Iga Baumgart-Witan zachęca dzieci do regularnych treningów. „Sport to wspaniała przygoda”

Redaktor | 23 lis 09:51 Tłumy dzieci wzięły udział w pierwszych „Sportowych Warsztatach z Gwiazdami Polskiej Lekkoatletyki”, zorganizowanych przez polską mistrzynię olimpijską z Tokio Igę Baumgart-Witan. – Chcę zainteresować dzieci lekką atletyką, która jest najcudowniejszą ze wszystkich dyscyplin, ale oczywiście będę zadowolona, jeśli uda mi się namówić je po prostu do podjęcia regularnych...

Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Polski 2024 w Arenie Toruń

Redaktor | 13 lis 08:54 Arena Toruń będzie miejscem przeprowadzenia 68. edycji halowych mistrzostw Polski. – Tak naprawdę ta impreza będzie jednym z pierwszych ważnych sprawdzianów przed igrzyskami w Paryżu – podkreśla prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski.

Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa. Za nami trzeci turniej w Bysławiu [WYNIKI, ZDJĘCIA]

Redaktor | 23 paź 14:49 Trzeci turniej Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej 23/24 odbył się w nowej lokalizacji, w szkole podstawowej w Bysławiu. Po ubiegłorocznej frekwencji na turnieju w Tucholi, gdzie było aż 184 zawodników, licznie przybyli właśnie uczniowie tej szkoły. Dlatego też skorzystaliśmy z zaproszenia dyrektora szkoły - Romana Chmary oraz pracowników i przybyliśmy z naszą ligą.

Wielkie mistrzynie sportu będą rozmawiać o wpływie technologii na ludzkie życie

Redaktor | 9 paź 09:54 Wielkie mistrzynie sportu Otylia Jędrzejczak, Adrianna Sułek, Katarzyna Zilmann i Helena Wiśniewska będą dyskutować o wpływie technologii na kondycję psychiczną i fizyczną. W poniedziałek w Barcinie na Kujawach i Pomorzu odbędzie się pierwsza tegoroczna odsłona akcji „Śniadanie Mistrzyń – Sport jest Kobietą”, organizowanej przez Fundację Otylii Jędrzejczak.

Strzelectwo. Oskar Miliwek na podium Pucharu Świata

Redaktor | 22 wrz 12:09 Polacy bardzo dobrze spisali się w Rio de Janeiro w Brazylii, gdzie odbywał się Puchar Świata. Na podium stanął Oskar Miliwek, a w finale karabinu pneumatycznego 10 m kobiet, polska reprezentantka Aneta Stankiewicz zajęła 5. miejsce. W czołówce uplasowała się także Julita Borek.

Gruzja ze złotym medalem w Drużynowych Mistrzostwach Świata w szachach kobiet w Bydgoszczy

Redaktor | 12 wrz 10:50 Reprezentacja Gruzji udźwignęła rolę faworyta turnieju i zwyciężyła Kazachstan w finale Drużynowych Mistrzostw Świata w szachach kobiet, które były rozgrywane w Bydgoszczy. Brązowe medale wywalczyły Francuzki, które w dwumeczu o trzecie miejsce były skuteczniejsze od Amerykanek. – DMŚ 2023 kobiet to kolejny dowód na to, że Polska jest mocnym punktem na światowej mapie...