MF ostrzega przed fałszywą stroną systemu e-TOLL

Redaktor | 21 gru 13:59 Ministerstwo Finansów (MF) i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) ostrzegają przed fałszywą stroną, której adres jest podobny do adresu rządowej strony etoll.gov.pl. Oszuści nakłaniają użytkowników do dokonania płatności za przejazd w e-TOLL i w ten sposób wyłudzają dane z kart płatniczych.

Praca: Bydgoszcz. Na co się przygotować poszukując tu zatrudnienia? [REKLAMA]

Redaktor | 3 lis 14:59 Temat rynku pracy w Bydgoszczy wysyła niezwykle optymistyczne sygnały do wszystkich osób poszukujących tu zatrudnienia. Według danych powiatowego urzędu pracy, stopa bezrobocia w 2022 roku wyniosła tu zaledwie 2,1%, nie tylko przebijając inne miejscowości w województwie kujawsko-pomorskim, ale i dwukrotnie przewyższając ogólnopolską średnią.

Pierwsze czternastki trafiły do emerytów i rencistów [KOMUNIKAT ZUS]

Redaktor | 30 sie 11:13 Pierwsi emeryci i renciści otrzymali już dodatkowy „zastrzyk” gotówki w postaci czternastej emerytury. W regionie czternastkę z ZUS otrzymało 78,3 tys. osób o łącznej wartości 95,8 mln złotych. Kolejni uprawnieni otrzymają świadczenie we wrześniu razem z bieżącą emeryturą lub rentą.

Można już składać wnioski o dodatek węglowy

Redaktor | 17 sie 13:24 Trzy tys. zł można otrzymać w ramach dodatku węglowego na gospodarstwo domowe, którego głównym źródłem ogrzewania jest paliwo stałe zawierające co najmniej 85 proc. węgla kamiennego. Przyjmowanie dokumentów trwa do 30 listopada.

Remont starego domu czy budowa nowego? [ARTYKUŁ REKLAMOWY]

Redaktor | 22 lip 17:37 Przebudowa starego domu na nowy to jedno z rozwiązań, które pozwala ograniczyć koszty realizacji marzeń o własnej posiadłości. Nie zawsze jednak inwestycja się opłaca, a remont domu generuje wyższe koszty niż budowa nowego budynku. Czy warto remontować stary dom i na co zwrócić uwagę przy wyborze inwestycji deweloperskiej?

Na PUE ZUS można już sprawdzić stan swojego konta emerytalnego

Redaktor | 20 lip 13:23 ZUS zakończył generowanie i udostępnianie informacji o stanie konta ubezpieczonego (IOSKU) za 2021 rok. W tym roku informację otrzymają ponad 23 mln osób. Tak jak i w zeszłym roku ZUS udostępnił IOSKU wyłącznie w wersji elektronicznej na Platformie Usług Elektronicznych (PUE).

Kredyty ze zmienną stopą procentową. Wszystko, o co chcesz zapytać

Redaktor | 5 lip 11:24 Klauzula zmienne oprocentowanie naliczane przez bank, może stanowić podstawę do wstąpienia na drogę sądową w oparciu o nieuczciwe zapisy znajdujące się w umowie. Emil Mędrecki radca prawny z Mędrecki &Partners Law Office tłumaczy od podstaw stosowane przez banki zasady oprocentowania kredytów, sposoby naliczania marż oraz mechanizmy kontroli wskaźników bankowych.