Ślisko od rana [POGODA]

Redaktor | 24 sty 05:38 Trzeba zachować ostrożność wychodząc z domu, a także jadąc samochodem. Prognozuje się dziś rano zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach. Temperatura minimalna wyniesie rano około -1 stopień, a temperatura minimalna gruntu około -2 stopnie.

Ochłodzenie od niedzieli [POGODA]

Redaktor | 23 sty 05:16 Polska będzie pod wpływem rozległego niżu obejmującego swym zasięgiem północną i centralną Europę. Z południa na północ przez zachodnią część kraju przemieszczać się będzie płytki, wtórny ośrodek niżowy „Irek”. Z północnego zachodu napływać zacznie chłodniejsza masa powietrza polarnego morskiego.

Zmiana przyjdzie w sobotę [POGODA]

Redaktor | 22 sty 04:23 Rozpogodzenia, którymi cieszymy się od kilku dni, wkrótce się skończą. Jeszcze dziś w Bydgoszczy będzie dość słonecznie, od soboty jednak pochmurno i deszczowo.

Za frontem [POGODA]

Redaktor | 21 sty 06:40 Od poniedziałku, na skutek przebudowy pola ciśnienia w całej troposferze, trwa napływ powietrza do nas z kierunku  południowo zachodniego. Za frontem ciepłym napłynęło ciepłe i względnie suche powietrze polarne o temperaturze zdecydowanie dodatniej. Temperatury wczoraj na zachodzie Polski sięgały 8, 9 stopni, a u nas było 4 stopnie.

Śnieg będzie topniał [POGODA]

Redaktor | 20 sty 06:37 Znajdujemy się w strefie przemieszczającego się z zachodu na wschód ciepłego frontu atmosferycznego, który dziś dotrze do linii Dźwiny, Prypeci, Podola i Odessy. Za frontem z południowego zachodu napłynie ciepła, polarno–morska masa powietrza.

Odwilż [POGODA]

Redaktor | 19 sty 06:44 Zjawiska, które były przewidziane we wczorajszej prognozie, nastąpią nieco później

Jeszcze jeden dzień mrozu [POGODA]

Redaktor | 18 sty 06:01 Za nami najmroźniejsza noc w tym cyklu pogodowym, najmroźniejsza również od lat kilku, a być może również najmroźniejsza tej zimy, choć oczywiście nie można być tego pewnym. Temperatura w Bydgoszczy była najniższa o północy i wyniosła -18,6 stopni.

Mroźno i sucho [POGODA]

Redaktor | 17 sty 05:40 Za nami bardzo mroźna noc. Temperatura o piątej rano w Bydgoszczy w Bydgoszczy wyniosła -15 stopni i nie jest wykluczone, że w ciągu kolejnych dwóch godzin jeszcze nieco spadnie. Niże z naszej części Europy zostały wyparte przez klin wyżowy „Chana”.

Najniższe temperatury od lat! [POGODA]

Redaktor | 16 sty 05:06 Jesteśmy w zasięgu aktywnego niżu „Dimitrios”, przemieszczającego się znad Mazur nad Lubelszczyznę, w strefie związanego z nim frontu okluzji. Z północy napływa mroźne, arktyczne powietrze.

Mróz [POGODA]

Redaktor | 15 sty 06:52 Nasza zapowiedź okazała się prawidłowa. Już wczoraj wieczorem niemal w całej Polsce zarejestrowano ujemną temperaturę. Najzimniej było na Podlasiu, na Suwalszczyźnie i na Mazurach. W Suwałkach — prawie 11 stopni mrozu, a w Elblągu — minus 8. W Bydgoszczy o 16-tej było -2,6 stopnia, później temperatura nieco wzrosła i znów zaczęła spadać.

Zaczyna się prawdziwa zima [POGODA]

Redaktor | 14 sty 07:28 Znajdujemy się pod wpływem niżu „Dimitrios” znad Ukrainy oraz Białorusi. Nad Skandynawią powstał wyż „Bozena”. Z północnego wschodu napływa coraz chłodniejsze, wilgotne powietrze. IMGW ostrzega, że prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach śniegu z deszczem lub mokrego śniegu. Temperatura minimalna przy gruncie może wynosić nawet -6...

Uwaga na oblodzenie! Meteorolodzy ostrzegają

Redaktor | 13 sty 19:56 Od 22.00 w środę (13 stycznia) do 8.00 w czwartek (14 stycznia) na drogach regionu może być ślisko. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 1. stopnia m.in. dla Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego.

Przebudowa układu [POGODA]

Redaktor | 13 sty 05:45 Będziemy pod wpływem niżu „Dimitrios” z ośrodkami nad Bałtykiem i południową Skandynawią. Niż ten został już odcięty od cyrkulacji zachodniej przez łączące się nad Atlantykiem dwa wyże. Dziś jeszcze temperatury będą dodatnie, wieczorem nasunie się strefa frontu chłodnego, za którym zacznie napływać długo oczekiwane powietrze pochodzenia arktycznego.