Będzie buspas do Myślęcinka

Redaktor | 4 lip 2017 Do 17 lipca można składać w Zarządzie Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej oferty w przetargu na budowę buspasa na odcinku ulicy Gdańskiej. Ta inwestycja ma znacznie poprawić dojazd na duże imprezy organizowane na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku.

Bruski tłumaczy: Nie deklarowałem przyjęcia uchodźców

Andrzej Pawełczak | 3 lip 2017 Podpisanie przez Rafała Bruskiego oraz 10 prezydentów deklaracji o współdziałaniu miast Unii Metropolii Polskich w dziedzinie migracji wywołało w Bydgoszczy prawdziwą burzę. - Nie ma żadnych decyzji dotyczących przyjmowania uchodźców. To wyłączna kompetencja rządu - twierdzi prezydent Bydgoszczy.

„Bruski musi odejść”. Poseł Skutecki chce referendum

Wojciech Bielawa | 3 lip 2017 Rozpoczyna się zbiórka podpisów pod referendum w sprawie odwołania prezydenta Rafała Bruskiego. - Pod wnioskiem w ciągu dwóch miesięcy musi podpisać się 30 tysięcy bydgoszczan, ale chcemy zebrać ich więcej, nawet 50 tysięcy – wyjaśnia poseł Paweł Skutecki.

Miasto sportu upada. Ratujmy je!

Wojciech Bielawa | 3 lip 2017 Piłkarski Zawisza na banicji w Potulicach, zadłużona żużlowa Polonia walczy o utrzymanie się w I lidze – w takiej kondycji są najbardziej zasłużone sportowe kluby w mieście. Ratusz nie czuje się odpowiedzialny za upadek bydgoskiego sportu.

Bydgoszcz otwarta na migrantów. Bruski podpisał deklarację

Wojciech Bielawa | 2 lip 2017 Prezydent Rafał Bruski oraz 10 innych włodarzy największych polskich miast zrzeszonych w Unii Metropolii Polskich, podpisali deklarację o współdziałaniu w obszarze migracji wewnętrznych i zewnętrznych. Wyłamał się jedynie prezydent Katowic. - To zadanie przede wszystkim administracji rządowej, a nie samorządu terytorialnego – tłumaczy Marcin Krupa.

Nie ma bankowości bez zaufania, a zaufania bez etyki [WYWIAD]

Michał Jędryka | 2 lip 2017 – Bank Pocztowy wraz z pocztą działa w środowiskach małych miast i na wsi, gdzie wszyscy wszystkich znają. Nasza bankowość z natury ma szansę być bardziej etyczna, bo jest oparta na takich właśnie bezpośrednich reakcjach – mówi prezes Banku Pocztowego Sławomir Zawadzki w rozmowie z Michałem Jędryką.

Rektorzy tłumaczą, czemu bydgoskie uniwersytety się nie połączą

Wojciech Bielawa | 2 lip 2017 UKW to najgorszy uniwersytet w Polsce – wynika z najnowszego rankingu „Perspektyw”. UTP zajmuje 17. miejsce wśród 21 uczelni technicznych w kraju. Czy receptą na bolączki bydgoskich uczelni byłoby ich połączenie? Rektorzy nie chcą o tym słyszeć.

W Koronowie zmienią nazwy ulic

Andrzej Pawełczak | 1 lip 2017 W związku z ustawą dekomunizacyjną, w Koronowie przewidziano zmianę nazw ulic: Krasickiego, Kasprzaka, Nowotki, Sawickiej, Zawadzkiego oraz placu Zwycięstwa.

W Paterku stare jelcze, ikarusy i sany dostają drugie życie

Andrzej Pawełczak | 1 lip 2017 – Nie chodzi o to, aby stare autobusy stały w muzeum i można było je tylko oglądać, ale by jeździły i były w ruchu – mówi Artur Lemański, właściciel Muzeum Komunikacji w podbydgoskim Paterku w powiecie nakielskim.

Wspólne projekty naukowo-badawcze UKW i IPN

Redaktor | 30 cze 2017 6 lipca podpisane zostanie porozumienie o współpracy między Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy a Instytutem Pamięci Narodowej - Komisją Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu, z siedzibą w Warszawie. Dokument podpiszą rektor UKW prof. dr hab. Jacek Woźny oraz prezes IPN dr Jarosław Szarek.