Jeszcze jeden ciepły i pogodny dzień [POGODA]

Redaktor | Dzisiaj 05:25 Europa północno zachodnia i częściowo centralna będzie w zasięgu niżów. Na pozostałym obszarze dominować będą układy wyżowe. Polska będzie na skraju niżu znad morza Norweskiego, tylko na wschodzie będzie oddziaływać jeszcze słabnący wyż znad Ukrainy. Z południa i południowego zachodu będzie nadal napływać ciepłe, wilgotniejsze powietrze polarne morskie.

Ciepło, ciepło, coraz cieplej [POGODA]

Redaktor | Wczoraj 05:22 Początkowo będziemy jeszcze w zasięgu wyżu „Manfred” znad Ukrainy, stopniowo jednak zachodnia część kraju przechodzić będzie pod wpływ niżu znad rejonu Szkocji. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie.

Manfred panuje [POGODA]

Redaktor | 21 wrz 04:54 Będziemy nadal w zasięgu wyżu „Manfred” z centrum nad Ukrainą, w ciepłym i suchym powietrzu polarnym morskim. 

Znów będzie coraz cieplej [POGODA]

Redaktor | 20 wrz 06:39 Jeszcze prawie tydzień wrześniowego lata przed nami. Załamanie pogody przyjdzie prawdopodobnie w piątek, z deszczem i ochłodzeniem.

Chłodny wyż, zimne noce [POGODA]

Redaktor | 18 wrz 06:07 Będziemy w zasięgu klina wyżu „Manfred”, z północnego zachodu napływa chłodna masa powietrza pochodzenia arktycznego.

Chłodniej, ale słonecznie [POGODA]

Redaktor | 17 wrz 06:41 Nad Europą dominuje wyż „Manfred” znad morza Północnego. Ale ochłodzenie dokonało się dzięki niżowi „Timona”, który przemieszcza się na wschód i obecnie jego centrum znajduje się w rejonie zatoki Fińskiej i Petersburga.

Ostatnie dni prawdziwego lata [POGODA]

Redaktor | 15 wrz 05:49 Centrum wyżu będzie się dziś przesuwało nad Ukrainę, a jego klin pozostawać będzie nad wschodnią Polską. Znajdziemy się po jego zachodniej stronie.

Wrześniowa, prawie letnia niedziela [POGODA]

Redaktor | 13 wrz 08:39 Wczoraj mówiliśmy, że za frontem (który ma przejść dziś) budować się będzie nowy wyż. Otóż południowa oraz środkowa Europa znajduje się pod wpływem wyżu „Leiki” z głównym centrum nad Austrią, połączony on jest siodłem z wyżem „Kevin” znad Rosji. Pogodę u nas kształtuje wyż „Leiki”. Napływa powietrze polarne morskie, nieco chłodniejsze niż wczoraj.

Powrót lata [POGODA]

Redaktor | 12 wrz 07:53 Jak już zapowiadaliśmy, weekend i przyszły tydzień mają być pogodne i ciepłe. 

Ocieplenie coraz bliżej [POGODA]

Redaktor | 11 wrz 06:03 Wyż „Kevin” usadowił się nad wschodnią Polską i Ukrainą. Nad Islandią i morzem Norweskim znajduje się głęboki niż „Renate”, który wprawdzie będzie wędrował na wschód, ale nie przez Bałtyk, lecz po północnej stronie Skandynawii.

Front i deszcz wieczorem [POGODA]

Redaktor | 9 wrz 07:39 Będziemy w zasięgu klina wyżowego, ale wieczorem zaznaczy się przemieszczający się na wschód ciepły front atmosferyczny.