8. turniej Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej za nami [ZDJĘCIA]

Redaktor | 20 lut 12:51 8. turniej Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej odbył się 18 lutego w nowym miejscu - w Zespole Szkół w Dąbrowie Chełmińskiej. Jest to kolejna lokalizacja, która zaprosiła naszą ligę do siebie. Widać tam sprzyjające warunki do gry w szachy, bowiem na starcie pojawiło się aż 129 zawodników w wieku od 5 do 20 lat!

Granica z Białorusią zamknięta w Bobrownikach

Redaktor | 12 lut 16:54 10 lutego od godz. 12:00 ruch na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Bobrownikach został zawieszony do odwołania „z uwagi na ważny interes bezpieczeństwa państwa”.

Puchar Davisa – Polacy przegrywają z Japonią 0:2

Redaktor | 4 lut 13:40 Polscy tenisiści przegrywają z Japonią 0:2 po pierwszym dniu spotkania o Puchar Davisa w mieście Miki. W sobotnich pojedynkach singlowych porażek doznali Daniel Michalski (PZT Team/WKT Mera Warszawa) i Kacper Żuk (PZT Team/Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki).

Australian Open – Linette przegrała półfinał z Sabalenką

Redaktor | 26 sty 19:34 Gratulujemy Magdzie Linette (AZS Poznań) pierwszego półfinału w Wielkim Szlemie! W meczu o miejsce w finale Australian Open 2023 przegrała w czwartek z niepokonaną w tym roku Aryną Sabalenką 6:7 (1-7), 2:6. O tytuł w deblu zagra Jan Zieliński (CKT Grodzisk Maz.) w parze z Hugo Nysem z Monako.

Australian Open - Linette półfinalistką w Wielkim Szlemie!

Redaktor | 25 sty 17:25 Magda Linette osiągnęła półfinał w Wielkim Szlemie! Zawodniczka AZS Poznań osiągnęła najlepszy wynik w karierze w Australian Open, eliminując byłą liderkę rankingu WTA Czeszkę Karolinę Pliskovą 6:3, 7:5. Do ćwierćfinału wśród juniorek awansowała Weronika Ewald (GAT Gdańsk/PZT Team).

Siódma edycja Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej

Redaktor | 24 sty 19:05 Siódmy z zaplanowanych dwunastu turniejów Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej sezonu 2022/2023 odbył się 21.01.2023r. w Zespole Szkół Elektrycznych w Bydgoszczy. Gościliśmy tam po raz drugi po kilkuletniej przerwie. Przed turniejem zanosiło się ponownie na rekord frekwencji (zapisanych było ponad 130 osób), ale ostatecznie na starcie zameldowało się 105 zawodników.

Iga Świątek Mistrzynią Świata ITF

Redaktor | 15 gru 15:09 Liderka rankingu WTA Iga Świątek oraz Hiszpan Rafael Nadal zostali uznani Mistrzami Świata w 2022 roku przez Międzynarodową Federację Tenisową (ITF). Obydwoje w tym sezonie zdobyli po dwa tytuły wielkoszlemowe. Nagrody odbiorą na tradycyjnej Gali ITF, która odbędzie się w londyńskim Victoria and Albert Museum w dniu 8 lipca 2023 roku.

Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej w Diamentowej Lidze

Redaktor | 9 gru 09:45 Walne Zgromadzenie Diamentowej Ligi na posiedzeniu w Rzymie podjęło decyzję, że Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej od przyszłego roku na stałe wejdzie w skład cyklu. Najbardziej prestiżowa seria mityngów lekkoatletycznych zawita na Śląsku 16 lipca 2023.