Wyższy VAT zostaje

kd | 6 sie 00:00 Rząd zapowiadał obniżenie stawki bazowej VAT od stycznia 2022 roku o 1%. Obecnie ministerstwo finansów wycofuje się z tego pomysłu.

Wyższy abonament za radio i telewizję. Znamy stawki

Krzysztof Drozdowski | 4 sie 16:18 Od początku 2021 roku będą obowiązywać wyższe stawki abonamentu radiowo-telewizyjnego. Miesięczna opłata za samo radio wzrośnie o 50 groszy, a za telewizor lub radio i telewizor - o 1,80 zł.

Uwaga na oszustów! [KOMUNIKAT ZUS]

Redaktor | 3 sie 20:54 W internecie pojawiły się oferty oszustów, którzy próbują sprzedać bon. „Bon turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Skorzystać z niego mogą tylko osoby uprawnione” - przypomina Polska Organizacja Turystyczna oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Wielkie złoża bursztynu. Skarb należy do rządu

Jarosław Aleksander | 24 lip 09:03 Bursztyn był pierwszym surowcem dzięki któremu mieszkańcy ziem polskich pojawili się na gospodarczej mapie świata. Kolejny raz złoża bursztynu mogą przynieść nam nieoczekiwane korzyści. Do budżetu może wpłynąć prawie 7 mln zł.

Droższe polisy przez zmiany klimatyczne

Redaktor | 23 lip 10:22 Zmiany klimatu postępują w szybkim tempie. Skutki możemy obserwować już także w Polsce. W ostatnich latach występuje coraz więcej intensywnych burz i powodzi. Na większą częstotliwość takich sytuacji muszą być przygotowane także firmy ubezpieczeniowe.

Student idzie do pracy w wakacje – co ze składkami? [KOMUNIKAT ZUS]

Redaktor | 21 lip 14:12 Niektórzy studenci w czasie wakacyjnej przerwy od nauki podejmują się sezonowej pracy. Najczęściej pracują na podstawie umów cywilnoprawnych – zlecenia i o dzieło. Zdarza się, że pracodawca podpisuje ze studentem umowę o pracę. Decydując się na objęcie posady, warto wiedzieć, z jakich świadczeń możemy skorzystać, gdy odprowadzane są składki na ubezpieczenia społeczne.

Jak rozliczyć swój PIT on-line?

Redaktor | 10 lip 16:00 Dla każdego pracownika okres kwietniowy jest niezwykle istotny, ponieważ do końca kwietnia mamy obowiązek rozliczyć się z fiskusem. Możemy w większości przypadków liczyć na zwrot podatku, który zasili nasz domowy budżet. Nasz pracodawca dostarcza nam PIT-11, który stanowi podstawę do dalszych rozliczeń. Zwykle chcemy to zrobić szybko i sprawnie. Okazuje się, że możliwe jest...

Zarobki Ukraińców w Polsce [RAPORT 2020]

Jarosław Aleksander | 8 lip 14:44 Ukraińcy w Polsce stali się częścią rynku pracy. Bez nich trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie gospodarki. Główną motywacją ich pracy w Polsce są zarobki. Są one w Polsce nie tylko wyższe niż na Ukrainie ale i wyższe niż dla samych Polaków.

Rewolucja w bankomatach. NBP potwierdza

Jarosław Aleksander | 7 lip 09:36 Bankomaty stały się popularnym tematem. Banki i administratorzy bankomatów zmieniają procedury wypłat. Limity stają się faktem. Do tego zamieszania dochodzi decyzja NBP