Kownacki o artykułach niemieckiego FAZ i Wyborczej: „To kłamstwa”

Redakcja | 11 lip 2017 - Nie utrzymywałem, nie utrzymuję i utrzymywać nie zamierzam kontaktów z organizacjami prorosyjskimi oraz partią Zmiana – oświadczył wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki. Poseł PiS zażądał sprostowania od gazety Frankfurter Allgemeine Zeitung i Gazety Wyborczej, która powołała się na niemiecką publikację.

Bezrobocie rekordowo niskie, a zarobki szybko rosną

Wojciech Bielawa | 11 lip 2017 Stopa bezrobocia w Bydgoszczy na koniec czerwca wyniosła 4,3 procent – podaje Powiatowy Urząd Pracy. GUS policzył natomiast, że pensje w naszym regionie rosną najszybciej w Polsce – średnio o 7,9 procent w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Wciąż zarabiamy jednak mniej, niż mieszkańcy innych regionów.

Pijany policjant prowadził samochód. Już został zwolniony

Redaktor | 10 lip 2017 Funkcjonariusz policji z Bydgoszczy został zatrzymany do rutynowej kontroli. Okazało się, że prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy podjął decyzję o natychmiastowym zwolnieniu funkcjonariusza ze służby.

Przestali bić dopiero po strzale ostrzegawczym

Redaktor | 10 lip 2017 Będący w czasie wolnym od służby policjant Wydziału Konwojowego KWP w Bydgoszczy podjął interwencję wobec dwóch mężczyzn, którzy bili leżącego na chodniku przechodnia. Ten chwilę wcześniej pomógł starszemu panu, który zwrócił im uwagę odnośnie ich zachowania. Funkcjonariusz zatrzymał jednego ze sprawców, który odpowie za pobicie i groźby karalne.

Komu i za co należy się odszkodowanie

Redaktor | 9 lip 2017 W dzisiejszych czasach, przy wzrastających cenach polis, warto być świadomym, jaki poziom ochrony i zabezpieczenia wykupujemy od towarzystwa ubezpieczeniowego – ma to kluczowe znaczenie w przypadku dochodzenia roszczeń.

Kolacja na Wyspie [ZDJĘCIA]

Redaktor | 9 lip 2017 Pierwsza z trzech tegorocznych „Kolacji na Wyspie” za nami. Były koncerty, turniej piłki plażowej i festiwal food trucków.

Enea Nocny Bieg: 13 tysięcy złotych dla Wiatraka

Redaktor | 9 lip 2017 Enea Nocny Bieg zgromadził na starcie w Bydgoszczy w sobotę (8.07) 650 biegaczy. Każdy z nich wpłacił 10 złotych wpisowego, które w całości trafi na konto Fundacji „Wiatrak”. Dodatkowo Enea podwoiła kwotę zbiórki.

Nie stracić ani kropli wody z Wisły

Andrzej Pawełczak | 8 lip 2017 „Pierwsza łopata” wbita zostanie w 2019 r. w grunt w Siarzewie pod Ciechocinkiem, gdzie powstanie nowy stopień wodny na Wiśle. Inwestycja ma poprawić żeglowność rzeki. Jest bardzo ważna także dla Bydgoszczy.