Misterium Męki Pańskiej na antenie radia [AUDIO]

mk | 2 kwi 17:25 „Jestem z wami” to tytuł XX Misterium Męki Pańskiej w Fordońskiej Dolinie Śmierci. Z powodu pandemii przybrało formę słuchowiska, które zaprezentowano w parafiach diecezji bydgoskiej. W Wielką Sobotę będzie je można usłyszeć w Polskim Radiu Pomorza i Kujaw.

Duchacze zapraszają na rekolekcje „last minute”

Redaktor | 28 mar 16:00 Tytuł rekolekcji wielkopostnych online brzmi „Światło”. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę (29-31 marca) poprowadzi je o. Jan Rząd CSSp, który wiele lat posługiwał w bydgoskiej parafii pw. Ducha Świętego (kościół Niepokalanego Serca NMP).

Nadzieja płynie z Łagiewnik [KSIĄŻKA]

Redaktor | 28 mar 14:56 Ponad rok temu w Polsce została ogłoszona pandemia. Gdy zostaliśmy zamknięci w domach, Konferencja Episkopatu Polski wraz z Telewizją Polską podjęła decyzję o codziennych transmisjach Mszy świętych z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. 

Polska miała swojego Jeremiasza

Redaktor | 25 mar 16:56 Jeżeli Bóg stwarza człowieka i oddaje w jego ręce kontynuowanie dzieła stworzenia, to czy może być coś bardziej przewrotnego, niż argument z przeludnienia? – pyta Maksymilian Powęski.

Bóg się ukrył [MAKSYMILIAN POWĘSKI]

Redaktor | 22 mar 14:44 Nigdy nie będziemy mieli dowodu na istnienie Boga tak przekonywującego, by siłą swej logiki „obalał przeciwników na ziemię”. Może dlatego, że gdyby taki dowód istniał, wolność człowieka byłaby tylko pozorna? - pisze Maksymilian Powęski.