Bydgoska wciąż czeka na wykonawcę. Fiasko drugiego przetargu

Redaktor | 11 wrz 19:23 Nie ma chętnych na wykonanie remontu ulicy Bydgoskiej. Pełen goryczy film zamieścił w mediach społecznościowych Rafael Prętki ze Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu. Podejrzewa, że potencjalnych wykonawców odstrasza zbyt krótki termin na wykonanie prac.

Nowy parking na Leśnym [ZDJĘCIA]

Redaktor | 3 wrz 13:31 Przy ulicy Sułkowskiego powstają nowe miejsca parkingowe. Budowa finansowana jest w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt został zgłoszony przez miejscowych przedsiębiorców i wygrał w głosowaniu mieszkańców jesienią 2016 roku. Zakończenie inwestycji planowane jest jeszcze we wrześniu.

Dużo zmian na Wojska Polskiego. Kalendarz prac

Redaktor | 22 sie 21:36 Remont torowiska na Wojska Polskiego postępuje. Oznacza to jednak ciągłe zmiany, w których można się pogubić. Poniżej harmonogram prac na Wojska Polskiego na najbliższe tygodnie.

Zbudują basen rehabilitacyjny na Szwederowie

Redaktor | 13 sie 12:14 Podpisano umowę z wykonawcą dokumentacji projektowej niezbędnej do budowy basenu rehabilitacyjnego przy Zespole Szkół Specjalnych nr 30 na Szwederowie. Nowy obiekt będzie dedykowany osobom niepełnosprawnym oraz seniorom.

Kopią w parku Witosa

Redaktor | 28 lip 12:24 Mimo odkrycia ludzkich szczątków, w parku Witosa trwają prace ziemne. Jak podało Polskie Radio PiK: „Rewitalizacja Parku Witosa w Bydgoszczy nie została wstrzymana, zmieni się jej pierwotny plan - wyjaśniają przedstawiciele Urzędu Miasta w odpowiedzi na głosy części bydgoszczan, zaniepokojonych pracami”.

Kolejne LED-owe lampy oświetlą bydgoszczanom drogę

Redaktor | 28 lip 10:29 Bydgoskie osiedla zyskają nowe oświetlenie. Wszystkie latarnie zostaną wyposażone w oprawy LED. Nowe lampy pojawią się m.in. na Miedzyniu, Tatrzańskim, Osowej Górze, Szwederowie i w Łegnowie.

Na Grunwaldzkiej dużo zmian

Redaktor | 27 lip 20:32 Trwa budowa dróg rowerowych wzdłuż ul. Grunwaldzkiej. Na Okolu powstanie też nowy sklep, a wraz z nim na wysokości Czarnej Drogi zainstalowana zostanie sygnalizacja synchronizowana z sąsiednimi światłami.

Tramwaje w tym roku nie wrócą na Babią Wieś?

Redaktor | 25 lip 15:58 „Nikt nie chce tego potwierdzić oficjalnie, ale raczej pewne jest, że tramwaje przez Babią Wieś na pewno nie pojadą co najmniej do końca roku” - informuje dzisiejszy Express Bydgoski. Komunikacja zastępcza kosztowała miesięcznie około 50 tysięcy złotych.