„Pana Boga chwalić, czcić i Jemu służyć”. Trwa Rok Ignacjański

Marta Kocoń | 23 wrz 16:02 – W dniu św. Stanisława Kostki przybywa do naszej świątyni św. Ignacy. Różniło ich wiele: wiek, kraj pochodzenia, przebyta droga, ale najpiękniej określają ich słowa: ojciec i syn duchowny – mówił w sobotę (18 września) ojciec Bogusław Choma. W kościele jezuitów w Bydgoszczy tego dnia przywitano ikonę i relikwie św. Ignacego Loyoli, założyciela zakonu.

Biskup Śmigiel: Kościół musi zachowywać to, co jest niezmienne, co jest jego filarem

Marta Kocoń | 9 wrz 20:57 – Jesteśmy tak przywiązani do naszego świeckiego stylu życia, że zamiast szukać pomocy w wierze w Boga i odnowie moralnej, wolimy za wszelką cenę bronić naszej urojonej wolności, która tak naprawdę jest niewolą konsumpcji, mass mediów – mówił bp Wiesław Śmigiel. W środę (8 września) przewodniczył uroczystościom odpustowym w bydgoskiej katedrze.

Sztafetowo pokonali trasę z Bydgoszczy na Jasną Górę

mk | 23 sie 15:08 49 osób wzięło udział w II Akademickiej Pielgrzymce Biegowej zorganizowanej przez duszpasterstwo „Martyria”. Na zakończenie pątnicy uczestniczyli w Mszy św. w kaplicy Cudownego Obrazu i Apelu Jasnogórskim.  

Hiszpanie usunęli pomnik Jana Pawła II

kd | 6 sie 08:17 Pomnik Jana Pawła II upamiętniający IV Światowe Dni Młodzieży, które odbyły się w Santiago de Composteli w 1989 r. został usunięty przez władze Hiszpanii.

Pielgrzymi z Bydgoszczy dotarli do Matki [ZDJĘCIA]

mk | 31 lip 20:29 W sobotę (31 lipca), po 11 dniach w drodze, bydgoscy pątnicy doszli do celu. Wędrówkę tradycyjnie zakończył pokłon u stóp Jasnej Góry. Następnie w Kaplicy Cudownego Obrazu odprawiona została Eucharystia.

Święty Ignacy Loyola uczy, jak znajdować Boga

Redaktor | 31 lip 12:27 31 lipca Kościół obchodzi wspomnienie jednego ze swoich najbardziej znanych świętych: Ignacego Loyoli, założyciela Zakonu Jezuitów, autora słynnych „Ćwiczeń duchowych” – swego rodzaju podręcznika życia duchowego.

Pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Ustanowił go papież Franciszek

mk | 25 lip 13:38 W ostatnią niedzielę lipca Kościół obchodzi I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Ojciec Święty w przesłaniu na ten dzień zwraca uwagę na samotność osób starszych i ich wielką rolę w społeczeństwie. „Pragnąłem (...) aby każdego dziadka, każdą babcię, każdą osobę starszą – zwłaszcza tych spośród nas, którzy są najbardziej samotni – odwiedził anioł!...