300 tys. złotych na nowe wyposażenie nad Balatonem

Redaktor | 24 lip 08:02 Park nad Balatonem zyska siłownię plenerową, ścieżkę zdrowia i place rekreacyjne. Zostaną również dosadzone kolejne krzewy. Inwestycja realizowana jest w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski i będzie kosztować blisko 300 tys. zł.

Ze Szwederowa do centrum zjedziemy rowerem

Redaktor | 19 lip 07:00 Trwa budowa nowej trasy rowerowej, która pozwoli w bezpieczny sposób dojechać ze Szwederowa w stronę Starego Miasta. Nowe drogi rowerowe powstaną też wzdłuż Kujawskiej i Zbożowego Rynku.

Modernizacja boiska na Bohaterów

Redaktor | 14 lip 20:31 Ratusz zapowiada modernizację boiska przy ul. Piwnika-Ponurego. Obiekt w Nowym Fordonie po przebudowie ma pełnić funkcję lekkoatletycznego orlika. Inwestycja kosztować będzie ponad 2,1 mln zł.

Enea Bieg Nocny z potknięciami. Odpowiedź organizatorów

Joanna Gwizdała | 10 lip 12:35 Enea Bydgoszcz Triathlon już za nami. W ramach imprezy w sobotę (7 lipca) odbył się Enea Bieg Nocny. Co do organizacji samego triathlonu nikt nie miał żadnych zastrzeżeń. Pojawiło się jednak kilka wątpliwości ze strony uczestników biegu nocnego. Zapytaliśmy u źródła i mamy odpowiedź organizatorów.

Pływacy chcą większych trybun na Astorii

Redaktor | 10 lip 11:12 Wiceprzewodniczący Rady Miasta Jan Szopiński zapytał pływaków o wielkość trybun na basenach olimpijskich w Polsce. Okazuje się, że projektowana nowa Astoria może mieć najmniejszą liczbę miejsc w kraju. Kujawsko-Pomorski Związek Pływacki sugeruje zmiany w projekcie, tak „by obiekt nowo budowany mógł z powodzeniem konkurować z innymi miastami posiadającymi już takie nowoczesne...

Jesienią 500 nowych stojaków rowerowych. Trwa przetarg

Redaktor | 25 cze 15:45 Ogłoszono przetarg na ustawienie w mieście ponad 500 rowerowych stojaków. To finał ubiegłorocznej akcji, w której bydgoszczanie wskazali najlepsze lokalizacje na rowerowe parkingi. Montaż rozpocznie się jesienią.

Do Chmielnik i Nowej Wsi. Linia 99

Redaktor | 24 cze 18:26 Od poniedziałku (25 czerwca) rozpoczyna kursowanie linia 99 na trasie plac Kościeleckich-Nowa Wieś Wielka przez Chmielniki.