Z modlitwą na ustach i różańcem w ręku przeszli ulicami Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

ak | 3 kwi 11:49 W pierwszą sobotę miesiąca (2 kwietnia) tradycyjnie odbył się Męski Różaniec Ulicami Bydgoszczy. Mężczyźni, modląc się, przeszli od Katedry pw. św. Marcina i Mikołaja (Farna 2) do Parafii Miłosierdzia Bożego (Nakielska 68). W modlitwie różańcowej, zorganizowanej przez Wojowników Maryi uczestniczył ordynariusz bp Krzysztof Włodarczyk.

Młodzieżowa Droga Krzyżowa przeszła ulicami Bydgoszczy [GALERIA]

mk | 2 kwi 20:42 – Tymi rozważaniami młodzi ludzie pragną uwrażliwić dzisiaj, że Bóg dla każdego z nas jest w niezwykły sposób DOSTĘPNY – mówił na rozpoczęcie młodzieżowej drogi krzyżowej ks. Piotr Wachowski. Hasło tegorocznego nabożeństwa – „Dostępny” – nawiązywało do obecności Jezusa w Eucharystii.

„Proszę, abyśmy budowali świętość tej diecezji”. Diecezja bydgoska obchodziła 18. urodziny

mk | 26 mar 15:34 – Mam nadzieję, że te skromne obchody pozwolą nam umocnić świadomość przynależności do diecezji i wzajemną jedność. Pełnoletność diecezji jest doskonałą okazją, żeby za ten żywy Kościół Bogu podziękować – mówił ks. bp Krzysztof Włodarczyk. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25 marca) świętowano 18. rocznicę utworzenia diecezji bydgoskiej.

Osoby z Zespołem Downa modliły się w katedrze

mk | 21 mar 19:46 – Możemy dzisiaj przytulić się do św. Józefa, poprosić, żeby nas uczył, jak się modlić: nie tylko mówić, ale też słyszeć, czego Pan Bóg od nas chce – mówił bp Krzysztof Włodarczyk podczas Eucharystii 19 marca. Modlitwa w uroczystość św. Józefa zainaugurowała obchody Światowego Dnia Zespołu Downa.

Prezydent Andrzej Duda napisał do papieża

kd | 20 mar 12:58 Pragnę zapewnić o woli i gotowości Rzeczypospolitej Polskiej do dalszego pogłębiania współpracy ze Stolicą Apostolską w dążeniu do umacniania pokojowego współistnienia narodów w Europie, oraz na całym świecie - napisał prezydent Andrzej Duda do Ojca Świętego Franciszka.