Rekolekcje kapelanów straży pożarnej w Bydgoszczy

Redaktor | 11 wrz 2017 Stu trzydziestu kapelanów straży pożarnej z całej Polski bierze udział w rekolekcjach, które w tym roku odbywają się w województwie kujawsko-pomorskim. W poniedziałek (11 września) księża w strażackich mundurach gościli w Bydgoszczy, gdzie m.in. zwiedzili zakłady PESA.

Ponad 700 milionów złotych z UE na budowę S5

Redaktor | 11 wrz 2017 W poniedziałek (11.09) w Ministerstwie Rozwoju podpisano umowę na dofinansowanie dróg ekspresowych, m.in. odcinka S5 z Białych Błót do granicy województwa z Wielkopolską.

Edukacja włączająca ułatwi kształcenie uczniom ze specjalnymi potrzebami

Magdalena Liczkowska | 11 wrz 2017 Nowy rok szkolny to zmiany związane nie tylko z likwidacją gimnazjów, ale także większe udogodnienia dla niepełnosprawnych uczniów. Dzięki położeniu nacisku na edukację włączającą, osoby ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi będą mogły pełniej uczestniczyć w grupie rówieśniczej i życiu szkoły.

Błogosławiony Czesław Jóźwiak uhonorowany w środku lasu

Magdalena Gill | 9 wrz 2017 - Błogosławiony Czesław i jego koledzy z „Poznańskiej Piątki” uczą nas dzisiaj wierności Panu Bogu i wartościom, w których zostali wychowani – mówił salezjanin ks. Jarosław Wąsowicz SDB podczas Mszy św. w środku lasu, w nieistniejącej już wsi Łażyn.

XIV Jarmark Kujawsko-Pomorski w Myślęcinku [PROGRAM]

Redaktor | 9 wrz 2017 Bitwa na smaki to główna atrakcja tegorocznego Jarmarku Kujawsko-Pomorskiego. W Myślęcinku będą ze sobą konkurować gospodynie z Wielkopolski, Kujaw i Pomorza. Kto wygra? Dowiemy się w niedzielę, 10 września!

Do Warszawy pojedziemy Rejewskim, nie Enigmą!

Wojciech Bielawa | 8 wrz 2017 Władze PKP Intercity błyskawicznie odpowiedziały na apel „Tygodnika Bydgoskiego”. Pociąg relacji Bydgoszcz – Warszawa będzie nazywał się Marian Rejewski, a nie Enigma!

Pielgrzymka i Msza św. w środku lasu, gdzie urodził się błogosławiony

Redaktor | 8 wrz 2017 Błogosławiony Czesław Jóźwiak urodził się w nieistniejącej wsi Łażyn, niedaleko Brzozy. W sobotę (9 września) w środku lasu, odprawiona zostanie uroczysta Msza św., po której odsłonięty zostanie obelisk z pamiątkową tablicą. Na uroczystość dotrzeć można w zorganizowanych grupach: pieszych, rowerzystów i kierowców.

Bydgoskie media razem przeciwko „Enigmie”

Redaktor | 8 wrz 2017 Tygodnik Bydgoski wystosował petycję do spółki PKP Intercity, aby nie nazywała pociągu relacji Bydgoszcz – Warszawa „Enigma” lecz „Marian Rejewski”. Inicjatywę wsparł naczelny bydgoskiej Gazety Wyborczej, a także bydgoski oddział TVP.