Informator ZUS [PIT]

Redaktor | 29 sty 09:12 Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłanie deklaracji podatkowych PIT za 2017 r. Formularze PIT zostaną wysłane do wszystkich osób, które w 2017 roku chociaż raz pobrały świadczenie z ZUS. Deklaracje będą wysyłane do podatników sukcesywnie, nie później niż do końca lutego 2018 r. W województwie kujawsko- pomorskim zostanie wysłanych 492 783 deklaracji podatkowych...

Dziura straszy po dawnym Torbydzie

Andrzej Pawełczak | 28 sty 13:28 Choć powstał nowy Torbyd, pozostał sentyment do lodowiska, które przez kilkadziesiąt lat służyło bydgoszczanom. Po wyburzeniu obiektu przy ul. Chopina straszy gigantyczna dziura. Co i kiedy tu powstanie?

Bliscy pożegnali Tomasza Malinowskiego

Redaktor | 27 sty 18:00 Rodzina i przyjaciele pożegnali dzisiaj (sobota, 27 stycznia) Tomasza Malinowskiego, dziennikarza sportowego i publicystę związanego z „Gazetą Pomorską”.

Ostrzeżenie! Smog! Czujniki oszalały

Redaktor | 26 sty 22:22 Wysokie ciśnienie i praktycznie brak wiatru powoduje, że nad Bydgoszczą zawisł smog. Czujniki pyłów wskazują kilkuset procentowe przekroczenia norm. Zamknijcie okna.

Fordońską synagogę czeka kompleksowa rewitalizacja

Redaktor | 25 sty 18:25 Synagoga w Starym Fordonie została ujęta w gminnym programie rewitalizacji. Umożliwi to pozyskanie unijnego dofinansowania na kompleksowe odnowienie tego zabytkowego obiektu. Docelowo ma tam powstać centrum kulturalno-społeczne dla mieszkańców Starego Fordonu. Taki wniosek złożyła Fundacja dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

ZUS przypomina [KOMUNIKAT]

Redaktor | 25 sty 16:55 Tylko do końca stycznia określona grupa przedsiębiorców ma czas na złożenie informacji ZUS IWA z danymi potrzebnymi do ustalenia wysokości składki na ubezpieczenie wypadkowe.

Mieszkania na horyzoncie

Redaktor | 24 sty 20:22 Na Kapuściskach zakończyło się wznoszenie konstrukcji budynków osiedla „Horyzont”. Powstaną tam 124 mieszkania. W ubiegłym tygodniu inwestor zawiesił na jednym z budynków tradycyjną wiechę - podaje Oficjalny Serwis Bydgoszczy.

Kładka się rozleciała. Ze starości, a nie przez wandali

Redaktor | 24 sty 10:15 Kładka nad ulicą Grunwaldzką została zamknięta, ponieważ przewróciła się barierka ochronna dla pieszych. Drogowcy podejrzewali, że to efekt jakiegoś chuligańskiego wybryku. Okazuje się, że przewróciła się z powodu fatalnego stanu.

Dla babci, dla dziadka. Dziecięce Graffiti [ZDJĘCIA]

Redaktor | 23 sty 12:37 „Dziecięce Graffiti” świętowało Dzień Babci i Dzień Dziadka na spotkaniu integracyjnym w gronie osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin i przyjaciół. Była nauka gry na bębnach, warsztaty plastyczne i koncert fortepianowy.

Budują sąd na Nowym Rynku [ZDJĘCIA]

Wojciech Bielawa | 23 sty 07:31 Przy ulicy Nowy Rynek powstaje reprezentacyjny gmach Sądu Okręgowego. Budynek jest w stanie surowym otwartym. Ma być gotowy jesienią przyszłego roku.