W matni barona narkotykowego [RECENZJA KSIĄŻKI]

Krzysztof Osiński | 8 lip 2017 Kim był człowiek, który na na handlu narkotykami dorobił się miliardów dolarów i jak wyglądało polowanie na niego? Tego wszystkiego dowiemy się z fascynującej książki Marka Bowdena.

Solec walczy, by ludzie czytali książki

Redaktor | 8 lip 2017 Nowości czytelnicze i nowinki techniczne, program, w którym każdy mógł zaproponować, jakie książki mają znaleźć się w bibliotece, akcja „Jak nie czytam, jak czytam” – w Solcu Kujawskim trwa walka o czytelników.

W sobotę zapraszamy na "Kolację na Wyspie" [PATRONAT]

Marta Kocoń | 7 lip 2017 Turniej siatkowej piłki plażowej mężczyzn i kobiet, festiwal food trucków, koncerty i kino plenerowe – to tylko część atrakcji przygotowanych dla uczestników „Kolacji na Wyspie”. Pierwsza z trzech tegorocznych imprez odbędzie już w tę sobotę, 8 lipca.

Murale powinny nieść przesłanie [ROZMOWA]

Marta Kocoń | 7 lip 2017 – Tworzenie murali to nie typowe graffiti. To bardziej malarstwo, którego jednym ze środków jest farba w spreju – mówi Bartek Bujanowski, jeden z artystów trwającego festiwalu „Bite-Art”. Wspólnie z Bartkiem Świąteckim z Olsztyna właśnie ukończył mural „Wake up” na budynku Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej WSG.

Weekend pełen atrakcji [PRZEWODNIK]

Redaktor | 7 lip 2017 Kolacja na Wyspie, Busker Fest, Stunt Grand Prix i Enea Bydgoszcz Triathlon to tylko niektóre z imprez odbywających się w ten weekend. Będzie się działo!

Tak będą się nazywać bydgoskie ulice? Oto propozycje PiS

Wojciech Bielawa | 6 lip 2017 Radni PiS zwrócili się do przewodniczącego Rady Miasta o zwołania nadzwyczajnej sesji w sprawie dekomunizacji ulic. Ich propozycje na nowe nazwy to m.in. Studencka, Ku Słońcu, Legionów Polskich, Krzysztofa Gotowskiego i Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Autobus zsunął się ze skarpy. Dziewięć osób rannych

Redaktor | 5 lip 2017 Do poważnego wypadku doszło w środę około 10.40 w Głogówku Królewskim w powiecie świeckim. Samochód dostawczy uderzył w autobus, który następnie dachował i zsunął się ze skarpy. 9 osób zostało rannych.

PiS apeluje do radnego Mendrego: Odejdź z podniesioną głową

Wojciech Bielawa | 5 lip 2017 Radni Prawa i Sprawiedliwości apelują do Jakuba Mendrego (SLD), aby dobrowolnie zrzekł się mandatu radnego. Politycy PiS nie chcą powoływania doraźnej komisji, która zweryfikuje gdzie mieszkają radni, ponieważ obawiają się, że będzie to „polityczny teatr”.

Swingi pojadą Wojska Polskiego

Redaktor | 4 lip 2017 Ogłoszony został przetarg na przebudowę torowiska na ul. Wojska Polskiego od ul. Baczyńskiego do Chemicznej wraz z pętlą. Prace zakończą się w połowie przyszłego roku.

Pijana babcia zostawiła kilkuletnią wnuczkę na placu zabaw

Redaktor | 4 lip 2017 Policjanci z bydgoskiego Błonia zatrzymali nietrzeźwą babcię, która opiekowała się czteroletnią wnuczką. Kobieta zostawiła dziecko na placu zabaw i poszła do domu. Funkcjonariusze zatrzymali ją nietrzeźwą w mieszkaniu. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Druga karetka dla Koronowa

Redaktor | 4 lip 2017 W Koronowie przez najbliższe dwa miesiące będzie funkcjonowała dodatkowa karetka. W poniedziałek, 3 lipca, przekazał ją władzom gminy wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.