Pozostałe 6 lut 17:48 | Redaktor
Międzyszkolna Liga Szachowa Enea Operator - to już 8 edycja [RELACJA]

fot. Edukacja przez Szachy

W sobotę 3 lutego odbył się 8 turniej Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej. Tym razem udaliśmy się do Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Wójt Dariusz Fundator oraz jego zastępca Paweł Zuehlke oraz Dyrektor szkoły Danuta Ferenstain wraz z zastępczynią Moniką Czarnecką. Organizatorów reprezentował oczywiście Arkadiusz Matczyński wraz z sędziami: głównym - Mariuszem Matczyńskim oraz rundowymi Jarosławem Wiśniewskim (Prezesem Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego) oraz Wiktorem Wiśniewskim. W zakończeniu uczestniczył także Jacek Krzyżanowski radny Gminy Białe Błota, członek Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia, Pomocy Społecznej i Sportu.

W zawodach łącznie wzięło udział 148 zawodników (131 juniorów i 17 rodziców i opiekunów) co zdecydowanie świadczy o tym, iż Białe Błota to także dobre miejsce dla ligi szachowej.

Puchary przygotowane przez BD ART - Trofea sportowe zostały ufundowane przez Urząd Gminy Białe Błota za pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii. Dyplomy przygotowała Poligrafia Szczodrak.

 

Podczas turnieju był także Oskar Gawrecki z ADRIA ART, który osobiście kręcił naszym kołem fortuny przekazując m.in. bilety od Adria-Art, Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy, Teatru Polskiego w Bydgoszczy, Pierogarni Stary Młyn Bydgoszcz i mydełka z Muzeum Mydła i Historii Brudu. Zwycięzcy w turnieju rodziców wręczył także voucher o wartości 150zł na dowolne wydarzenie organizowane przez Adria-Art.

Dla rodziców był także kącik kawowy, dostępne były także przepyszne słodkości przygotowane przez szkołę.

 

Zawody mogą się odbywać dzięki wsparciu sponsorom, partnerom i patronom: Enea Operator, Jetworld tonery i tusze do drukarek, Solbet, Eximo Project, Dartom T.Przybylski R.Przybylski Spółka Komandytowa, W7konsulting, Największy Sklep Szachowy Caissa, Nowa Perspektywa dla gminy Zławieś Wielka, Rumiane Jabłko - swojskie specjały, Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Elżbieta Piniewska, Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski, Starosta Toruński Marek Olszewski.

 

Wyniki: 

Klasy 1-3 SP i przedszkola:

 1. Paweł Kosecki z Katolickiej SP w Bydgoszczy
 2. Jan Białkowski z ZS nr 6 w Bydgoszczy
 3. Leon Dybowski z SP 32 w Toruniu

chessmanager.com/tournaments/5138819408986112/results

Klasy 4-6 SP:

 1. Wiktor Weber w SP w Turzanach
 2. Jan Oczachowski z SP w Turzanach
 3. Szymon Brzozowski z ZS w Dąbrowie Chełmińskiej

chessmanager.com/tournaments/6429193763028992/results

Klasy 7-8 SP i ponadpodstawowe:

 1. Jakub Markiewicz z ZS Elektronicznych w Bydgoszczy
 2. Michał Piotrowski z SP Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy
 3. Bohdan Terekhov z ZS Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy

chessmanager.com/tournaments/5187194514833408/results

Turniej rodziców i opiekunów:

 1. Sebastian Ogłaza
 2. Joanna Nowak
 3. Michał Chrobak

chessmanager.com/tournaments/5163994390724608/results

 

Przed nami ferie, więc czas odpoczynku od naszej ligi, by później w zawrotnym tempie rozgrywać kolejne turnieje. 02 marca wybieramy się do Zespołu Szkół Elektrycznych w Bydgoszczy, a już 16 marca będziemy gościć w SP 2 w Żninie.

Zapisy już są prowadzone, linki znajdziecie na naszej stronie internetowej edukacjaprzezszachy.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor