Czterodniowy tydzień pracy? Jest na to szansa [REKLAMA]

Redaktor | 21 lut 09:14 Czterodniowy tydzień pracy to temat, który coraz częściej jest dyskutowany w przestrzeni publicznej – teraz stosowny projekt ustawy ma być częścią sejmowych obrad. Pomysłodawcy nowego prawa utrzymują, że zaprowadzone zmiany w wyraźny sposób wpłyną na zdrowie i samopoczucie Polaków.

Pożyczka dla prokuratora? W Bydgoszczy istnieje taka możliwość [REKLAMA]

Redaktor | 13 lut 13:42 Urzędnicy państwowi mogą korzystać z licznych przywilejów. Wśród nich znajdują się prokuratorzy, którzy poza własnym system emerytalnym funkcjonującym poza ZUS-em przeznaczonym dla reszty obywateli, mogą też ubiegać się o wsparcie finansowe. Dotyczy to specjalnych pożyczek przynależnych oskarżycielom z Bydgoszczy i wszystkich innych miejscowości w Polsce.

MF ostrzega przed fałszywą stroną systemu e-TOLL

Redaktor | 21 gru 13:59 Ministerstwo Finansów (MF) i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) ostrzegają przed fałszywą stroną, której adres jest podobny do adresu rządowej strony etoll.gov.pl. Oszuści nakłaniają użytkowników do dokonania płatności za przejazd w e-TOLL i w ten sposób wyłudzają dane z kart płatniczych.

Praca: Bydgoszcz. Na co się przygotować poszukując tu zatrudnienia? [REKLAMA]

Redaktor | 3 lis 14:59 Temat rynku pracy w Bydgoszczy wysyła niezwykle optymistyczne sygnały do wszystkich osób poszukujących tu zatrudnienia. Według danych powiatowego urzędu pracy, stopa bezrobocia w 2022 roku wyniosła tu zaledwie 2,1%, nie tylko przebijając inne miejscowości w województwie kujawsko-pomorskim, ale i dwukrotnie przewyższając ogólnopolską średnią.

Pierwsze czternastki trafiły do emerytów i rencistów [KOMUNIKAT ZUS]

Redaktor | 30 sie 2022 Pierwsi emeryci i renciści otrzymali już dodatkowy „zastrzyk” gotówki w postaci czternastej emerytury. W regionie czternastkę z ZUS otrzymało 78,3 tys. osób o łącznej wartości 95,8 mln złotych. Kolejni uprawnieni otrzymają świadczenie we wrześniu razem z bieżącą emeryturą lub rentą.

Można już składać wnioski o dodatek węglowy

Redaktor | 17 sie 2022 Trzy tys. zł można otrzymać w ramach dodatku węglowego na gospodarstwo domowe, którego głównym źródłem ogrzewania jest paliwo stałe zawierające co najmniej 85 proc. węgla kamiennego. Przyjmowanie dokumentów trwa do 30 listopada.

Remont starego domu czy budowa nowego? [ARTYKUŁ REKLAMOWY]

Redaktor | 22 lip 2022 Przebudowa starego domu na nowy to jedno z rozwiązań, które pozwala ograniczyć koszty realizacji marzeń o własnej posiadłości. Nie zawsze jednak inwestycja się opłaca, a remont domu generuje wyższe koszty niż budowa nowego budynku. Czy warto remontować stary dom i na co zwrócić uwagę przy wyborze inwestycji deweloperskiej?