Nowe kierunki studiów wyznacza rynek pracy

Andrzej Pawełczak | 26 cze 2017 Na bydgoskich uczelniach trwa rekrutacja na rok akademicki 2017/2018. W ofercie pojawiły się propozycje nowych kierunków i specjalności studiów. Głównym wyznacznikiem ich wprowadzania są przede wszystkim potrzeby rynku pracy.

Sicienko stowarzyszeniami słynie...

Redaktor | 25 cze 2017 … tak w każdym razie twierdzi wójt gminy Jan Wach, który pospołu z kilkoma miejscowymi stowarzyszeniami i instytucjami pozarządowymi zorganizował Majowy Piknik „Postaw na rodzinę”.

Niepełnosprawni ruszyli w miasto i sprawdzali, jak są traktowani

Magdalena Gill | 24 cze 2017 Niepełnosprawni uczniowie ośrodka przy ul. Granicznej wraz z nauczycielkami i rodzicami odwiedzali anonimowo różne miejsca, by sprawdzić, jak traktuje się tam niepełnosprawnych. 51 wybranych przez nich obiektów otrzymało wyjątkowe certyfikaty.

Weekend w mieście. Ster na Bydgoszcz i inne wydarzenia

Redaktor | 23 cze 2017 Parada jednostek pływających, koncerty m.in. Cugowskich, Adama Sztaby, Justyny Steczkowskiej i Kuby Badacha, wyścig smoczych łodzi, rejsy i teatry uliczne to tylko niektóre atrakcje tegorocznego Steru na Bydgoszcz. Zobaczcie, co jeszcze będzie się działo w weekend!

Dziennikarze i politycy zagrają w piłkę, a dzieci pojadą na wakacje

Redaktor | 22 cze 2017 W niedzielę na stadionie przy ul. Słowańskiej odbędzie się charytatywny mecz pomiędzy dziennikarzami a politykami. Podczas spotkania odbędzie się zbiórka pieniędzy. Dzięki zebranym środkom wychowankowie Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych pojadą na wymarzone wakacje.

Święto Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego

Redaktor | 22 cze 2017 Wręczeniem nagród studentom zakończyło się święto Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. W jego ramach odbyło się również uroczyste posiedzenie senatu uczelni, podczas którego wyróżniono zasłużonych pracowników naukowych UTP.