Beata Stankiewicz - malarka sakralna? [WIDEO]

Redaktor | Wczoraj 10:20 W kolejnym odcinku audycji WiaraBudujeKulturę #7 red. Michał Jędryka, red. Tomasz Rowiński i red. Juliusz Gałkowski rozmawiają o współczesnej polskiej malarce: Beata Stankiewicz - malarka sakralna?

Jubileuszowy festyn parafialny w centrum Bydgoszczy [ZAPOWIEDŹ]

Redaktor | 10 maj 16:47 W niedzielę, 16 czerwca, będziemy przeżywali nasz jubileuszowy parafialny festyn, pod hasłem Rusz Serce. W czasie festynu odbędą się loterie fantowe, z których dochód przeznaczony będzie na letni wypoczynek dzieci naszej Parafii i Klub Seniora. Wszystkich, którzy pragną włączyć się w ich organizację prosimy o przynoszenie fantów do zakrystii lub biura parafialnego - informuje...

Kościół katolicki po dwóch latach wojny [WIDEO]

Redaktor | 6 maj 12:34 W kolejnym odcinku audycji WiaraBudujeKulturę #6 red. Michał Jędryka, red. Tomasz Rowiński i ksiądz Krzysztof Szebla mówią jak żyje kościół rzymsko-katolicki na Ukrainie po dwóch latach wojny.

Zjednoczeni dla życia, rodziny, Ojczyzny. Biskup zaprasza na marsz [WIDEO]

Redaktor | 4 maj 11:58 Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się już po raz dwunasty. Hasło marszu brzmi: „Zjednoczeni dla życia, rodziny, Ojczyzny!”. Marsz odbędzie się w niedzielę, 26 maja. Organizatorem Marszu są Wspólnoty Katolickie Diecezji Bydgoskiej. W niedzielę (4 maja) portal Katolicka Bydgoszcz opublikował zaproszenie ordynariusza bydgoskiego ks. biskupa Krzysztofa Włodarczyka.

Nabożeństwa Triduum Paschalnego w języku ukraińskim w obrządku rzymsko-katolickim odbędą się w Lublinie

Redaktor | 28 mar 09:46 Regularne Msze św. w obrządku rzymsko-katolickim w języku ukraińskim celebrowane są od kilku lat w kościele akademickim KUL, gdzie gromadzą się w większości ukraińscy studenci. Dla przybylych z Ukrainy uchodźców wojennych którzy mają Rzymsko-katolickie korzenia prowadzone jest również duszpasterstwo w bazylice dominikanów (niedzielna msza, katechizacja dorosłych oraz dzieci).

Rozmowa z niesamowitym Księdzem, walczącym o godność ubogich i ofiar przemocy [WIDEO]

Redaktor | 23 paź 10:17 Ks. Sławomir Bar CM, to prawdziwy bohater, który w nowoczesny, profesjonalny i pełen empatii sposób, walczy o godność najuboższych i pomaga ofiarom przemocy. Ponad podziałami rozkręca pomoc na ogromną skalę. Przy tym wszystkim aktywizuje młodzież, otwierając przed nią przygodę życia. Obecnie działa w Bydgoszczy, ale jego ekipa działa też w Krakowie i w innych miastach.