 – to hasło przewodnie zbliżających się obchodów. Miasto ogłasza konkursy na dofinansowanie projektów i wydarzeń, oficjalny logotyp oraz okolicznościowy mural. „Wszystko po to, by w sposób szczególny upamiętnić jedno z najważniejszych wydarzeń w historii naszego miasta” – informuje ratusz.

Walczymy o Myślęcinek. Dajcie lajka

Redaktor | 5 wrz 19:40 Leśny Park Kultury i Wypoczynku znalazł się wśród 15 atrakcji z regionu, które walczą w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej 2019. Do etapu ogólnopolskiego dostaną się trzy kandydatury. Głosowanie internetowe trwa do 6 września.