30 kwietnia – ostatni dzień na zeznanie PIT [KOMUNIKAT]

Redaktor | 29 kwi 17:48 Izba Administracji Skarbowej w Bydgoszczy przypomina, że zeznania podatkowe PIT za 2020 r. trzeba złożyć do 30 kwietnia 2021 roku. Można to zrobić przez usługę Twój e-PIT, system e-Deklaracje lub w formie papierowej.

Uwaga! Komunikat resortu rodziny ws. 500 plus

kd | 26 kwi 11:39 30 kwietnia mija termin złożenia wniosków gwarantujących ciągłość wypłaty świadczeń w ramach programu "Rodzina 500 plus". Do tej pory rodzice złożyli ponad 3,1 mln wniosków, z czego niemal 90 proc. przez bankowość elektroniczną - wskazuje MRiPS

Emerytury dla mam 4+

kd | 6 kwi 17:50 Od dwóch lat funkcjonuje program „Mama 4+”, czyli rodzicielskie świadczenie uzupełniające. Jest to finansowa pomoc dla rodziców, którzy poświęcając się wychowaniu, co najmniej czwórki dzieci, zrezygnowali z zatrudnienia lub w ogóle nie podjęli pracy i tym samym nie wypracowali sobie choćby minimalnej emerytury.

Uwaga! Mija ważny termin dla branży kulturalnej

kd | 12 mar 08:44 Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że do 15 marca przedsiębiorcy z branży kulturalnej mogą składać wnioski o zwolnienie z opłacania składek za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 r. Dotyczy to: twórców, artystów, architektów, obiektów kulturalnych, przedsiębiorców prowadzących działalność związaną z produkcją, dystrybucją i projekcją filmów, firm świadczących...

Od marca emerytury i renty w górę [KOMUNIKAT ZUS]

kd | 3 mar 12:07 Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął coroczną waloryzację emerytur i rent. W tym roku podwyżka jest przeprowadzana waloryzacją procentową. Emeryci i renciści, których termin płatności przypada na pierwszy dzień miesiąca, już otrzymali zwaloryzowane świadczenie, które jest teraz wyższe o ponad 4 proc.

Ponad 182 mld zł wsparcia dla przedsiębiorców i pracowników

kd | 4 lut 13:57 Składający się na Tarczę Antykryzysową pakiet wsparcia dla przedsiębiorców jest systematycznie rozwijany i rozszerzany. To już ponad 182 mld zł na ochronę miejsc pracy. – Zależy nam, by to wsparcie płynęło jak najszerszym strumieniem tam, gdzie jest potrzebne. Wiemy, jakie to ważne – podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Kolejne zwolnienia i postojowe z ZUS [KOMUNIKAT]

Redaktor | 2 lut 10:38 Od 1 lutego przedsiębiorcy z blisko 50 branż mogą ubiegać się o zwolnienie z opłacania składek za styczeń albo za grudzień i styczeń oraz ponowną wypłatę świadczenia postojowego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski można złożyć tylko elektronicznie, przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.