18 południk podświetlony na Starym Rynku [FILM]

Redaktor | 5 gru 20:37 Podświetlony pas umieszczony w kamiennej posadzce będzie wyznaczał przebieg 18. południka. Rozpoczęły się prace związane z wyeksponowaniem go na Starym Rynku. Ratusz pokazuje film.

Jarmark szykuje się na bogato

Redaktor | 4 gru 09:10 Bydgoski Jarmark Świąteczny opublikował listę wystawców. Dla smakoszy nie zabraknie gęsiny, oscypków z grilla, barszczu, miodów, serów, wędlin, przetworów i przypraw. Będą stoiska z rękodziełem, stroikami, biżuterią i kosmetykami.

Będzie przystanek wiedeński na Focha

Redaktor | 21 lis 15:28 Na placu Teatralnym wybudowany zostanie pierwszy w Bydgoszczy przystanek wiedeński – poinformował ratusz. Jednocześnie miasto przygotuje dokumentację niezbędną do przebudowy wszystkich przystanków na ul. Gdańskiej od centrum do Kamiennej. Dzięki nim pasażerowie będą mogli wygodniej i bezpieczniej korzystać z tramwajów.

Dobra polska wieprzowina na UTP w Bydgoszczy

Redaktor | 20 lis 15:27 Degustacja produktów wieprzowych pochodzących z polskich świń oraz wykłady dotyczące hodowli i branży mięsnej to główne punkty „Jarmarku Uniwersyteckiego – Dobra Polska Wieprzowina", który odbędzie się 24 listopada 2018 r. w godzinach 10.00 - 14.00 na terenie Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Umowa na przebudowę ul. Bydgoskiej podpisana

Redaktor | 26 paź 16:57 To już pewne. Po dwóch nieudanych przetargach, w trzecim udało się wyłonić wykonawcę przebudowy ulicy Bydgoskiej w Starym Fordonie. Dzisiaj (26 października) podpisano umowę. Prace mają rozpocząć się na wiosnę przyszłego roku, a zakończyć w sierpniu. Koszt remontu to ponad 6,1 mln zł.

Radni: Miedzyń i Prądy są zapomniane przez prezydenta

Joanna Gwizdała | 15 wrz 10:06 W Bydgoszczy jest obecnie około 600 nieutwardzonych ulic gruntowych. Najwięcej, ponad połowa, znajduje się na osiedlach Miedzyń, Prądy i Czyżkówko. W budżecie na ten cel zarezerwowane jest 17 mln zł, a tylko 0,1 proc. wykorzystano do tej pory. Mieszkańcy domagają się budowy ulic.

Bydgoska wciąż czeka na wykonawcę. Fiasko drugiego przetargu

Redaktor | 11 wrz 19:23 Nie ma chętnych na wykonanie remontu ulicy Bydgoskiej. Pełen goryczy film zamieścił w mediach społecznościowych Rafael Prętki ze Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu. Podejrzewa, że potencjalnych wykonawców odstrasza zbyt krótki termin na wykonanie prac.