S-5 zgodnie z harmonogramem

Andrzej Pawełczak | 23 lis 2017 Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz i dyrektor oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy Jarosław Gołębiewski zapewnili podczas czwartkowej (23.11) konferencji prasowej , że budowa drogi ekspresowej S-5 w województwie kujawsko-pomorskim idzie zgodnie z planem.

Opłaty za wodę i ścieki pozostają bez zmian

Redaktor | 22 lis 2017 Bydgoscy radni uchwalili w środę (22.11), że w przyszłym roku za wodę i ścieki będziemy płacić tyle samo, co do tej pory. Rada Miasta po raz ostatni zatwierdzała stawki proponowane przez Miejskie Wodociągi i Kanalizację.

Węgierscy posłowie usłyszeli o bydgoskich bohaterach [FILM]

Redaktor | 22 lis 2017 Poseł Adam Mirkóczki opowiedział węgierskim parlamentarzystom o spaleniu zagłuszarki na bydgoskim Wzgórzu Dąbrowskiego. - Nasi polscy bracia byli wystarczająco odważni, aby wyrazić swoją solidarność z węgierskim powstaniem – mówił.

Zatrzymać rozbudowę gigantycznych ferm drobiu

Redaktor | 22 lis 2017 Mieszkańcy gminy Białe Błota nadal walczą z fermami drobiu. Udało im się swoim problemem zainteresować dziennikarzy programu „To jest temat” TVP Info. Na żywo przed kamerami opowiedzą o planach gigantycznej rozbudowy fabryki drobiu w Cielu.

Oszuści dzwonią i podszywają się pod ZUS

Redaktor | 21 lis 2017 Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dotarły sygnały, że osoby podszywające się pod pracowników ZUS dzwonią do domów i proponują spotkanie w sprawie dziedziczenia składek z subkonta i OFE. ZUS przestrzega przed podawaniem oszustom danych osobowych.

Na UKW podpowiedzą jak poprawić swoją pamięć

Redaktor | 21 lis 2017 Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych UKW zaprasza na wykład „Krótka historia pamięci. Jak poprawić swoją pamięć?". Spotkanie odbędzie się we wtorek 21 listopada o godz. 18.00.

NFZ przeprowadza się do nowej siedziby

Redaktor | 20 lis 2017 Budynek przy ul. Łomżyńskiej 33, nowa siedziba Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, uzyskał już pozwolenie na użytkowanie. Za kilka rozpocznie się przeprowadzka.

W styczniu ruszy nowy Torbyd

Redaktor | 20 lis 2017 Rozpoczyna się montaż elewacji nowego lodowiska. To już jedne z ostatnich prac budowlanych. W grudniu rozpoczną się odbiory robót, a z początkiem nowego roku planowane jest udostępnienie nowego Torbydu mieszkańcom.

Kryminalny wieczór w KPCK

Redaktor | 20 lis 2017 „Kto zabił Elżbietę Stieff” to temat XVI Spotkania z Historią poświęconego głośnemu morderstwu z czasów między wojennej Bydgoszczy. Odbędzie się ono 20 listopada o 18.00 w salonie Hoffman (pl. Kościeleckich 6).