W poniedziałek zacznie wiać [POGODA]

Redaktor | Wczoraj 06:52 Jesteśmy w zasięgu wyżu, przemieszczającego się znad Austrii nad południową Polskę. Jednocześnie pozostajemy w strefie rozmywającego się frontu okluzji, w wilgotnym, polarnym, nieco cieplejszym powietrzu morskim.

Czekając na wiatr co rozgoni… [POGODA]

Redaktor | 26 lis 06:37 Pozostajemy w obszarze podwyższonego ciśnienia, w nocy zaznaczy się wpływ frontu zokludowanego. Napływa nieco cieplejsze powietrze polarne morskie.

Ponuro i blisko zera [POGODA]

Redaktor | 23 lis 08:15 Jesteśmy nadal pod wpływem rozległego układu niżowego z ośrodkami nad północnym Atlantykiem, Adriatykiem i nad zachodnią Rosją. Będzie napływać wilgotne i zimne powietrze polarne morskie.

Gołoledź i odwilż [POGODA]

Redaktor | 22 lis 04:43 Jesteśmy wciąż w zasięgu niżu z ośrodkami nad Włochami i Wielką Brytanią. Z południowego zachodu zaczyna napływać nieco cieplejsze powietrze polarne morskie.

Po śnieżycy [POGODA]

Redaktor | 20 lis 08:20 Jesteśmy pod wpływem płytkiego niżu z centrum nad Niemcami, w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego. Ciśnienie będzie powoli spadać.  

Zima pokazuje co potrafi [POGODA]

Redaktor | 19 lis 05:43 Wyż Skandynawski tworzy z wyżem Azorskim rodzaj siodła, przebiegającego nad wyspami Brytyjskimi. Na południowy wschód od tego siodła znajduje się wieloośrodkowy, rozległy układ niżowy. Jego lokalne centra znajdują się nad północno-zachodnią Polską, nad wschodnią Ukrainą i nad Włochami. Nadal napływać będzie powietrze pochodzenia arktycznego.

No i przyszła listopadowa zima [POGODA]

Redaktor | 18 lis 05:27 Jesteśmy pod wpływem klina wyżu znad Rosji i Skandynawii, ale od zachodu mamy niż znad wysp Brytyjskich. Taki układ powoduje, że zgodnie z zasadami fizyki, z północnego wschodu napływać będzie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Ciśnienie wzrasta.

Zrobiło się zimno [POGODA]

Redaktor | 17 lis 06:05 Jesteśmy na skraju klina wyżu znad Szwecji. Z północy napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Wyraźna zmiana [POGODA]

Redaktor | 16 lis 08:13 Po zachodniej stronie niżu, o którym mówiliśmy wczoraj i na wschodniej krawędzi wyżu skandynawskiego, za frontem chłodnym napłynie wyraźnie inna masa powietrza, tym razem pochodzenia arktycznego.

Przed przejściem frontów [POGODA]

Redaktor | 15 lis 06:40 Nad Łotwą i Estonią utworzył się niewielki niż, po którego zachodniej stronie spłynie do nas chłodniejsze powietrze. Dzieła ochłodzenia dopełni natomiast front chłodny, który nadchodzi z zachodu, a w tej chwili jego łuk przechodzi przez wyspy Brytyjskie, Francję i Hiszpanię.

Ostatnie ciepłe dni [POGODA]

Redaktor | 14 lis 06:24 Znajdujemy się nadal w zasięgu wyżu, którego centrum przypada na pograniczu litewsko białoruskim. Napływa nieco chłodniejsza masa powietrza polarnego morskiego. Ciśnienie będzie spadać.