Minikiwi – co warto wiedzieć o jego walorach odżywczych i zdrowotnych

kd | 21 wrz 09:57 Choć ten niepozorny owoc jest w naszym kraju wciąż dość mało popularny, to jednak wkrótce może się to zmienić. Nie tylko bowiem jego produkcja w Polsce od kilku lat systematycznie rośnie, ale też przybywa dowodów naukowych, świadczących o jego wyjątkowych walorach odżywczych i zdrowotnych.

Gęsina na świętego Marcina. Risotto i bulion [PRZEPIS WIDEO]

mk | 9 lis 10:10 Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w weekend zaprosił internautów na warsztaty kulinarne z gęsiną w roli głównej. Dwa miesiące wcześniej marszałek Piotr Całbecki wspólnie z Anią Starmach przyrządzili builon i ristotto z gęsiną.

Lody? A może sorbet? Sprawdź jakie to proste!

BR | 23 sie 2020 Nieodłączną częścią lata są lody. Wydajemy na nie pieniądze, jednak przedstawiamy łatwe przepisy na ich samodzielne wykonanie. Wiadomo powszechnie, że lody własnej roboty smakują dwa razy lepiej. Preferujesz słodkie lody czy orzeźwiające sorbety?

Skrytykował toruńską restaurację. Właściciel grozi mu sądem

Krzysztof Drozdowski | 3 sie 2020 Wizyta w restauracji potrafi czasem rozczarować. Długi czas oczekiwania, wygórowana cena a na koniec rozczarowanie z podanego dania. Dlatego wybierając miejsce posiłku kierujemy się opiniami innych osób. Tak też zrobił Bartosz Popowicz z Londynu, który w Toruniu skorzystał z usług popularnej pizzerii "Czerwony Pomidor"

Zakaz dotykania produktów w sklepach

Jarosław Aleksander | 26 lip 2020 W badaniach przeprowadzonych przez UCE RESEARCH i SYNO Poland większość klientów sieci samoobsługowych poparło zakaz dotykania produktów spożywczych w sklepach. Jest to kolejny skutek obaw związanych z pandemią.

Sezonowe ciasto z owocami – zrób to sam!

Redaktor | 23 lip 2020 Lato to szczególny czas, w którym mamy dostęp do przeróżnych owoców. Są pyszne, orzeźwiające, a na dodatek dostarczają dużo witamin. Jednak gdy znudzą się w czystej postaci, możemy np. zrobić z nimi pyszne ciasta.