Od marca emerytury i renty w górę [KOMUNIKAT ZUS]

kd | Wczoraj 12:07 Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął coroczną waloryzację emerytur i rent. W tym roku podwyżka jest przeprowadzana waloryzacją procentową. Emeryci i renciści, których termin płatności przypada na pierwszy dzień miesiąca, już otrzymali zwaloryzowane świadczenie, które jest teraz wyższe o ponad 4 proc.

Ponad 182 mld zł wsparcia dla przedsiębiorców i pracowników

kd | 4 lut 13:57 Składający się na Tarczę Antykryzysową pakiet wsparcia dla przedsiębiorców jest systematycznie rozwijany i rozszerzany. To już ponad 182 mld zł na ochronę miejsc pracy. – Zależy nam, by to wsparcie płynęło jak najszerszym strumieniem tam, gdzie jest potrzebne. Wiemy, jakie to ważne – podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Kolejne zwolnienia i postojowe z ZUS [KOMUNIKAT]

Redaktor | 2 lut 10:38 Od 1 lutego przedsiębiorcy z blisko 50 branż mogą ubiegać się o zwolnienie z opłacania składek za styczeń albo za grudzień i styczeń oraz ponowną wypłatę świadczenia postojowego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski można złożyć tylko elektronicznie, przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Dyżury telefoniczne w ZUS oraz bezpłatne szkolenie online dla seniorów [KOMUNIKAT]

kd | 29 sty 08:40 Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę deklaracji podatkowych PIT za 2020 r. Trafią one do wszystkich osób, które w zeszłym roku chociaż raz pobrały świadczenie z ZUS, np. emeryturę, rentę lub zasiłek. W tym roku ZUS jednak nie rozlicza świadczeniobiorców z nadpłatą podatku. Warto więc skorzystać z dyżuru telefonicznego z ekspertami ZUS i dowiedzieć się więcej...

Ranking kredytów gotówkowych- dlaczego warto z niego skorzystać? [MATERIAŁ PARTNERA]

Redaktor | 29 sty 08:18 Ranking kredytów gotówkowych nie kłamie- dzisiejsze oferty banków są niezwykle korzystne dla potencjalnych klientów. Dzięki możliwości skorzystania z takiej możliwości, więcej osób może pozwolić sobie na spełnienie marzeń, których z pewnością nie dałoby się spełnić bez pożyczki. Takim marzeniem może być zakup drogiego samochodu, domu czy innego dobra materialnego....

Branża kulturalna zwolniona ze składek [KOMUNIKAT ZUS]

Redaktor | 28 sty 15:45 O zwolnienie z opłacania składek za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 roku mogą teraz wystąpić przedsiębiorcy działający w branży kulturalnej. Umożliwia to nowelizacja ustawy, która weszła w życie 26 stycznia. Wnioski można złożyć do 15 marca 2021 r. wyłącznie przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

Do 1 lutego trzeba złożyć ZUS IWA za 2020 r. [KOMUNIKAT ZUS]

Redaktor | 21 sty 09:11 1 lutego upływa termin na złożenie informacji o danych do ustalenia indywidualnej składki na ubezpieczenie wypadkowe na kolejny rok składkowy, trwający od kwietnia do końca marca następnego roku. Nie jest to jednak obowiązek wszystkich firm. Taki obowiązek mają przedsiębiorcy, którzy w ubiegłym roku zgłaszali do ubezpieczenia wypadkowego przeciętnie co najmniej 10 osób oraz...

Oferty pracy w Bydgoszczy - komu będzie łatwiej zdobyć pracę?

Redaktor | 11 sty 13:13 Poszukiwanie pracy bywa uciążliwe i męczące, w szczególności, gdy ofert na rynku pracy brakuje. Jednakże rynek pracowniczy w Bydgoszczy, mimo nieprzychylnych sytuacji na całym świecie, można spokojnie powiedzieć, że kwitnie w pełni i wciąż poszukuje odpowiedzialnych osób do pracy na terenie swojego miasta.