Chłodna wiosna [POGODA]

Redaktor | Dzisiaj 07:34 Najbliższe dni nie przyniosą niestety ocieplenia. Niż znad Bałtyku odsunął się w rejon Petersburga, w jego miejsce od zachodu nasuwa się klin wyżowy, po którego wschodniej krawędzi nadal spływa chłodne powietrze z północy.

Ponowna inwazja chłodu [POGODA]

Redaktor | Wczoraj 06:32 Za frontem chłodnym, o którym pisaliśmy już wczoraj, napływać będzie dziś chłodne powietrze polarne morskie, w którym pozostaniemy przez kilka dni. Oznacza to ochłodzenie i przelotne opady. Równie chłodnym zapowiada się najbliższy weekend.

Trzy ciepłe dni [POGODA]

Redaktor | 19 kwi 06:13 Główny front, oddzielający powietrze arktyczne od umiarkowanego, biegnie teraz wzdłuż północnych i zachodnich wybrzeży Europy. Północny Atlantyk jest jeszcze zimny — a kontynent już się nagrzewa. Przesunięcie tego frontu na wschód jest blokowane przez wyż skandynawski.

Kwiecień plecień [POGODA]

Redaktor | 18 kwi 07:40 Wczoraj w Bydgoszczy zagrzmiało i padał grad. W prognozie pisaliśmy o popołudniowych opadach i burzach.

Koniec arktycznego napływu [POGODA]

Redaktor | 16 kwi 07:12 Dzięki nietypowemu układowi spowodowanemu powstaniem niżu nad Ukrainą, blokowanego od północy znanym nam wyżem Queen, napływać do nas zacznie wokół tego niżu nieco cieplejsze powietrze znad morza Czarnego.

Deszczowy czwartek [POGODA]

Redaktor | 15 kwi 07:18 Sytuacja atmosferyczna w Europie jest dość ciekawa i nietypowa. Nad Ukrainą powstał niż. Uformował się on na froncie, który ułożony jest z północy na południe i rozdziela chłodne powietrze pochodzenia arktycznego, sprowadzane po wschodniej stronie wyżu znad wysp Brytyjskich, od ciepłego powietrza z południa, napływającego w zachodniej części wyżu rosyjskiego.

Kolejna inwazja arktycznego chłodu [POGODA]

Redaktor | 14 kwi 07:04 Wyż „Queen” z centrum nad wyspami Brytyjskimi obejmuje już prawie całą zachodnią Europę. po Finlandię na północy i Bałkany na południu. Polska znajduje się na wschodnim obrzeżu tego wyżu, po którym — jak już wczoraj pisaliśmy — spływa arktyczne powietrze.

Wciąż chłodno [POGODA]

Redaktor | 13 kwi 07:53 Umacnia się wyż w rejonie wysp Brytyjskich, po którego wschodniej krawędzi spływają masy arktycznego powierza

Przeminęło z wiatrem [POGODA]

Redaktor | 12 kwi 07:27 Tytułowy przedmiot „przeminięcia”, to ciepły wycinek niżu, który przyniósł nam wczoraj wiosenną pogodę. Zbliża się bowiem już do nas front chłodny

Ta jedyna niedziela [POGODA]

Redaktor | 10 kwi 07:48 Aktywny niż, wypełniający się zimnym powietrzem, opuszcza Skandynawię i kieruje się nad morze Barentsa. Tymczasem inny niż, znad zatoki Biskajskiej, prowadzi front ciepły, który przejdzie przez zachodnią Polskę z południa na północ.