Stadion Chemika przy Glinkach ma już oświetlenie

Redaktor | 17 maj 14:28 Zakończyła się inwestycja polegająca na zaprojektowaniu i wykonaniu oświetlenia boiska na stadionie Chemika Bydgoszcz. Zadanie ma związek z mistrzostwami świata do lat 20 w piłce nożnej, które w maju i czerwcu odbędą się m.in. w Bydgoszczy.

Kto poprowadzi nowe instytucje kultury w Bydgoszczy?

Redaktor | 17 maj 13:24 Urząd Miasta Bydgoszczy ogłosił konkurs na stanowiska dyrektorów niedawno powołanych instytucji – Parku Kultury w Młynach Rothera i Teatru Kameralnego. Dyrektorzy mają zostać powołani na cztery lata.

W Bydgoszczy powstanie teledysk promujący niepełnosprawnych sportowców

Redaktor | 15 maj 13:54 Grupa Adonis nakręci klip do piosenki „Serce na dłoni" napisanej specjalnie dla Stowarzyszenia Serduszko na Dłoni. Inicjatywę powstania teledysku poświęconego niepełnosprawnym sportowcom wspierają bydgoskie gwiazdy, m.in. Tomasz Gollob oraz koszykarki z Artego Bydgoszcz.

Duże zmiany w związku z przebudową Kujawskiej

Redaktor | 15 maj 11:23 Drogowcy zapowiedzieli zamknięcie kilku jezdni w związku z pracami na budowie torowiska na Kujawskiej. Pierwsze zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone 16 maja, kolejne – dzień później.

Rondo Kujawskie bez sygnalizacji

Redaktor | 12 maj 18:30 Wykonawca budowy linii tramwajowej w ulicy Kujawskiej najpierw wyłączy, a następnie zdemontuje sygnalizację świetlną na rondzie Kujawskim - informują drogowcy.

Na Miedzyniu handlowano garażowo [FOTORELACJA]

Redaktor | 11 maj 15:35 Znakomita frekwencja i atmosfera panowały na III Wyprzedaży Garażowej na Miedzyniu. W sobotę (11 maja) można było tam kupić płyty winylowe, sprzęt agd i rtv, odzież, obuwie, bibeloty, rowery, a nawet skuter. Więcej szczegółów na zdjęciach. A już w czerwcu podobna impreza zapowiada się na Wilczaku.

Barwy wolności w Młodzieżowym Domu Kultury nr 5

Redaktor | 10 maj 15:22 Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 w Bydgoszczy zaprasza na wernisaż wystawy prac powstałych podczas XVI edycji Bydgoskich Ekspresji Malarskich pt. „Barwy Wolności”. Wystawa odbędzie się w sobotę, 11 maja w Arthol Galerii MDK5 o godz. 12.00. (Szczegóły na plakacie).

Polwell ma nowe centrum dystrybucyjne w Bydgoszczy

Redaktor | 9 maj 10:58 Dzięki nowemu centrum firma Polwell swoje produkty ma dystrybuować wydajniej i z mniejszym wysiłkiem dla pracowników. Bydgoska firma obsługuje sklepy Fale Loki Koki, hurtownie i salony fryzjerskie w całej Polsce.

Stary Rynek z samochodami czy bez? Wypowiedz się

Redaktor | 29 kwi 19:28 Rozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące zmian w organizacji ruchu na Starym Rynku i w jego obrębie. - Do udziału w konsultacjach zapraszamy wszystkich mieszkańców Bydgoszczy. Do wypełnienia ankiety zachęcamy szczególnie właścicieli lokali i sklepów w okolicy Starego Rynku i mieszkańców tego obszaru. Uwagi można zgłaszać do 20 maja - informuje ratusz.

Rozbudowa ul. Kujawskiej. Ratuszowy raport foto

Redaktor | 27 kwi 19:01 Do tej pory wykonawcy odpowiedzialni za rozbudowę Kujawskiej skupiali się na rozbiórkach i przebudowach sieci. W maju planowane jest rozpoczęcie kolejnego etapu prac, który pozwoli rozpocząć główne roboty przy budowie nowych jezdni i torowisk – informuje ratusz.