Wyjazd do sanatorium z ZUS nie dla każdego emeryta i rencisty [KOMUNIKAT ZUS]

Redaktor | Wczoraj 07:54 Nie każdy emeryt i rencista może skorzystać z rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej ZUS. O wyjazd do sanatorium z ZUS może ubiegać się emeryt, ale tylko wtedy gdy jest jeszcze aktywny zawodowo i podlega z tego tytułu ubezpieczeniom społecznym. Z rehabilitacji w uzdrowisku skorzystać może także osoba na rencie socjalnej przyznanej na czas określony, o ile jest...

W październiku ZUS wypłaci ponad 65 tys. czternastek mieszkańcom regionu

kd | 19 paź 10:04 Już w przyszłym tygodniu ruszy wypłata pierwszych tzw. czternastek. Dodatkowe świadczenie zostanie wypłacone z urzędu. Nie trzeba będzie składać żadnego wniosku. W województwie kujawsko-pomorskim jeszcze w październiku ZUS wypłaci ponad 65,1 tys. dodatkowych rocznych świadczeń pieniężnych.

Emeryci i renciści, już wkrótce otrzymacie czternastą emeryturę

kd | 12 paź 11:40 Czternasta emerytura to kolejne w tym roku wsparcie, które już wkrótce trafi do zdecydowanej większości emerytów i rencistów. Otrzyma ją ok. 9,2 mln osób. – Przypominam, że nie trzeba składać żadnego wniosku, świadczenie zostanie wypłacone z urzędu – podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

ZUS szykuje wielką rewolucję w zasiłkach chorobowych

kd | 11 paź 13:52 Od nowego roku szykuje się wielka rewolucja w zasiłkach. To m.in. wyższy zasiłek chorobowy za pobyt w szpitalu, większy krąg osób uprawnionych do macierzyńskiego, czy krótszy okres zasiłku chorobowego po ustaniu zatrudnienia. Przedsiębiorca nie straci również zasiłku, gdy spóźni się z opłaceniem składek.

Nie wszyscy czerwcowi emeryci otrzymają wyrównanie [KOMUNIKAT ZUS]

kd | 29 wrz 14:18 ZUS z urzędu przeliczy na korzystniejszych zasadach przyznane w tym roku czerwcowe emerytury i od października zacznie wypłacać wyrównania dla zaniżonych świadczeń. Nie trzeba składać wniosku w tej sprawie. Przeliczone zostaną również renty rodzinne po członkach rodziny, którzy zmarli po 31 maja tego roku. W województwie kujawsko-pomorskim przeliczonych zostanie 1068 świadczeń.

300 złotych dla ucznia tylko do końca listopada

kd | 24 wrz 08:29 Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że nadal przyjmuje wnioski o 300 plus z programu Dobry Start. Chętnych na dodatkowe świadczenie nie brakuje. Ponad 162 tys. wniosków złożyli rodzice i opiekunowie z województwa kujawsko-pomorskiego, a na ich konta trafiło już ponad 65,7 mln zł. Wnioski obejmują blisko 230 tys. dzieci.

Seniorze, uważaj na podejrzane telefony! ZUS ostrzega 

Redaktor | 23 wrz 17:40 Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Bydgoszczy otrzymał informację, że do jednej z jego klientek zadzwoniła oszustka, która podszywała się pod pracownika ZUS, oferując pomoc przy wypełnieniu wniosku o czternastą emeryturę. Próbowała nakłonić emerytkę do podania danych osobowych.

Lawina wniosków o 300 plus [KOMUNIKAT ZUS]

Redaktor | 16 wrz 12:00 Większość uprawnionych złożyła wnioski o 300 plus z programu „Dobry Start”. Najwięcej – blisko 422 tys. wniosków – wpłynęło w województwie mazowieckim, a najmniej – 64,5 tys. – w opolskim. W województwie  kujawsko–pomorskim do ZUS trafiło  159 tys. wniosków.