Kolejne chrzty Romów w ośrodku dla uchodźców Parafii św. Jana Pawła II we Lwowie

Redaktor | 14 cze 09:49 Dwie duże romskie rodziny pochodzące z terenów bezpośrednich działań wojennych musiały opuścić swoje miejsce zamieszkania. Stan wojny pogłębił ich ubóstwo. Znalazły bezpieczną przystań w Domu Parafii św. Jana Pawła II we Lwowie. Pragnęli chrztu i wiary dla swoich dzieci. W parafialnym kościele odbył się chrzest dziesięciorga dzieci. 

Otwarcie kuchni przy kościele św. Jan Pawła II we Lwowie

Redaktor | 10 mar 09:36 "Pokażę ci moją wiarę że swoich uczynków". Te słowa z Listu św. Jakuba ks. Grzegorz Draus cytował podczas otwarcia kuchni dla uchodźców wojennych mieszkających we Lwowie. "Pragniemy czynić dobra w obliczu cierpienia tych, którzy stracili swoje domy i byli zmuszenie opuścić swoje ziemie. Chcemy nie słowem a czynem okazać swoją solidarność. Na linii frontu nasi żołnierze nas...

Trwają ostatnie przygotowania do Orszaku Trzech Króli

Redaktor | 21 gru 11:19 6 stycznia 2023r będziemy świętować 10 lecie Bydgoskiego Orszaku Trzech Króli, który pojawił się po raz pierwszy na ulicach Bydgoszczy w 2014r. Pomysł przyjęto z entuzjazmem. Od razu wpisał się do czołówki największych orszaków w Polsce.

Synod o synodalności - Co dalej po Synodzie?

Redaktor | 17 lis 15:13 Po zakończeniu etapu konsultacji na poziomie parafii i diecezji w wielu osobach świeckich i duchownych pojawiło się pytanie „Co dalej?”. Na stronie synod.org.pl postanowiono również zmierzyć się z tym pytaniem. I w rezultacie powstała sekcja „Co dalej po Synodzie” .