Description of Image

Duet Czarny / Mikulski w Światłowni [ZAPROSZENIE]

Redaktor | 11 cze 09:05 W piątek, 14 czerwca, o godz. 18.00  w bydgoskiej Światłowni przy ul. św. Trójcy 15 wystąpi duet Czarny / Mikulski, czyli Dariusz Czarny i Jarosław Mikulski. Koncertu artystów tej wielkości nie można przegapić! Zapraszamy!

Był „Mój Fyrtel”, a teraz „Pożegnanie z przeszłością” czyli nowa książka Romana Sidorkiewicza

Redaktor | 7 cze 11:11 Kilka dni temu na rynku wydawniczym ukazała się kolejna książka znanego bydgoszczanina Romana Sidorkiewicza. Nowa książka nosi tytuł „Pożegnanie z przeszłością” i jest sentymentalnym wspomnieniem życia w minionej epoce. Głównymi bohaterami opowieści snutej przez autora są kulisy świata kultury osadzonej w głębokim socrealizmie i znana aktorka Teresa Wądzińska.

Bydgoski band nagrodzony w siedzibie UNESCO

Redaktor | 6 cze 07:35 W Światowy Dzień Roweru – 3 czerwca 2024 – nasza Orkiestra na Dużym Rowerze (Big Bike Orchestra) odebrała nagrodę „Special Award for World Bicycle Day” w paryskiej siedzibie UNESCO. Nagrodę przyznano za innowacyjną promocję jazdy na rowerze poprzez muzykę podczas Eurotrip 2023 na Big Bike – from Bydgoszcz to Europe. W poprzednich latach tę samą nagrodę za promocję roweru w...

Niewidzialny koncert muzyki żydowskiej w Światłowni [ZAPROSZENIE]

Grzegorz Dudziński | 5 cze 13:11 W sobotę, 8 czerwca, o godz. 18.00 w bydgoskiej Światłowni przy ul. św. Trójcy 15 zabrzmią najpiękniejsze piosenki żydowskie, wykonywany w języku jidysz, polskim i angielskim przez Zuzannę i Roka Mulców. Będzie to koncert w ciemnościach, czyli danie specjalne Światłowni!

Album o bydgoskim Śródmieściu powraca do księgarń

Redaktor | 5 cze 09:46 Wydawnictwo Pejzaż w odpowiedzi na prośby czytelników wznowiło album „Pozdrowienia z bydgoskiego Śródmieścia – Plac Teatralny, Gdańska, Plac Wolności” autorstwa Anny Perlik-Piątkowskiej. Na ponad 150 dawnych pocztówkach i zdjęciach pokazano dawne śródmiejskie ulice i toczące się tam codzienne życie.

Marcin Jaracz w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

Grzegorz Dudziński | 4 cze 14:49 W piątek, 7 czerwca, o godz. 18.00 w bydgoskiej Światłowni przy ul. św. Trójcy 15 wystąpi Marcin Jaracz – wokalista, gitarzysta, autor tekstów i muzyki , a przy tym psycholog z tytułem doktora habilitowanego. W trakcie koncertu przewidziane są niespodzianki…

Bydgoskie muzeum z nowym dyrektorem

Redaktor | 4 cze 14:25 Dyrektorem Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy przez kolejne cztery lata będzie Anna Kornelia Jędrzejewska - poinformował oficjalny serwis bydgoszcz.pl. W poniedziałek (3 czerwca) odbyło się posiedzenie komisji konkursowej do przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora MOB i prezydent Rafał Bruski przyjął jej rekomendację.

Drums Fusion. Znamy już nazwiska nagrodzonych artystów

Redaktor | 3 cze 14:37 W niedzielę wieczorem odbyła się oficjalna inauguracja 17. Miedzynarodowego Festiwalu Rytmu i Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION, organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Data jest nieprzypadkowa, bowiem 2 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Perkusji, który w 2016 roku, na festiwalu Drums Fusion właśnie proklamował John Beck. W tym roku celebrowaliśmy go w sali koncertowej...