Szczęście bez rąk jest możliwe. Przemek Wieczorek wystąpił w Bydgoszczy

mk | 21 cze 19:51 „Dla Pana Boga każdy dużo znaczy”, „Bóg jest dobry wczoraj, jutro, dziś” - między innymi tak rapował Przemek Wieczorek w amfiteatrze przy ul. Mostowej. W wieku 20 lat, będąc pod wpływem narkotyków, rzucił się po pociąg i stracił ręce. Dziś jest osobą wierzącą, wykonawcą chrześcijańskiego hip-hopu. Angażuje się w profilaktykę uzależnień.

Sanktuarium Zawierzenia w Bydgoszczy ma 20 lat! Uroczystość odpustowa [GALERIA]

Marta Kocoń | 21 cze 13:50 – Przepiękna historia tego miejsca jest dowodem na to, że jeśli zatroszczymy się o Królestwo Boże, jego sprawiedliwość, to wszystko inne będzie nam przydane – mówił o. Arkadiusz Sosna ISchP. W sobotę (19 czerwca) uczczono jubileusz poświęcenia Sanktuarium Zawierzenia na bydgoskich Piaskach. 

Wenanty Katarzyniec. Orędownik na czasy niepokoju i lęku [ROZMOWA]

Marta Kocoń | 6 cze 10:42 Ojciec Wenanty zawsze był „dobrym duchem”, który wprowadzał pokój wśród ludzi. Myślę, że Pan Bóg daje nam go na czasy niepewności, które przeżywamy – mówi o. Edward Staniukiewicz. 31 marca 2021 roku w Kalwarii Pacławskiej rozpoczął się Rok Ojca Wenantego Katarzyńca, jak mają nadzieję franciszkanie – przyszłego błogosławionego.

Czas powrotu do Kościoła [MAKSYMILIAN POWĘSKI]

Redaktor | 30 maj 10:50 Kończy się czas covidowej zarazy. A przynajmniej wszyscy mamy nadzieję, że dobiega końca ten okres przedziwnej smuty i społecznej atomizacji, naznaczony niejednokrotnie pogrzebami osób, których życie zostało nieoczekiwanie przerwane, ale także wypełniony dramatami przedsiębiorców oraz ich pracowników, wreszcie znaczony smutkiem dzieci, wyrwanych ze swoich grup rówieśniczych i...

Radio Maryja pogrążone w żałobie! Zmarł redemptorysta z Torunia

kd | 26 maj 15:52 W nocy odszedł do Pana o. dr Marian Sojka posługujący w Radiu Maryja. Przeżył 61 lat, zmarł w 42. roku życia zakonnego i w 36. roku kapłaństwa. Wiadomość przekazał o. dr Tadeusz Rydzyk, prosząc o modlitwę za duszę Zmarłego. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższy piątek - poinformowało Radio Maryja.