Trzy demony szkoły

Michał Jędryka | 10 lut 2017 Słynne zdanie wielkiego Jana Zamoyskiego, polskiego polityka, męża stanu, kanclerza i hetmana wielkiego koronnego, doradcy polskich królów, że „takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”, nigdy nie przestało być aktualne.

Teatr Wielki znów płonie

Magdalena Gill | 10 lut 2017 Monumentalny gmach Teatru Miejskiego na placu Teatralnym zachwyca mnie za każdym razem, gdy oglądam stare zdjęcia Bydgoszczy. Niektóre są tak realistyczne, że trudno uwierzyć, że takiego miasta już nie ma.

Tania Jatka

Maciej Eckardt | 10 lut 2017 Ludzie nie powinni widzieć jak robi się kiełbasę i politykę – stwierdził ponoć Otto von Bismarck, mając na myśli kulisy uprawiania polityki. Patrząc na to, co się dzieje w polskim Sejmie, odnieść można wrażenie, że Bismarck po prostu przestrzelił.

Wojna o Orkiestrę

Redaktor | 10 lut 2017 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jak co roku wywołała wiele kontrowersji. Media i serwisy internetowe wypełniły się krytykami i pochwałami organizowanej przez Jerzego Owsiaka akcji charytatywnej.

Życzenia

Michał Jędryka | 10 lut 2017 Bydgoszcz powitała swych mieszkańców w roku Pańskim 2017 życzeniami noworocznymi umieszczonymi na wielkich plakatach.

Wspomnienie

Maciej Eckardt | 10 lut 2017 4 lutego minie 9. rocznica śmierci Sebastiana Malinowskiego, niezwykłego historyka i pedagoga. Był założycielem, a następnie kustoszem Muzeum Kanału Bydgoskiego oraz Muzeum Wolności i Solidarności.

Kto kogo zawstydza?

Redaktor | 10 lut 2017 Wolność wypowiedzi nie jest wolnością absolutną, co oznacza, że nie zawsze i nie wszystko o każdym można powiedzieć bezkarnie.

Kim jesteśmy?

Michał Jędryka | 10 lut 2017 Oddajemy do Waszych rąk „Tygodnik Bydgoski”, z nadzieją, że spotka się on z życzliwym przyjęciem. Robimy to tuż przed świętami Bożego Narodzenia, mając nadzieję, że będzie to wspaniały prezent pod choinkę dla wszystkich, którym droga jest Bydgoszcz.

Wrażliwość na zniewagę

Redaktor | 10 lut 2017 Badając treść i formę tzw. cenzopapów, Prokuratura Rejonowa dla Warszawy Mokotowa nie dopatrzyła się znamion czynu zabronionego i 14 grudnia odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie o znieważenie Ojca Świętego Jana Pawła II przez użytkowników Facebooka organizujących na tym portalu wydarzenie o nazwie „mistrzostwa Polski w szkalowaniu papieża”.

Trump jako Kasandra

Redaktor | 10 lut 2017 Podsumowując rok 2016, trudno przejść obojętnie obok zupełnie niedawnych wyników wyborów w Stanach Zjednoczonych.

Wigilia inna niż wszystkie

Maciej Eckardt | 10 lut 2017 Wigilia. Magiczny czas, zwłaszcza dla dzieci. Mama krzątająca się w kuchni, tata strojący choinkę, rodzeństwo odświętnie ubrane, dziadkowie promieniujący dumą na widok wnuków. Zapachy potraw, dźwięk kolęd.

Gdy zostaje sam, wybiera śmierć

Magdalena Gill | 2 lut 2017 Włączamy telewizor i pierwsza rzecz to karambole, karetki, lądujące helikoptery. Wydaje się, że za chwilę pół Polski zginie w wypadkach. Tymczasem jeszcze raz tyle osób, ile ginie w wypadkach, ginie w ciszy ̶ mówi prof. Aleksander Araszkiewicz, który tworzy Akademickie Centrum Walki ze Stresem.