Pochmurno i jesiennie, ale dosyć ciepło [POGODA]

Redaktor | Wczoraj 07:57 Jesteśmy pod wpływem niżu, którego ośrodek znajduje się nad Skandynawią. Od Śląska po Mazury przebiega chłodny front, my jesteśmy już po jego chłodniejszej stronie, ale wciąż w powietrzu polarnym morskim, względnie ciepłym jak na tę porę roku.

Od jutra trochę chłodniej [POGODA]

Redaktor | 26 paź 06:41 Znajdujemy się wciąż jeszcze między wyżem znad Rosji, odsuwającym się już na wschód i rozległym, głębokim niżem „Lucy” znad Atlantyku, szybko zmierzającym ku półwyspowi Skandynawskiemu. Dziś ten niż przyniesie nam front okluzji i wynikający stąd wzrost zachmurzenia.

Ciepła i pogodna niedziela [POGODA]

Redaktor | 25 paź 07:55 Nad północną częścią kontynentu dominują dwa rozległe układy niżowe. Jeden z nich znajduje się nad północną Rosją, drugi jest znacznie aktywniejszy i ma centrum w rejonie Islandii. O tym ostatnim niżu — „Lucy” — wspominaliśmy już wczoraj.

L jak Lucy [POGODA]

Redaktor | 24 paź 07:34 Potężny cyklon, który utworzył się na Atlantyku między wyspami Brytyjskimi a Islandią, niemieccy meteorolodzy nazwali „Lucy”, więc pozwoliliśmy sobie użyć w tytule skojarzenia z wojenną powieścią – reportażem Juliusza Meissnera .

Cieplejszy tydzień [POGODA]

Redaktor | 22 paź 05:25 Polska będzie w zasięgu rozległego niżu Jadranka, znad Skandynawii i związanych z nim frontów atmosferycznych. Z południowego zachodu Europy oraz znad północnej Afryki, będzie napływała masa powietrza pochodzenia zwrotnikowego. Dziś w prawdzie będzie wyjątkowo ciepło , nawet do 19 stopni, ale przez następne dni utrzymają się temperatury maksymalne powyżej 15 stopni.

Dziś pochmurno, jutro ciepło [POGODA]

Redaktor | 21 paź 06:46 Jesteśmy na skraju rozległego układu niżowego znad wysp Brytyjskich. Z południowego zachodu napływa coraz cieplejsze powietrze polarne morskie.

Nadchodzi ocieplenie [POGODA]

Redaktor | 20 paź 06:41 Jesteśmy w zasięgu wyżu „Otmar”, z centrum nad Bałkanami. Z południowego zachodu zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie.

Wyż pomiędzy niżami [POGODA]

Redaktor | 19 paź 06:26 W chłodnym powietrzu polarnym napływającym z wysokich szerokości geograficznych, nad środkową Europą uformował się wędrowny wyż OTMAR, który jutro kierować się będzie w stronę morza Czarnego.

Deszczowa niedziela, słoneczny poniedziałek [POGODA]

Redaktor | 18 paź 06:39 Słabe opady deszczu z rodowodem atlantyckim, wiązać się będą z przejściem frontu chłodnego. Front przesuwając się na południowy wschód, prowadzić będzie świeże powietrze polarne, a za nim jutro przyjdą większe rozpogodzenia i następować będzie generalna zmiana warunków pogodowych.

Wciąż chłodno i pochmurno [POGODA]

Redaktor | 17 paź 08:13 Jesteśmy pod wpływem niżu Foelke. Jego centrum znajduje się nad Ukrainą. Od północnego zachodu zaznaczać się będzie klin wyżu Otmar znad północnego Atlantyku. Układ ten powoduje, że w dalszym ciągu napływa chłodna i wilgotna masa powietrza polarnego morskiego.

Pochmurno i chłodno, ale sucho [POGODA]

Redaktor | 16 paź 06:58 Rozległy wyż z centrum nad Islandią obejmuje nasz region. Polska południowo wschodnia natomiast będzie w obszarze obniżonego ciśnienia związanym z płytkim niżem znad Bałkanów. Pozostaniemy w chłodnym i wilgotnym powietrzu polarnym morskim.

Gizela odchodzi [POGODA]

Redaktor | 14 paź 22:31 Nadal będziemy w zasięgu wypełniającego i wolno odsuwającego się nad Białoruś niżu, w chłodnej, ale bardziej suchej masie powietrza polarnego morskiego.

Ulewa od rana [POGODA]

Redaktor | 14 paź 06:56 Zjawiska pogodowe przebiegają zgodnie z naszymi przewidywaniami. Od wczoraj wieczora pada w Bydgoszczy intensywny deszcz i będzie padał jeszcze co najmniej przez kilka godzin. Po południu opady zaczną zanikać.

Deszczowa jesień [POGODA]

Redaktor | 13 paź 06:45 Jesteśmy pod wpływem niżu, którego ośrodek przemieszcza się znad Węgier nad południe Polski. Napływa chłodne i wilgotne powietrze polarne morskie.