Milion za spoty. Rząd szuka autora

Jarosław Aleksander | 23 sie 15:13 Rząd ogłosił przetarg na nowe spoty internetowe i telewizyjne na potrzeby kampanii społecznych. Do wydania przygotowano prawie milion złotych.

Spacer z psem za 600 zł. Czyja wina?

Jarosław Aleksander | 15 sie 09:30 Spacer z psem za 600 złotych? Taka kara spotkała małżeństwo które wyszło na spacer ze swoim czworonogiem. Mandat wystawił patrol Straży Granicznej z Braniewa.

Masz dolary? Tracisz!

BR | 11 sie 09:28 Kurs dolara w ciągu ostatnich kilku dni drastycznie spada. W środę osiągnął on rekordowy poziom 3,70 zł.

Wyższy VAT zostaje

kd | 6 sie 00:00 Rząd zapowiadał obniżenie stawki bazowej VAT od stycznia 2022 roku o 1%. Obecnie ministerstwo finansów wycofuje się z tego pomysłu.

Wyższy abonament za radio i telewizję. Znamy stawki

Krzysztof Drozdowski | 4 sie 16:18 Od początku 2021 roku będą obowiązywać wyższe stawki abonamentu radiowo-telewizyjnego. Miesięczna opłata za samo radio wzrośnie o 50 groszy, a za telewizor lub radio i telewizor - o 1,80 zł.

Uwaga na oszustów! [KOMUNIKAT ZUS]

Redaktor | 3 sie 20:54 W internecie pojawiły się oferty oszustów, którzy próbują sprzedać bon. „Bon turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Skorzystać z niego mogą tylko osoby uprawnione” - przypomina Polska Organizacja Turystyczna oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Wielkie złoża bursztynu. Skarb należy do rządu

Jarosław Aleksander | 24 lip 09:03 Bursztyn był pierwszym surowcem dzięki któremu mieszkańcy ziem polskich pojawili się na gospodarczej mapie świata. Kolejny raz złoża bursztynu mogą przynieść nam nieoczekiwane korzyści. Do budżetu może wpłynąć prawie 7 mln zł.

Droższe polisy przez zmiany klimatyczne

Redaktor | 23 lip 10:22 Zmiany klimatu postępują w szybkim tempie. Skutki możemy obserwować już także w Polsce. W ostatnich latach występuje coraz więcej intensywnych burz i powodzi. Na większą częstotliwość takich sytuacji muszą być przygotowane także firmy ubezpieczeniowe.