Kultura w sieci. Herdzin meets Bacewicz [VIDEO]

Redaktor | 25 paź 19:31 Niemal godzinny koncert „Herdzin meets Bacewicz” można bezpłatnie obejrzeć na kanale YouTube Krzysztofa Herdzina. Nagranie zostało zrealizowane w zabytkowych wnętrzach Akademii Muzycznej w Łodzi noszącej imię kompozytorki.

Niewidomi widzą duszą. I pięknie śpiewają [ZDJĘCIA]

Klaudia Peplinska | 20 paź 17:28 Jak pokazują wykonania naszych artystów, jeżeli ktoś traci jakiś zmysł, to wszelkie inne zaczynają lepiej funkcjonować  – mówi prezes Fundacji „Światłownia”, Grzegorz Dudziński. Już po raz 10. odbył się w Bydgoszczy Festiwal Widzących Duszą „Muzyka otwiera oczy”.

Ziemia Bydgoska zapowiada niespodzianki - w sieci

mk | 19 paź 21:09 Ze względu na sytuację epidemiczną Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska odwołuje wszystkie koncerty do końca roku. - Tymczasem działalność zespołu przenosi się w przestrzeń wirtualną – czytamy na Facebooku grupy.

Klęska imperium zła. Rok 1920 [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 19 paź 12:10 W roku 2020 obchodziliśmy 100-lecie Bitwy Warszawskiej. Było to największe zwycięstwo polskiego oręża w XX wieku. Słabe państwo, jednoczące się z trzech zaborów potrafiło skutecznie przeciwstawić się bolszewickiej Rosji, czy jak tytułują swoją książkę prof. Andrzej Nowak "Imperium zła".

Z wdzięczności za Jana Pawła II. „Te Deum” Krzysztofa Herdzina

mk | 18 paź 10:01 To dzieło jest wyznaniem miłości do człowieka, którego nie ma z nami od 15 lat, ale pozostał w naszych sercach - mówił marszałek Piotr Całbecki w Filharmonii Pomorskiej. 16 października melomani usłyszeli prawykonanie „Te Deum” Krzysztofa Herdzina, dedykowane Janowi Pawłowi II.

Sowieci nie wchodzą. Polacy mogli wygrać w 1939 roku [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 16 paź 18:51 Od kilku lat na rynku wydawniczym pojawiają się publikacje w których autorzy opisują co by było gdyby. Tym razem dr Tymoteusz Pawłowski popełnił książkę o tym co by było, gdyby sowieci nie weszli do Polski 17 września 1939 roku.

Zemsty nie będzie. Zakażenia w Operze Nova

mk | 9 paź 11:05 Koronawirus po raz kolejny pokrzyżował plany repertuarowe bydgoskiej opery. Z powodu zachorowań solistów przedstawienia operetki „Zemsta nietoperza” zostały odwołane.

Order Odrodzenia Polski dla szefowej Ziemi Bydgoskiej!

mk | 3 paź 17:17 Prezydent RP Andrzej Duda nadał Elżbiecie Kornaszewskiej-Rogackiej Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Przed kilku dniami kierownik Ziemi Bydgoskiej świętowała 30-lecie pracy z bydgoskimi artystami.