“Self-Reg”: jak pomóc dziecku zapanować nad emocjami i zachowaniem? [REKLAMA]

Redaktor | 3 lip 08:54 Stres i trudne emocje towarzyszą każdemu człowiekowi bez względu na wiek. Nieobce są także dzieciom - a ponieważ kilkulatki nie potrafią jeszcze precyzyjnie wyrazić swoich uczuć ani poradzić sobie z natłokiem emocji, potrzebują w tym obszarze pomocy dorosłych. Metoda samoregulacji Stuarta Shankera, zaprezentowana w bestsellerowym poradniku “Self-Reg”, sprawdza się na tym...

Relacja między ludźmi potrzebuje rozmowy

Redaktor | 24 lut 2018 Czasami, by zaznaczyć, jak bardzo dwie osoby są sobie bliskie, używa się sformułowania: „rozumieją się bez słów”. Czy jednak oznacza to, że by zbliżyć się do ideału relacji, należy dążyć do ograniczania rozmów?

Walka ze stresem w mniej niż 30 sekund

Redaktor | 30 paź 2017 Praca na odpowiedzialnym stanowisku nigdy się nie kończy. I nawet jeśli się tę pracę lubi, odpowiedzialność pociąga za sobą nieustający wysoki poziom stresu. Aby go neutralizować jego skutki, warto spróbować kilku krótkich ćwiczeń.

Drobny nawyk zmieniający życie

Redaktor | 24 wrz 2017 Czy istnieją przepisy na osiągnięcie sukcesu w życiu? Oczywiście, że nie. Gdyby jednak pokusić się o wskazanie jednego drobnego nawyku popychającego nas w rozwoju, byłoby to pytanie: „Czego mnie to nauczyło?”. Pytanie to jest ważne, ponieważ nawet w bardzo trudnej sytuacji pomaga działać i uniknąć rozczulania się nad sobą.

Multifunkcyjna Matka Polka

Redaktor | 3 cze 2017 Czy mając dzieci, zwłaszcza malutkie, naprawdę dalej można żyć jak przed ich pojawieniem się? Trudno to sobie wyobrazić. Mały człowiek przejawia wiele potrzeb, które wymagają interwencji rodziców. Poza fizjologią są to także potrzeby bliskości i bezpieczeństwa.

Psychoterapia skuteczna jak lekarstwo

Redaktor | 29 maj 2017 Nieuświadomione konflikty doprowadzają z czasem do zaburzeń psychicznych. Zanim poprosimy o kolejną receptę na lek, zastanówmy się, czy nie lepiej udać się na psychoterapię – radzą bydgoscy psychoterapeuci.

Czy rodzenia można się nauczyć?

Redaktor | 8 maj 2017 Sądząc po tym, że istnieją szkoły rodzenia, wydaje się, że tak. W rzeczywistości sam poród i sprawy z nim związane to sprawa bardzo indywidualna i dosyć nieprzewidywalna.

Jak pomóc dziecku, które się złości?

Redaktor | 29 kwi 2017 Złość jest emocją, która towarzyszy człowiekowi na każdym etapie życia. Choć często kojarzy nam się negatywnie, sama w sobie nie jest zła czy niewłaściwa. Po prostu ją odczuwamy, tak samo jak różne inne emocje. Niewłaściwe natomiast mogą być sposoby okazywania złości, które przekładają się na konkretne zachowania.

Pięć języków miłości

Redaktor | 16 kwi 2017 Gary Chapman, autor bestsellerowych poradników, terapeuta par w kryzysie, najbardziej znany jest z prostego, a rewolucyjnego odkrycia: wiele problemów małżeńskich nie bierze się z braku miłości, a z tego, że nie czujemy się kochani. Być może druga osoba okazuje miłość w inny sposób, niż oczekujemy?

Podnieś swój poziom dopaminy

Redaktor | 12 mar 2017 Dobry nastrój to niekoniecznie coś, co nam się przytrafia, można na niego zapracować. Jak naturalnie zadbać o lepszy humor?