Na spacer po Starym Rynku [ZDJĘCIA]

Redaktor | 26 maj 15:26 Dobiega końca remont Starego Rynku. Właśnie zniknęły ogrodzenia. Bydgoszczanie mogą się już sami przekonać jak wygląda nowa płyta.

Studenci architektury przedstawili swoje pomysły na Kanał Bydgoski

Redaktor | 25 maj 19:58 Studenci Architektury Wnętrz UTP zaprojektowali tereny nadrzeczne nad Kanałem Bydgoskim. Z nadesłanych projektów komisja konkursowa wybrała sześć najlepszych. Zwyciężczynie konkursu inspirowały się naturą, a motywem przewodnim była dla nich forma fal.

Lipy są już na Starym Rynku [ZDJĘCIA]

Redaktor | 21 maj 20:31 Kończy się renowacja płyty Starego Rynku. Wew wtorek (21 maja) posadzono dwie lipy - w pobliżu Biedronki i nieopodal Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Kąpielisko przy Astorii trafi na deski projektantów

Redaktor | 18 maj 21:01 Zjeżdżalnia pontonowa dla dzieci, boiska wielofunkcyjne i strefa ze zdrową żywnością - pomysły zgłoszone przez mieszkańców znajdą się w strefach rekreacji przy basenie Astorii. Ratusz informuje, że rozpoczęły się prace projektowe otwartego kąpieliska przy basenie olimpijskim.

Jubileuszowe bieganie na Miedzyniu [ZDJĘCIA]

Redaktor | 18 maj 14:18 Kilkuset biegaczy zgromadził na starcie V Bieg na Miedzyniu. W sobotę (18 maja) zmagali się z dystansem pięciu kilometrów, a w niedzielę pierwsza Miedzyńska Dziesiątka. Imprezie towarzyszyły m.in. pokazy strongmanów.

Stadion Chemika przy Glinkach ma już oświetlenie

Redaktor | 17 maj 14:28 Zakończyła się inwestycja polegająca na zaprojektowaniu i wykonaniu oświetlenia boiska na stadionie Chemika Bydgoszcz. Zadanie ma związek z mistrzostwami świata do lat 20 w piłce nożnej, które w maju i czerwcu odbędą się m.in. w Bydgoszczy.

Kto poprowadzi nowe instytucje kultury w Bydgoszczy?

Redaktor | 17 maj 13:24 Urząd Miasta Bydgoszczy ogłosił konkurs na stanowiska dyrektorów niedawno powołanych instytucji – Parku Kultury w Młynach Rothera i Teatru Kameralnego. Dyrektorzy mają zostać powołani na cztery lata.

W Bydgoszczy powstanie teledysk promujący niepełnosprawnych sportowców

Redaktor | 15 maj 13:54 Grupa Adonis nakręci klip do piosenki „Serce na dłoni" napisanej specjalnie dla Stowarzyszenia Serduszko na Dłoni. Inicjatywę powstania teledysku poświęconego niepełnosprawnym sportowcom wspierają bydgoskie gwiazdy, m.in. Tomasz Gollob oraz koszykarki z Artego Bydgoszcz.